Фізкультура скорочує ризик захворіти 7 видами раку | Новини Львова

Фізкультура скорочує ризик захворіти 7 видами раку

15:52 16 січня 2020 р.

  • 0

Велике дослідження вчених Американського онкологічного товариства, опубліковане наприкінці грудня 2019 року в журналі «Journal of Clinical Oncology», показує зв'язок між фізичною активністю і захворюваністю 15 видами раку.

У цьому дослідженні зібрані дані з дев'яти когорт, що включають 755 459 осіб , які спостерігалися впродовж десяти років (при цьому рак легень не вивчався через високий фактор ризику, який являє собою тютюн), - пише газета Le Monde

"Результати очевидні: щотижнева фізичне навантаження помірної інтенсивності впродовж 2,5 - 5 годин (3-6 метаболічних еквівалентів, англ. Metabolic equivalents of task - MET - одиниці виміру енергетичних потреб організму) або від 1,25 до 2,5 години інтенсивної фізичної активності значно знижують ризик захворіти 7 різними видами раку. При помірній активності, наприклад, при швидкій ходьбі, спалюється в 3-6 разів більше енергії, ніж в сидячому положенні. Інтенсивна ж активність перевищує 6 МЕТ, і такий рівень відповідає вищому показнику діапазону рекомендацій ВООЗ, тобто активності, необхідної, щоб "мати можливість отримати додаткову користь для здоров'я", - йдеться в статті.

"Більш конкретно вивчені дані показують, що для раку товстої кишки у чоловіка ризик захворювання знижується на 8%, якщо займатися 2,5 години в тиждень, і на 15% при фізичному навантаженні 5 годин на тиждень. Те ж саме щодо раку молочної залози (знижений ризик від 6% до 10%), ендометрія, нирок, печінки (ризик зменшується на 18% і 27%), а також мієломи і неходжкінської лімфоми ", - пише Le Monde.

"(...) Численні дослідження показали, що збільшення індексу маси тіла (ІМТ) пов'язане з підвищеним ризиком розвитку раку. Недавнє данське дослідження виявляє підвищення ризику раку на 12% для людей з надмірною вагою або ожирінням. Ожиріння створює механізм хронічного запалення і резистентності до інсуліну, які є канцерогенними факторами".

"Щоденний Львів" писав про те, що у Львові бджоловжалювання допомогло повернути мову пацієнтові нейрохірургії. 

Коментарі(0)

До теми

Останні новини

Найвищий рівень захворюваності COVID-19 - у Львівській області

У Львові також відновлять роботу дитячих садків

Вхід до кінотеатрів і театрів у Львівській області під карантинною забороною

На Львівщині змії отруюють людей у чотири рази рідше, ніж торік

Троє українських військових загинули 13 липня на Донбасі

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу