Щороку на Львівщині помирає 700 шахтарів через професійні захворювання (відео)

20:36 13 листопада 2014 р.

Держава нарешті звернула увагу на здоров’я шахтарів Львівщини. Раніше лікарі набагато більше уваги приділяли здоров’ю шахтарів Донецька. Все тому, що там шахт було більше. А через те, що ті шахти не працюють і запрацюють не скоро, центр уваги медиків щодо здоров’я шахтарів переміщається у Львівсько-Волинський басейн.

Про це під час прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему: «Як зберегти здоров’я шахтарів, які працюють у важких та небезпечних умовах вугільних шахт? Підбиття підсумків відкритого виїзного засідання проблемної комісії МОЗ та НАМН України» повідомив голова проблемної комісії МОЗ та НАМН України «Гігієна праці та профзахворювання», академік НАН та НАМН України Юрій Кундієв.

- Умови праці шахтарів Львівщини не набагато кращі, ніж вони були у Донецьку, І як не прикро зараз говорити, але ставлення до цих шахтарів було як до другорядних. Зараз ситуація докорінно змінюється, - каже академік.

За словами головного спеціаліста  МОЗ України зі спеціальності «професійна патологія», члена проблемної комісії МОЗ та НАМН України «Гігієна праці та профзахворювання», зав. відділу профпатології ДУ «Інститут медицини праці НАМН України», доктора медичних  наук, професора Анжели Басанець, шахтарі хворіють на хвороби дихання та опорно-рухового апарату. Цікаво, що в Україні фіксується втричі менша професійна захворюваність, ніж в Європі, хоча й умови праці у нас гірші.

- Це відбувається тому, що захворюваність недовизнається і або свідомо приховується, - зауважила професор Анжела Басанець.

Крім того вона каже, що шахтарям, щоби визнали їх хворобу, потрібно пройти купу спеціалістів-лікарів та зібрати тонну макулатури.

За словами начальника обласного управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Ореста Климковича, щороку від професійних захворювань тільки в Червонограді помирає 600-700 шахтарів.

Також учасники прес-конференції зауважили, що на наших шахтах використовують застаріле обладнання 60-70 років минулого століття, яке абсолютно не сприяє покращенню здоров’я працівників.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

12:10 7 серпня 2022 р.

Головне – залишатись у приміщенні або терміново у нього зайти: МОЗ дало рекомендації у разі ядерної аварії

Країна-терорист росія не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру.

Рубрика: Медицина

18:57 4 серпня 2022 р.

Охматдит і Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр хочуть об'єднати. Мотивація

У Львові хочуть створити комунальне некомерційне підприємство “Львівський регіональний клінічний центр медицини дитинства”. Таке рішення має прийняти Львівська обласна рада, керуючись Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я”.

Рубрика: Медицина

13:55 4 серпня 2022 р.

Маму і доньку, які під час ракетного обстрілу росіян втратили ноги, поставили на протези у Каліфорнії

Після місяців реабілітації та підготовки у Першому медоб’єднанні Львова, зараз Наталя та її донька Яна Степаненки вже проходять перший етап протезування у Каліфорнії.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу