17:55 10 лютого 2015 р.
Як повідомили у вівторок «Щоденному Львову» в прес-службі ЛОДА, впродовж тижня в нашій області захворіли на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції 13060 осіб.
У прес-службі ЛОДА повідомили сьогодні, 10 лютого, «Щоденному Львову», що , впродовж тижня в нашій області захворіли на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції 13060 осіб. У повідомленні також конкретизують:
«Інтенсивний показник склав 51,8 при епідпорозі 143,2. Захворюваність зросла на 25,7%.
Як зазначається у повідомленні держсанепідслужби Львівської області, питома вага захворілих дітей до17 років становить 58,5%. У м.Львові за звітний період захворюваність зросла на 16,7%.
Кількість захворілих склала 5210 осіб з інтенсивним показником 69,4 при епідпорозі 92,9. Питома вага захворілих дітей становить 52,3 %. Зафіксовано перевищення епідемічних порогів у віковій групі 3-6 років (захворіло 1009 осіб, інт.пок.332,9 при епідпорозі 279,9, перевищення в1,2р.) та у віковій групі 7-14 років (захворіло 1138 осіб, інт.пок.220,6 при епідпорозі 140,5, перевищення в 1,6р.).
Держсанепідслужба Львівської області нагадує, що грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. Аби уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, потрібно дотримуватись кількох простих речей:
уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів;
користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження;
регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;
уникати відвідування місць з великим скупченням людей;
повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму;
мати чисті руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту;
користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками м як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті;
залишатися вдома при перших ознаках хвороби – щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку».