23:40 20 травня 2016 р.
Круглий стіл організували ГО "Медіаварта" і ЛОГО "Львівський прес-клуб" за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).
Відео: Львівський прес-клуб
У Львові є, принаймні, дві прибуткові медіа-групи. Проте дуже складно бути прибутковою одній газеті, інтернет-ЗМІ чи телебаченню.
Про це під час круглого столу на тему: «Участь медіавласників в управлінні ЗМІ», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомив генеральний директор «Видавничого дому «Високий замок», секретар Національної спілки журналістів України, народний депутат V-VII скликань Cтепан Курпіль.
За його словами, «Видавничий дім «Високий замок» за три останніх років був найліпшим платником податків в медіасфері в Україні.
- Якщо ми розглядаємо медіа, як бізнес, тобто – комплекс видань, друкарню, інші речі, тоді це може бути прибутковим. Звичайно, дуже важко зробити, щоби прибутковою була якась одна газета. Але це – можливо також. Якби ми видавали тільки газету «Добрий господар» чи журнал «Добра кухня», то вони би були прибутковими. Є інші речі, які вимагають більших затрат. Але в цілому медіа-група може бути прибутковою, - каже він.
За словами Степана Курпіля, гірша ситуація є з інтернет-виданнями чи з телебаченням.
На думку доктора філологічних наук, професора, завідувач кафедри нових медій факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка Бориса Потятиника, медіа прибуткове тоді, коли створюється як бізнес-проект. А коли туди втручається політика, то воно прибутків не приносить.
- Візьмемо найпопулярнішу в західних сусідів газету «Факт», яка належить Шпрінгеру, німецькому концерну. І вона настільки дистанційована, що я, переглядаючи ці газети, не бачу там ніяких обмежень. Вони можуть спокійно писати про бізнес. І власників-акціонерів це не обходить, - зауважив він.
Натомість, за його спостереженнями, в Україні більшість медіа мають політичне підґрунтя.