14:14 13 листопада 2015 р.
Фото: прес-служба Львівської міськради
Унаслідок багаторічного впливу вологи на бетон та арматуру в ньому, яка під дією корозії збільшила свій об'єм та почала розривати поверхні зсередини, бетонна поверхня скульптур і ваз в деяких місцях мала великі тріщини
«На замовлення управління охорони історичного середовища ЛМР ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд» виконало реставрацію скульптурного декору на аттику будинку №37 на вулиці Коновальця», – повідомили сьогодні, 13 листопада, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:
«Аттик є завершенням будинку №37 на вулиці Коновальця. Цей будинок збудований у 1913 році за проектом Міхала Кустановича. Над входом між вікнами другого й трнетього поверхів встановлено горельєф жіночої фігури.
Дві жіночі скульптури прикрашають також аттик. Також на аттику обабіч фігур знаходяться чотири п'єдестали, два з яких увінчані вазами. З тильної сторони аттику – схил бляшаного даху.
Аттик складається з викладеної по формі конструкції цегли та бетонного шару, з якого зроблені як площини аттику так і скульптури, вази та завершення п'єдесталів. На правій фігурі присутнє допоміжне металеве кріплення. Тильна сторона аттику дотикається до схилу бляшаного даху. В управлінні охорони історичного середовища ЛМР зазначили також:
«Унаслідок багаторічного впливу вологи на бетон та арматуру в ньому, яка під дією корозії збільшила свій об'єм та почала розривати поверхні зсередини, бетонна поверхня скульптур і ваз в деяких місцях мала великі тріщини. Постійний вплив навколишнього середовища також згубно вплинув на поверхню бетону, що призвело до корозії верхнього шару. Значна частина поверхонь була уражена біопошкодженнями.
На скульптурах присутні і механічні ушкодження – на скульптурі з правого боку аттика була зруйнована частина поверхні ноги, на скульптурі з лівого боку аттику була відсутня частина руки. Аттик знаходився у незадовільному стані – значна частина поверхонь та елементів аттика перебували в аварійному стані.
Під аттиком розміщені балкони та вхід в будинок, на які періодично падали фрагменти аттику. Тепер пам’ятка архітектури відреставрована».