На Львівщині визначили мережу лікарень інтенсивного лікування

11:48 21 жовтня 2019 р.


Фото: loda.gov.ua

Львівська область стала першим регіоном в Україні, яка визначилася з мережею багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (БЛІЛ).

Про це повідомили в понеділок, 21 жовтня, у Львівській облдержадміністрації, де також розповіли: «Багатопрофільні лікарні – це потужні заклади, які мають надавати медичні послуги цілодобово і мати спеціалістів та обладнання для роботи в такому режимі. Цього тижня на щоквартальному засіданні Госпітальної ради Львівського госпітального округу учасники майже одноголосно схвалили пропозицію департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації щодо спроможної мережі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. Вибір медзакладів відбувся за єдиного підходу до всієї мережі закладів охорони здоров’я, розробленого у співпраці з Проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька зазначила: «Формування спроможної мережі багатопрофільних лікарень – важливий етап трансформації системи охорони здоров’я. Йдеться про найсильніші лікарні регіону. Вони мають бути доступні для населення та надавати якісні медичні послуги. Ми підтримуємо колег з Львівської області, які перші взяли на себе відповідальність та визначили перспективні лікарні, які в рамках поточної  мережі стануть потужними центрами, щоб українці отримували якісну медичну допомогу».

«Наступним кроком Львівської області стане затвердження рішення госпітальної ради розпорядженням голови обласної державної адміністрації», – поінформували також в облдержадміністрації.

Голова госпітальної ради, директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак, зазначила: ««Наш департамент тісно співпрацює з командою «USAID» в Україні в реалізації реформи охорони здоров’я. В області у 2018 році створено єдиний госпітальний округ. Застосування методології Проекту «USAID» для планування мережі БЛІЛ в масштабі цілої області дає нам можливість системного підходу з урахуванням стратегічних цілей та можливих ризиків для всього регіону. Завдяки спільній конструктивній роботі членів госпітальної ради, команд департаменту і Проекту «USAID» ми досягли порозуміння та затвердили спроможну мережу з дев'яти БЛІЛ Львівської області».

«У межах трансформації системи фінансування системи охорони здоров’я всі регіони мають затвердити свої спроможні мережі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівнів для покращення якості надання медичної допомоги. Вимоги до БЛІЛ першого та другого рівнів затвердженні наказом МОЗ України №1881 від 19 жовтня 2018 року. За підтримки МОЗ України, Національної служби здоров’я України, регіональних органів охорони здоров’я та проекту «USAID» «Підтримка реформи охорони здоров’я” регіони отримали дієвий інструмент для прийняття обґрунтованих рішень щодо планування мереж БЛІЛ», – розповіли також в облдержадміністрації.

«Методологія визначення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування була розроблена проектом «USAID» «Підтримка реформи охорони здоров’я». Даний інструмент дозволяє на базі наявних даних провести об’єктивний аналіз мережі лікарень на рівні госпітального округу та на рівні області та запропонувати варіанти рішень щодо визначення лікарень інтенсивного лікування з урахуванням потужностей наявних лікарень і територіальної доступності населення до них. Окрім Львівської області, експерти проекту «USAID» «Підтримка реформи охорони здоров’я” провели такий аналіз ще для 10-ти областей – Тернопільської, Вінницької, Чернівецької, Хмельницької, Херсонської, Житомирської, Закарпатської, Донецької, Рівненської, Полтавської, а також експрес-оцінку для решти областей», – поінформували також в облдержадміністрації.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу