14:13 6 вересня 2016 р.
486 україномовних виконавців та гуртів бажають взяти участь у проекті «Українська пісня», який відбудеться 9 та 10 вересня у Львові у палаці спорту «Україна».
Про це сьогодні, 6 вересня, під час прес-конференції на тему: «Проведення у Львові 9-10 вересня масштабної музичної події – національного телепроекту «Українська пісня / Ukrainian Song Project», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив співзасновник проекту «Українська пісня», (ГО «Україна. Культура. Світ»), режисер-постановник дійства Василь Вовкун.
За його словами, експертна рада обрала серед них 20 найліпших молодих гуртів й виконавців та сім відомих. Серед відомих – «The Вйо», «Rock-H», «Антитіла», «Joryj Kloc», «Luilu», Аркадій Войтюк та Брія Блессінг.
Незважаючи на те, що Україні вже 25 років, що українці пережили три революції, але статистика свідчить: кожна друга пісня, яка звучить на радіо чи на телебаченні, – російськомовна. І тільки кожна двадцята – україномовна, зауважив Василь Вовкун.
Співзасновник проекту “Українська пісня”, (ГО “Україна. Культура. Світ”) Тарас Курчик каже, що цей проект має всі шанси стати своєрідним українським "Євробаченням". Адже концерти, які відбуватимуться у Львові, одночасно транслюватимуть в Бразилії, Аргентині, США, Канаді, Португалії, Литві, Австралії та Італії.
За його словами, розпочинаючи проект, очікували отримати заявки з Західної України. Проте перші заявки надійшли з Харкова, Дніпра і, навіть, з Маріуполя.
- Молоді гурти хочуть співати українською мовою, хочуть творити свою музику. Але хочуть, щоби їх почули. Але якщо вони випустять кілька пісень, які на радіо назвуть неформатом, то вони просто зламаються, - каже Тарас Курчик.
Він наголосив, що завдання проекту – промоція і пропагування україномовної пісні в Україні та інших країнах світу, а також – наповнення ринку україномовною музикою. Але ця музика має бути сучасною, модною, якісною, з новими тенденціями.
- Незважаючи на те, що було так багато пропозицій і нам здавалося, що буде з чого вибирати, але так не сталося. Багато прекрасних пісень, але вибрати хоча би сто не вдалося, - каже він.
Василь Вовкун зауважив, що зараз роблять акцент на шлягер, тому що нація перебуває в депресії. Але сучасна музика – це не тільки розвага, це – масова ідеологія.
Усю інформацію про проект можна знайти на сайті http://www.uapisnya.com.ua/