Фізкультура скорочує ризик захворіти 7 видами раку

15:52 16 січня 2020 р.

Велике дослідження вчених Американського онкологічного товариства, опубліковане наприкінці грудня 2019 року в журналі «Journal of Clinical Oncology», показує зв'язок між фізичною активністю і захворюваністю 15 видами раку.

У цьому дослідженні зібрані дані з дев'яти когорт, що включають 755 459 осіб , які спостерігалися впродовж десяти років (при цьому рак легень не вивчався через високий фактор ризику, який являє собою тютюн), - пише газета Le Monde

"Результати очевидні: щотижнева фізичне навантаження помірної інтенсивності впродовж 2,5 - 5 годин (3-6 метаболічних еквівалентів, англ. Metabolic equivalents of task - MET - одиниці виміру енергетичних потреб організму) або від 1,25 до 2,5 години інтенсивної фізичної активності значно знижують ризик захворіти 7 різними видами раку. При помірній активності, наприклад, при швидкій ходьбі, спалюється в 3-6 разів більше енергії, ніж в сидячому положенні. Інтенсивна ж активність перевищує 6 МЕТ, і такий рівень відповідає вищому показнику діапазону рекомендацій ВООЗ, тобто активності, необхідної, щоб "мати можливість отримати додаткову користь для здоров'я", - йдеться в статті.

"Більш конкретно вивчені дані показують, що для раку товстої кишки у чоловіка ризик захворювання знижується на 8%, якщо займатися 2,5 години в тиждень, і на 15% при фізичному навантаженні 5 годин на тиждень. Те ж саме щодо раку молочної залози (знижений ризик від 6% до 10%), ендометрія, нирок, печінки (ризик зменшується на 18% і 27%), а також мієломи і неходжкінської лімфоми ", - пише Le Monde.

"(...) Численні дослідження показали, що збільшення індексу маси тіла (ІМТ) пов'язане з підвищеним ризиком розвитку раку. Недавнє данське дослідження виявляє підвищення ризику раку на 12% для людей з надмірною вагою або ожирінням. Ожиріння створює механізм хронічного запалення і резистентності до інсуліну, які є канцерогенними факторами".

"Щоденний Львів" писав про те, що у Львові бджоловжалювання допомогло повернути мову пацієнтові нейрохірургії. 

До теми

15:21 29 листопада 2021 р.

У Львівській області не знайшли жодного випадку штаму коронавірусу омікрон

В Україні, і на Львівщині, зокрема, не зафіксовано жодного випадку захворювання на новий штам коронавірусу «Омікрон», який виявили у Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу