Коронавірус «Covid-19» вб'є у світі від 15 до 68 мільйонів людей, – прогноз вчених

08:41 6 березня 2020 р.

Дослідники з Австралійського національного університету змоделювали сім сценаріїв впливу епідемії «Covid-19» на світову економіку. У сьомому сценарії розглядається глобальний вплив, при якому помірна пандемія відбувається кожен рік упродовж невизначеного періоду часу.

За мірою поширення коронавірусу SARS-CoV-2 навіть у кращому разі його жертвами стануть 15 мільйонів людей, а світовий ВВП втратить 2,4 трильйона доларів США. Про це пише Business Insider, посилаючись на результати дослідження австралійських учених, передало lb.ua

Дослідники з Австралійського національного університету змоделювали сім сценаріїв впливу епідемії COVID-19 на світову економіку. Чотири із семи розглянутих сценаріїв досліджують вплив поширення COVID-19 за межами Китаю. У сьомому сценарії розглядається глобальний вплив, при якому помірна пандемія відбувається кожен рік упродовж невизначеного періоду часу.  

"Але навіть у моделі низької серйозності - або в найкращому сценарії з семи, які, як зазначається в документі, не були остаточними, дослідники АНУ оцінюють втрату глобального ВВП в розмірі 2,4 трлн. дол. США, з можливою кількістю загиблих в 15 млн людей. Вони змоделювали свої оцінки за прикладом пандемії грипу в Гонконгу, від спалаху якої в 1968-1969 роках загинуло близько 1 мільйона осіб", - йдеться в публікації. 

У моделі високого ступеня тяжкості, змодельованої після пандемії іспанського грипу, через яку в період з 1918 по 1920 роки у світі загинуло приблизно 17-50 мільйонів осіб, глобальні втрати ВВП можуть досягати 9 трильйонів доларів США. По цій моделі число загиблих перевищує 68 мільйонів. 

"Наші сценарії показують, що навіть обмежений спалах може в короткостроковій перспективі мати значний вплив на світову економіку", - сказав професор економіки АНУ Уорік МакКіббін. Він підкреслив, що навіть у кращому випадку впливу низького ступеня тяжкості економічні наслідки будуть величезними, і країнам необхідно працювати разом, щоб максимально обмежити потенційний збиток. 

Відомо, що ризик смерті пацієнтів від COVID-19 варіюється залежно від кількох факторів, у тому числі від того, де вони проходять лікування, їхнього віку, а також раніше перенесених хвороб. Дослідження, проведене в минулому місяці в Китайському центрі з контролю і профілактики захворювань, показало, що вірус найбільш серйозно вражає літніх людей із раніше існуючими проблемами зі здоров'ям. Отримані дані свідчать про те, що шанси померти від хвороби з віком зростають. Згідно з результатами дослідження, пацієнти у віці від 10 до 19 років мали такий же шанс померти від COVID-19, як і пацієнти у віці від 20 до 30 років, але захворювання виявилося набагато смертельнішим у людей у віці 50 років і старше. 

Дослідження також показало, що близько 80% випадків COVID-19 є легкими, і експерти вважають, що про багато випадків легкого захворювання не повідомлялося, тому що деякі люди не звертаються до лікаря або в лікарні для лікування. Таку інформацію подало УНІАН.

Нагадаємо, Садовий створив у Львові оперативний штаб проти коронавірусу.

До теми

14:16 21 вересня 2020 р.

Уряд запровадив обмеження у двох районах Львівщини. Перелік

Сьогодні на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з урахуванням наданих регіональними комісіями ТЕБ та НС пропозицій прийнято рішення про запровадження обмежень на територіях, де 18 вересня встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу