17:20 29 вересня 2014 р.
Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації
Як повідомили в понеділок «Щоденному Львову» в прес-службі облдержадміністрації, про це т.в.о. голови ЛОДА Юрій Турянський повідомив під час виїзної наради щодо проблем надання допомоги військовим, які постраждали в зоні АТО.
У прес-службі облдержадміністрації зокрема повідомили сьогодні, 29 вересня, «Щоденному Львову»:
«Львівське казенне експериментальне підприємство пересування і протезування готове забезпечити усіх учасників АТО протезами високої якості, виготовлені за новими технологіями «ОТТО БОК», безкоштовно. Можливості львівського протезного підприємства дозволяють забезпечити стільки інвалідів-учасників АТО, скільки буде потрібно.
Про це сьогодні повідомив т.в.о. голови ЛОДА Юрій Турянський під час виїзної наради щодо проблем надання допомоги військовим, які постраждали в зоні АТО. Він також розповів, що на Львівщині діє пілотний проект, який передбачає безкоштовне протезування військовослужбовців-учасників АТО за спрощеною процедурою.
«Львівське підприємство готове безкоштовно надавати протези усім інвалідам-учасникам АТО. Послуги щодо встановлення протезу, супроводу особи є безкоштовними, тут є усі необхідні комплектуючі та, щонайважливіше, висококваліфіковані спеціалісти», – сказав Юрій Турянський.
«Соціальне забезпечення учасників АТО – одне з найважливіших завдань влади, –підкреслив керівник області. – На даний час, на Львівщині на лікуванні перебувають 170 бійців, які повернулися із зони АТО. 200 військовослужбовців проходять реабілітацію, а 27 – потребують протезування. Шестеро військових уже отримали сучасні протези.
На сьогодні Львівське підприємство є одним із найпотужніших в Україні. Тут також налагоджене найбільше виробництво інвалідних візків».
За словами керівника казенного підприємства Сергія Суязова, на підприємстві для виготовлення протезних виробів використовуються сучасні закордонні технології, зокрема, німецького виробника «ОТТО БОК». Поранені в зоні АТО мають можливість не лише безкоштовно отримати протези, а й у подальшому отримувати технічне обслуговування протезів, адже це потребує індивідуального підходу. Військові мають можливість також пройти реабілітацію у Львівському міжрегіональному центрі соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів, який впродовж року може надати допомогу 400 особам.
Керівник Львівщини пообіцяв вирішити проблему зупинки громадського транспорту біля Львівського експериментального підприємства засобів пересування і протезування (вул. Рудненська, 10), аби облегшити доїзд до підприємства людей з особливими потребами. Окрім того, Юрій Турянський ініціюватиме створення call-centre, який зміг би допомагати потребуючим з транспортуванням до цього підприємства».