Тести на коронавірус пацієнтів Львівської інфекційної лікарні отримають через два дні

14:00 16 березня 2020 р.


Фото: loda.gov.ua

У Львівській інфекційній лікарні зараз перебувають восьмеро пацієнтів з гострими респіраторними захворюваннями, в яких підозрюють коронавірус.

Про це, як повідомили в понеділок, 16 березня, у Львівській облдержадміністрації, розповів сьогодні під час брифінгу в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько. Чиновник зазначив: «Усі, кого карети екстреної медичної допомоги доставила в інфекційну лікарню, перебувають у боксованих палатах. Їм провели тести, які ми скерували у Київ, у лабораторний центр. Результати отримаємо протягом двох діб.

Андрій Васько також наголосив: «Усі медичні заклади Львівської області переведені у режим карантину, по всіх закладах припинили планову госпіталізацію пацієнтів. Вся консультативна робота, обстеження, платні послуги припинені. Ми просимо також мешканців області не відвідувати медичних установ без потреби. Усіх, в кого спостерігаються легкі катаральні явища, невисока температура та задовільний загальний стан, закликаємо тримати зв'язок зі своїм сімейним лікарем по телефону. Бригади швидкої допомоги працюють у посиленому режимі, до їх функціонування залучені додаткові сили та ресурси. Проте потрібно розуміти, що кількість викликів зросла удвічі»

Натомість перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк поінформував про розпорядження голови Львівської обласної ради від 12 березня «Про порядок роботи виконавчого апарату Львівської обласної ради»: «Воно передбачає зокрема, максимальне дотримання карантинного режиму і віддалений доступ працівників апарату облради до робочого місця, тобто вдома. До речі, напрацьований текст документа Львівською обласною радою вже беруть за основу обласні ради інших областей».

Перший заступник голови облради також озвучив рішення, ухвалені сьогодні, під час апаратної наради: «Комунальні заклади і підприємства області мають на час карантину призупинити будівельні роботи, роботи з реконструкції внутрішнього (інтер`єрного) характеру, передбачені обласними цільовими програмами. Відтак заклади соціального захисту, медичні установи і заклади освіти призупинять виконання вищеназваних робіт. Зауважу, буде призупинено на час карантинних заходів виконання і Програми проєктів місцевих ініціатив до 6 квітня 2020 року. Також ухвалено рішення про обмеження поїздок між містами області.

Богдан Гагалюк також повідомив: «Ми будемо звертатися до перевізників, щоб вони зменшили кількість одиниць транспорту на маршрутах. Це непросте рішення, але ми розуміємо, здоров’я громадян – найважливіше. Підкреслю також, що призупинили діяльність всі розважальні, культурні заклади тощо. Працюватимуть лише продуктові магазини і аптеки. Важливо, ми звернулися до Кабінету міністрів України з проханням спростити процедуру проведення електронних закупівель всіх необхідних речей, пов’язаних з протидією коронавірусу».

Чиновник також розповів: «Основний меседж до мешканців області – зараз необхідно максимально знаходитися в домашніх умовах і не перебувати у місцях великого скупчення людей. Усі ці заходи вживаються для уникнення передачі вірусної інфекції, яка точно прийде на Львівщину. Але ми можемо своїми діями зменшити її реальний вплив на мешканців області».

Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко також зазначив: «В робочому стані функціонуватимуть невеликі продуктові магазини та аптеки, аби мінімізувати поширення вірусу. Люди, на жаль, легковажать рекомендаціями залишатися вдома. В частині продовольчої ситуації все спокійно. Браку продуктів харчування та інших необхідних товарів нема».

Іван Собко також поінформував: Зараз ми маємо майже вісім десятків апаратів штучної вентиляції легень, окрім того триває закупівля ще на 20 апаратів. Також ми розраховуємо після цього закупити ще кілька десятків необхідних апаратів. До середини квітня ми плануємо забезпечити наші заклади необхідним обладнанням на 100%».

Як інформував «ЩЛ», на Львівщині запровадили карантин.

dailylviv.com

До теми

21:27 25 вересня 2020 р.

У Польщі посилять карантин наступного тижня

Сьогодні, 25 вересня, речник Міністерства охорони здоров'я Польщі Войцєх Андрусевич заявив, що в країні з наступного тижня планують посилити карантинні обмеження у "червоних" і "жовтих зонах". Це пов'язано із різким зростанням інфікування COVID-19.

Рубрика: Медицина

20:28 24 вересня 2020 р.

Нове зонування: п'ять районів Львівщини - у помаранчевій, Львів - у жовтій

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 24 вересня, було затверджено рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Рубрика: Медицина

11:21 24 вересня 2020 р.

У Львові біля лікарні сідатимуть вертольоти

До кінця року біля міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги у Львові планують відкрити вертолітний майданчик для транспортування пацієнтів.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу