12-22 травня у 2063-х львів’ян вперше в життті виявили підвищений тиск

17:15 2 червня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Під час «Днів профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії» обстежили більше 90 тисяч львів’ян

Доброю традицією у нашому місті стало проведення управлінням охорони здоров’я Львівської міської ради щорічної травневої акції з вимірювання артеріального тиску у населення з метою раннього виявлення артеріальної гіпертензії (АГ) та запобігання її ускладнень. Цього року «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії» тривали у Львові з 12 по 22 травня.

Під час проведення акції кожний громадянин мав змогу виміряти артеріальний тиск у міських поліклініках та лікарнях, де були розміщені пункти вимірювання артеріального тиску, а також у шести медичних пунктах-наметах, які були розташовані в найбільш людних місцях міста – на площі Ринок, проспектах Шевченка, Свободи, Чорновола й Червоної Калини та вулиці Широкій.

В акції брали участь волонтери (для вимірювання артеріального тиску в наметах) – студенти Львівського державного медичного коледжу ім. А.Крупинського. Пацієнти з підвищеним артеріальним тиском отримали консультації фахівців, необхідні додаткові обстеження, освітні матеріали по АГ (пам`ятки, щоденники контролю артеріального тиску та інше).

У рамках акції в закладах охорони здоров`я проведено навчальні програми та  семінари з вивчення сучасних аспектів лікування гіпертонічної хвороби. Під час акції 2015 року було обстежено 91 909 осіб.

У 2063 громадян виявлено підвищений АТ вперше у життті.Загалом, за вісім років в акції взяло участь 878 987 громадян, з них вперше виявлено АГ у 30 640 осіб.

Усіх з вперше виявленою АГ взято на диспансерний облік у ЗОЗ міста Львова, їм призначено відповідне лікування. Начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб наголосив:

«У результаті ретельної системної роботи управління охорони здоров’я і медичних закладів щодо профілактики АГ у населення, відповідального ставлення мешканців до збереження свого здоров’я, за останні роки вдалося досягнути зниження захворюваності на інфаркт міокарда з 959 випадків у 2009 році до 748 у 2014 році, тобто на 211 львів’ян захворіло менше. Водночас, захворюваність на інсульти залишається у Львові відносно високою (захворіло у 2009 році 848 осіб, у 2014 році – 815 осіб).  Тому, попри вкрай важкий час для нашої країни, потреба покращення якості медицини, зокрема надання висококваліфікованої допомоги хворим з серцево-судинною патологією, залишається актуальною».

Упродовж 2014 року управління охорони здоров’я Львівської міської ради залучило суттєві інвестиції у розвиток палати інтенсивної терапії кардіологічного відділення для хворих на інфаркт міокарда лікарні швидкої медичної допомоги. Так, завдяки спонсорам у відділення було придбано медичне обладнання та медичну апаратуру на загальну суму 1 млн. грн.

Це, зокрема, система ультразвукової діагностики, два електрокардіографи, стільки ж кардіодефібриляторів, ліжка, тумбочки тощо. А за бюджетні кошти зроблено ремонт приміщень, використавши 438 тисяч грн.

В Україні – більше 12 млн осіб хворих на гіпертонічну хворобу, що становить майже 30% дорослого населення. За статистикою, у м.Львові від підвищеного тиску страждає 169 486 осіб (майже 30%), але, насправді, таких людей набагато більше.

Гіпертонічну хворобу тепер діагностують і у вісімнадцятирічних. А основну питому вагу серед осіб з вперше виявленою АГ становлять особи працездатного віку.

Наслідки артеріальної гіпертензії «вбивають» людей частіше за інші хвороби. Відомо, що понад 50% всіх випадків смерті від серцево-судинних захворювань в Україні припадає на АГ, а точніше – на її ускладнення: інфаркт міокарда та інсульт. 

Аналогічна ситуація спостерігається й у Львові: щороку від інфаркту міокарда помирає близько 180-190 львів`ян (2014 року – 184 особи ), а від інсульту – 360-380 осіб (2014 року – 362 особи). Значною мірою це пов’язано з низькою поінформованістю населення про необхідність своєчасного виявлення та лікування АГ.

Що таке артеріальний тиск і як його контроювати?

Щоб проштовхнути кров по судинній системі, необхідно докласти певної сили. Ця сила, яка діє на стінки судин під час плину крові, називається артеріальним тиском.

Показники тиску прийнято позначати двома цифрами: наприклад, 120 і 80 мм рт. ст. Більше значення називається систолічним тиском, під яким розуміють найвищий тиск на стінку судини після скорочення серця. Менше значення називається діастолічним тиском, під яким розуміють тиск крові в період спокою, у перерві між скороченнями серця.

Людський організм створений дуже надійно, з великим запасом міцності, зокрема і до коливань артеріального тиску. Судинна стінка здатна витримувати значні підйоми тиску за умови, що вона достатньо еластична та міцна. Але з віком еластичність судин знижується і, як наслідок, збільшується ризик виникнення гіпертонічної хвороби: в осіб, старших 40 років, досягає 20–25% при відносно рівномірному розподілі серед чоловіків і жінок.

Причини виникнення гіпертонічної хвороби до кінця не з’ясовані. Серед факторів, що спричиняють її розвиток, виділяють: емоційний стрес, спадково-конституційні особливості, професійні шкідливості, особливості харчування (надмірне вживання кухонної солі, насичених жирів, дефіцит магнію), вікова перебудова організму в період клімаксу, травми черепа, інтоксикації, гіподинамія.

Оптимальним вважається тиск 120/80 міліметрів ртутного стовпчика, нормальним та високонормальним – від 130/85 до 139/89. Про гіпертонію можна говорити тоді, коли тиск вищий, ніж 140/90 (гіпертонія І ступеня). Тиск 160/100 вказує на гіпертонію II ступеня, а понад 180/110 – ІІІ ступеня. 

Управління охорони здоров’я ЛМР просить мешканців міста Львова дбати про своє здоров`я, закликає систематично відвідувати поліклініку, контролювати артеріальний тиск і, таким чином, уберегти себе від інфаркту та інсульту! Про це повідомили сьогодні, 2 червня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

10:39 10 травня 2021 р.

Україна у п'ятірці смерті від COVID-19 в Європі

Станом на 10 травня Україна перебуває у п’ятірці європейських країн з найвищим показником смертності заражених коронавірусом. І на 16 місці - у світі.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу