Фізкультура скорочує ризик захворіти 7 видами раку

15:52 16 січня 2020 р.

  • 0

Велике дослідження вчених Американського онкологічного товариства, опубліковане наприкінці грудня 2019 року в журналі «Journal of Clinical Oncology», показує зв'язок між фізичною активністю і захворюваністю 15 видами раку.

У цьому дослідженні зібрані дані з дев'яти когорт, що включають 755 459 осіб , які спостерігалися впродовж десяти років (при цьому рак легень не вивчався через високий фактор ризику, який являє собою тютюн), - пише газета Le Monde

"Результати очевидні: щотижнева фізичне навантаження помірної інтенсивності впродовж 2,5 - 5 годин (3-6 метаболічних еквівалентів, англ. Metabolic equivalents of task - MET - одиниці виміру енергетичних потреб організму) або від 1,25 до 2,5 години інтенсивної фізичної активності значно знижують ризик захворіти 7 різними видами раку. При помірній активності, наприклад, при швидкій ходьбі, спалюється в 3-6 разів більше енергії, ніж в сидячому положенні. Інтенсивна ж активність перевищує 6 МЕТ, і такий рівень відповідає вищому показнику діапазону рекомендацій ВООЗ, тобто активності, необхідної, щоб "мати можливість отримати додаткову користь для здоров'я", - йдеться в статті.

"Більш конкретно вивчені дані показують, що для раку товстої кишки у чоловіка ризик захворювання знижується на 8%, якщо займатися 2,5 години в тиждень, і на 15% при фізичному навантаженні 5 годин на тиждень. Те ж саме щодо раку молочної залози (знижений ризик від 6% до 10%), ендометрія, нирок, печінки (ризик зменшується на 18% і 27%), а також мієломи і неходжкінської лімфоми ", - пише Le Monde.

"(...) Численні дослідження показали, що збільшення індексу маси тіла (ІМТ) пов'язане з підвищеним ризиком розвитку раку. Недавнє данське дослідження виявляє підвищення ризику раку на 12% для людей з надмірною вагою або ожирінням. Ожиріння створює механізм хронічного запалення і резистентності до інсуліну, які є канцерогенними факторами".

"Щоденний Львів" писав про те, що у Львові бджоловжалювання допомогло повернути мову пацієнтові нейрохірургії. 

Коментарі(0)

До теми

19:28 16 січня 2020 р.

Апітерапія у Львові вберегла військовослужбовицю від інвалідного візка

Операція на хребті могла закінчитися для військовослужбовиці Лесі Алєксандрової, яка страждала від кил та протрузій дисків, інвалідним візком. Навіть військові лікарі не радили ризикувати нею. Замість ножа хірурга повернула жінку в стрій апітерапія.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Скарга в ЮНЕСКО на забудови у Львові

Рубрика: Культура

Неформальна приміряльня, 1 випуск

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

Будівельний вандалізм у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Неформальна приміряльня, 2 випуск

Рубрика: Політика

Всі відео розділу