20:04 27 жовтня 2021 р.
Міома матки буває різних видів залежно від локалізації.
Міома матки – доброякісна пухлина, яка утворюється з м'язових та сполучних клітин матки. Захворювання має широку поширеність, найчастіше діагностується у жінок дітородного віку. Гінекологічна клініка Адоніс пропонує ефективні методи лікування.
Види захворювання
Міома матки буває різних видів залежно від локалізації. Субсерозна пухлина утворюється із зовнішнього шару органу та проникає в тазову порожнину. Субмукозна виникає під тонким шаром матки, вона може викликати кровотечі. Інтрамуральна виростає із середнього м'язового шару, вона може рости у бік матки або черевної порожнини.
Причини захворювання
Фахівці виділяють низку факторів, які підвищують ризик виникнення міоми матки. До них належать:
- Гормональний збій.
- Проблеми із місячним циклом.
- Спадкова схильність.
- Безпліддя.
- Викидень.
- Статеві інфекції.
- Надмірна маса тіла.
- Цукровий діабет.
- Анемія.
- Часті стреси.
Щоб своєчасно виявити захворювання, кожна жінка має щорічно проходити плановий огляд гінеколога.
Симптоми захворювання
Клінічна картина захворювання залежить від віку пацієнтки, стану гормональної системи та здоров'я загалом. Можна виокремити такі основні симптоми:
- Рясні менструальні кровотечі.
- Біль унизу живота.
- Утруднене спорожнення кишківника.
- Неможливість зачати дитину.
- Викидні.
Однак у більшості випадків захворювання протікає безсимптомно і виявляється випадково на плановому огляді у гінеколога.
Методи діагностики
Одного огляду на гінекологічному кріслі замало, щоб встановити точний діагноз. Пацієнту призначаються додаткові методи дослідження – УЗД органів малого тазу, клінічний та біохімічний аналіз крові, МРТ, гістероскопія.
Методи лікування
Приватна клініка ADONIS проводить видалення міоми матки хірургічним методом. Операція буває кілька видів.
Гістероскопія призначена для видалення субмукозних пухлин. Це безпечний та прогресивний метод, який дозволяє зберегти матку. Операція проводиться без розрізів та передбачає загальний наркоз. Залишатися у стаціонарі після втручання не потрібно, можна одразу йти додому.
Лапароскопічна операція також є щадною. Вона проводиться через невеликий прокол на животі, розріз робити не потрібно. Видалення вузла лікар контролює монітором, на який лапароскоп виводить зображення.
Також проводиться абдомінальна міомектомія. Операція складна. Спочатку хірург робить розріз на животі, потім – на матці. Кілька днів після втручання пацієнтка повинна перебувати у стаціонарі під наглядом лікаря.
Ускладнення захворювання
Лікування міоми матки потрібно починати якнайшвидше. Зумовлено це тим, що за певних умов в організмі може статися мутація – доброякісна пухлина стане злоякісною. Рак – це небезпечне захворювання, яке несе у собі пряму загрозу життю.
Профілактичні заходи
Профілактика міоми матки більшою мірою спрямована на ведення здорового способу життя. Потрібно харчуватися корисною їжею, займатися спортом, відмовитися від шкідливих звичок. Також бажано вести регулярне статеве життя.