19:27 4 березня 2014 р.
Фото: ity-adm.lviv.ua/portal-news
Її присвячено 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, а взяти у ній участь запрошують усіх охочих.
Завтра, 5 березня, о 10:00 зі станції Львів-Головний відправляється паротяг Л-3535 з двома пасажирськими вагонами, який проїде за маршрутом: Головний залізничний вокзал – станція «Підзамче» – парк «Знесіння» – станція «Личаків» – парк «Знесіння» – станція «Підзамче». Участь у подорожі зможуть взяти усі охочі, акція є безплатною.
Її організатори повідомили також: «Під час мандрівки можна буде не лише ознайомитись з інженерними залізничними пам’ятками Львова, а й отримати насолоду від мальовничих краєвидів ландшафтного парку «Знесіння» та прослухати твори Кобзаря під передзвін вагонних пар».
Відправлення поїзда зі станції Львів-Головний – о 10:00 (збір учасників біля центрального входу на головний вокзал о 9:30).
Відправлення поїзда зі станції Підзамче о 10:15 (збір на її пероні – о 10:00).
Завершення прогулянки на станції Підзамче (Львів) – о 13:06.
Прибуття на ст. Львів-Головний – о 13:36.
Детальна інформація про захід за телефонами: Олександр Завадович, регіональний ландшафтний парк «Знесіння», тел. 297-53-56; 097-333-5-222, Ярослав Городчук, ДТГО «Львівська залізниця», тел. 226-45-31; 098-447-46-45.
Довідка
Вже близько 15 років Львівська громадська організація «Форум «Карпатський трамвай» спільно з регіональним ландшафтним парком «Знесіння» роблять послідовні кроки для використання у рекреаційно-туристичних та освітніх цілях залізничної гілки між ст. «Підзамче» – парком «Знесіння» – ст. «Личаків» – ЗАТ «Ензим».
За активного сприяння Львівської залізниці, ЛМГО «Відродження Знесіння», регіонального фонду «Знесіння», Асоціації збереження історії залізниць України, окремих громадян вже відбулося кілька презентаційних та комерційних поїздок моторними самохідними залізничними вагонами (мотрисами) АС-1, РОМ, поїздами, рейковим автобусом, а також мотрисою начальника Львівської залізниці.
Упродовж кількох десятків років у Європі набув широкого розвитку активний громадський рух за збереження та експлуатацію малозавантажених, а також так званих відмираючих залізничних гілок у новій ролі – з використанням відреставрованих технічних засобів, що мають історичну цінність, а особливо – у регіонах з великим туристично-рекреаційним потенціалом. Підтримують цей рух як львів’яни, так і ГО «Боржавська ініціатива».
Про це повідомляє сьогодні, 4 березня, прес-служба міської ради.