Міністр посприяє у закупівлі ангіографа для лікарні у Львові: їх треба чотири, а є лише два

13:10 12 березня 2021 р.

Міська лікарня швидкої медичної допомоги у Львові також потребує трьох комп'ютерних томографів, бо поки що є тільки один.

Сьогодні у Львові з візитом перебуває міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Він приїхав, аби взяти участь в урочистостях з нагоди першої річниці старту розвитку трансплантології в міській лікарні швидкої медичної допомоги. Тут, у лікарні, міністр разом з мером Львова оглянули нові відділення й надсучасне обладнання, яке лікарні вдалося отримати впродовж останніх місяців.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

Так, спершу Максим Степанов оглянув хірургічну роботизовану систему Da Vinci, яку лікарні наприкінці минулого року подарували благодійники, а також оглянув новий ангіограф. Як зауважив керівник лікарні Олег Самчук, зараз в медзакладі є два ангіографи, однак потрібно чотири загалом. Тож міністр запевнив, що посприяє у закупівлі ангіографа для лікарні.

Відтак, оглянули приміщення, де буде апарат магнітно-резонансної терапії, та подивились, як працює сучасний комп’ютерний томограф. «На КТ щодня маємо 50 пацієнтів, але для лікарні нам би потрібно було три КТ», — зазначив Олег Самчук, керівник лікарні.

Опісля гості оглянули нове відділення для лікування хворих на COVID. Як запевнив керівник лікарні, до квітня там буде змонтована нова киснева станція. Мер Львова Андрій Садовий зауважив, що місто прийняло рішення облаштувати додатково ще 700 ліжок для лікування ковідних пацієнтів. Зараз загалом у міських медичних закладах є 1300 таких ліжок.

Також оглянули рентгенологічне відділення і новий мамограф, біопсію та нову ПЛР-лабораторію, яка на сьогодні є однією з найпотужніших у Львові і спроможна надавати великий спектр лабораторних послуг.

Довідка

У структуру клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова входять 32 структурні медичні підрозділи (зокрема 8 центрів та 24 відділення), розраховані на 1282 ліжка, зокрема 103 — реанімаційних. Упродовж 2020 року у лікарні проліковано 32 946 пацієнтів, проведено 16 759 оперативних втручань. Також проліковано 2 387 пневмоній, з яких 1 457 — COVID‑19.

На базі лабораторії (клінічна, бактеріологічна та ПЛР-лабораторія) лікарні проведено 1 429 079 лабораторних досліджень. Придбане сучасне обладнання для лабораторії надало змогу впровадити нові лабораторні дослідження з метою ранньої діагностики інфаркту міокарда та гострих порушень мозкового кровообігу, швидко та критично оцінювати тяжкість стану пацієнтів відділення анестезіології та інтенсивної терапії. На даний час лабораторія є однією з найпотужніших у Львові і спроможна надавати великий спектр лабораторних послуг, що суттєво полегшує діагностику захворювань.

Фахівці відділення інтервенційної радіології провели 1 137 ангіографій та 523 стентування коронарних артерій. Спеціалісти рентгенологічного відділення й відділення променевої діагностики та комп’ютерної томографії провели 84 097 рентгенологічних досліджень та 18 671 комп’ютерно-томографічних досліджень. Наприкінці минулого року в лікарні запрацювала сучасна мамографічна система для скринінгового та діагностичного обстеження молочної залози.

Лікарня підписала з Національною службою здоров'я 16 пакетів з діагностики і лікування захворювань. Також лікарню включено Кабінетом міністрів України в пілотний проект по трансплантації органів. Станом на 5 березня 2021 року командою лікарів-трансплантологів проведено 41 оперативне втручання шляхом застосування методу трансплантації, в тому числі 8 трансплантацій серця, 30 трансплантацій нирки, 1 — підшлункової та 2 — печінки.

У грудні 2020 року вперше серед комунальних некомерційних закладів охорони здоров’я в Україні на базі лікарні виконано оперативне втручання за допомогою хірургічної роботизованої системи Da Vinci. А вже 1 березня цього року з допомогою робота прооперовано дитину.

 

dailylviv.com

До теми

20:29 24 вересня 2021 р.

Не шкодить: перша доза - Moderna, друга - Comirnaty/Pfizer, - Когут

Найближчим часом на Львівщину не очікується поставка вакцини «Модерна». Проте, без жодних застережень, особи, які отримали першу дозу цією вакциною, другу дозу можуть отримати вакциною «Комірнаті» (Пфайзер), якої в області є достатня кількість.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу