У Львові відбудеться міжнародний музичний марафон пам’яті Василя Сліпака

16:48 27 червня 2019 р.


Фото: ukrinform.ua

У суботу, 29 червня, у день, коли снайперська куля забрала життя оперного співака, учасника бойових дій на сході України Василя Сліпака, розпочнеться третій відкритий міжнародний музичний марафон.

Про це повідомили в четвер, 27 червня, в прес-службі Львівської облдержадміністрації, де також розповіли: «ІІІ Відкритий міжнародний музичний марафон пам’яті Героя України, кавалера орденів «Золота зірка» та ордену «За мужність І ступеня», оперного співака, соліста Паризької національної опери, волонтера, добровольця і громадського діяча Василя Сліпака, який героїчно загинув біля селища Луганське в Донецькій області, виконуючи бойове завдання і прикриваючи своїх побратимів, триватиме з 29 червня до 2 липня».

«Упродовж чотирьох днів в Україні, Франції, США звучатиме присвята «Тиха музика для роздумів» – саме так згадуватимуть видатного співака, великого українця. Чотириденний музичний марафон розпочнеться 29 червня о 09:00 у Львові поминальною Літургією в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла і продовжиться поминальною молитвою та посвяченням пам’ятника Василю Сліпаку на Личаківському кладовищі об 11:00. Зі Львова того ж дня марафон перенесеться до Франції: у м. Лє-Ренсі звучатимуть арії з улюблених опер Василя Сліпака», – поінформували також в Львівської облдержадміністрації.

«Французькому місту Лє-Ренс відгукнуться українські міста: Чернівці – органною та вокальною музикою (обласна філармонія, 17.00) та Дніпро, де прозвучить присвята «Дніпро пам’ятає» (Дніпровський український музично-драматичний театр). О 19.00 у різних кінцях світу музичне вшанування пам’яті Василя Сліпака продовжать у Нью-Йорку – концертом в Українському музеї «Тиха музика для роздумів», а також у Львові – твором Йозефа Гайдна «Сім останніх слів Ісуса Христа» (храм святих апостолів Петра і Павла). Перший день марафону завершиться у французькому місті Юзес «Реквіємом» Габрієля Форе», – розповіли також в Львівської облдержадміністрації.

«Наступного дня музичну присвяту пам’яті Василя Сліпака продовжать міста України – Біла Церква (концерт органної та камерної музики, 18.00) і Тернопіль («Україна пам’ятає», обласна філармонія, 17.00). Того ж дня, о 19:00 концерти синхронно розпочнуться в Хмельницькому («Опера для роздумів», обласна філармонія) та Львові («Тиха музика: Валентин Сильвестров, Богдана Фроляк», Львівська національна філармонія)», – повідомили також в Львівської облдержадміністрації.

«Потім марафон триватиме одночасно з 19.00 у Маріуполі (Маріупольська філармонія), Харкові («Літургія святого Іоанна Златоуста» Євгена Станковича, Харківська філармонія), Івано-Франківську (музична присвята «Я там, де небо починається...», обласна філармонія) та Парижі (камерний концерт «Європа в музиці», Український культурний центр імені Василя Сліпака). Завершиться ІІІ Міжнародний музичний марафон пам’яті Василя Сліпака концертом «Валентин Сильвестров: Простір Пам’яті» у Києві, який розпочнеться 2 липня о 19.00 у Великому залі імені Героя України Василя Сліпака Національної музичної академії України імені Петра Чайковського», – розповіли також в Львівської облдержадміністрації.

«Пам’яті видатного співака присвятять своє виконання лауреати Першого конкурсу молодих вокалістів імені Василя Сліпака: Віктор Янковський і Владислав Тлущ (Львів), Анна Твердова (Київ), Софія Кошелєва (Дніпро), які виступатимуть поряд з відомими солістами і провідними музичними колективами», – поінформували також в облдержадміністрації.

DailyLviv.com

Визнав свою вину. Суд обирає запобіжний захід для підозрюваного у вбивстві військового

100 найкращих тренерів отримали премію від Львова. Прізвища

У Криму за два тижні ГУРівці знищили 8 цілей, серед них Су-24

На маршруті № 34 їздить вже чотири великі низькопідлогові автобуси

Депутатка Скороход підтвердила обшуки

В Україні запровадили аварійні відключення світла

РФ атакувала енергооб'єкти. У чотирьох областях є знеструмлення

Друге ранкове оновлення графіку відключень на Львівщині 5 грудня

На Львівщині у ДТП травмувався 14-річний мотоцикліст

У вічність відійшов відомий львівський фотохудожник Йосип Марухняк

На Львівщині кіт впав у 20-метровий колодязь

НАБУ та СБУ викрили злочинну групу на чолі з нардепкою

57 російських дронів вдарили на 13-ти локаціях

Львівщина оплакує вісьомох Героїв. Серед них - уроженці Харківщини, Донеччини та Бразилії

Дрони влучили у «Грозний Сіті» у Чечні

Росіяни вбили 12-річного хлопчика на Дніпропетровщині

Ранковий графік електропостачання від Львівобленерго на 5 грудня

Херсонську ТЕЦ майже знищено

Наглядова рада «Укренерго» створила комітет для боротьби з корупцією

Два ракетоносії РФ з ракетами «Калібр» вийшли в Чорне море

Укренерго попередило про відключення світла 5 грудня

Прорвало тепломережу під дорогою у Львові. Будинки не матимуть тепла та гарячої води, а дорога - однієї смуги

У Львові готують до відкриття Почесне Консульство Мексики. Хто очолить

Сьогодні після 17.30 графік вимкнень електроенергії на Львівщині не діятиме

Три підгрупи споживачів на Львівщині поза графіком вимкнень електроенергії 5 грудня

Юрій Бондаренко, Андрій Криницький та Луіс Феліпе Віейра Толедо Порто боронили Україну від російських окупантів

У Львові архітекторів і проєктантів не лякає абревіатура ЮНЕСКО

Чотириста пасажирів помістяться у двох трамваях зі Швейцарії, що прибули до Львова

Віднині підприємства можуть бронювати співробітників без обмежень за кількістю. Нові правила

Вітаміни для блискучої шерсті: що насправді працює, а що — маркетинг

На головному залізничному вокзалі Львова потяг травмував людину

Де знайти великий вибір препаратів в одному місці: переваги АДД

Ісландський мох на Львівщині хочуть включити до переліку рідкісних рослин і таких, що зникають

Німеччина надає додаткові 100 млн євро на підтримку енергетики України

Громадяни дев’яти країн ЄС вважають високим ризик війни між їхньою державою та РФ

Макрон очікує, що Китай підтримає зусилля щодо перемир’я в Україні

У переддень св. Миколая сонце на Львівщині прогріє повітря до 11° тепла

У Польщі українців, які поцікавилися кулінарними уподобаннями міністра, звинуватили у шпигунстві

У КНДР виявили табори, де «перевиховують» українських дітей із ТОТ

З шостої спроби продали спецдозвіл на газове родовище на Львівщині. Хто купив і куди підуть кошти