22:22 15 лютого 2015 р.
Фото: Павло Паламарчук / «День»
Відео: tvzikua
На прохання сімей полеглих бійців, поранених, військових, неповносправних, дітей із особливими потребами, осіб з обмеженими можливостями й інституцій, котрі звернулися до церкви з проханням про можливість помолитися перед Нерукотворним Образом Ісуса Христа, Римський Апостольський Престол перебування реліквії до вечора четверга 19 лютого.
У Львові продовжили термін перебування Нерукотворного образу Христа повідомила сьогодні, 15 лютого, журналіст київської газети «День» Тетяна Козирєва, конкретизуючи при цьому
«День» уже повідомляв про те, що від 30 січня у Соборі святого Юра перебуває святиня з Ватикану – Нерукотворний образ Христа. Згідно з домовленостями, лик мав перебувати у храмі до 15 лютого.
Кілька днів тому представники духовенства навіть зверталися до громади Львова з проханням від суботи, 14 лютого, не займати черг для почитання. Сьогодні ж прес-служба Львівської Архієпархії УГКЦ повідомила, що термін перебування реліквії з особистої захристії Папи Римського продовжено.
У повідомленні ЛА УГКЦ йдеться: «На уклінне прохання окремих категорій осіб (сім’ї загиблих в АТО, поранені, військові, неповносправні, діти з особливими потребами, особи з обмеженими можливостями), а також інституцій, що звернулися до Церкви з проханням про можливість помолитися перед Нерукотворним Образом Господа Нашого Ісуса Христа, Римський Апостольський Престол, як виняток і знак особливої уваги до України, продовжив перебування реліквії до вечора четверга 19 лютого 2015 року».
Також у документі зазначено, що доступ до ікони буде обмежений. Упродовж цього часу в архікатедральному Соборі святого Юра богослужіння відбуватимуться відповідно до встановленого порядку. Храм буде відчинений до 23.00.
Варто зазначити, що, за приблизними підрахунками, до лику прийшли 200 тисяч осіб. Прикладалися до образу дорослі і діти, львів’яни і мешканці інших областей України, які у різні дні відстоювали у черзі від 13 до 20 годин. Для учасників АТО, поранених, що перебувають на лікуванні у львівському військовому шпиталі, а також для сімей загиблих священики створювали пільгові коридори».