У Дрогобичі вручили Міжнародну Франківську премію

14:00 29 серпня 2016 р.


Фото: Міжнародний фонд Івана Франка

Першим лауреатом Міжнародні премії імені Івана Франка в номінації «За визначний став архиєпископ-емерит Української греко-католицької церкви – блаженніший Любомир Гузар.

«27 серпня в Дрогобичі в приміщенні Народного дому відбулося вручення Міжнародної премії імені Івана Франка, першим лауреатом якої в номінації «За визначний особистий внесок у розвиток суспільно-гуманітарних наук» став Блаженніший Любомир, архиєпископ-емерит Української греко-католицької церкви – повідомили сьогодні, 29 серпня, «Щоденному Львову» в Міжнародному фонді Івана Франка, де також розповіли подробиці:

«Колишній предстоятель УГКЦ отримав високу відзнаку за монографію «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму».  Роланд Франко, голова правління Міжнародного фонду Івана Франка у своєму виступі зазначив, що коли задумували створення премії, то сподівалися не лише піднести наукові здобутки Івана Франка, які забуті, не вивчені і лежать в музейних і архівних запасниках, але й продемонструвати світові, що Україна – не «терра інкогніто», бо а має геніїв, якими може пишатися. 

Роланд Франко наголосив: «Премію імені Івана Франка було названо міжнародною, бо він це заслужив. Мрію, щоб премія стала відомою у всьому світі і, поряд з премією Альфреда Нобеля,  стала достойною і бажаною винагородою вченим з різних країн світу за дослідження в соціально-гуманітарних науках та україністиці».

Директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус зазначив, що організатори зробили все, щоб забезпечити високий рівень конкуренції і мати безсумнівного переможця премії. На церемонії нагородження були присутніми й члени міжнародного журі з Німеччини та  Словаччини, представники влади та громадськість. 

Відтак, члени міжнародного журі – професор Микола Мушинка і професор Альфред Шпрьоде – розповіли про критерії, згідно яких оцінювались наукові праці. До складу ради увійшли науковці з чотирьох країн. На номінацію премії були подані 14 монографій з богослов'я, історії, філософії, культурознавства, літературознавства, етнології і україністики.

Професор Прешівського університету в Словаччині Микола Мушинка, даючи оцінку науковій праці блаженнішого Любомира, сказав: «Хочу зазначити, що цьогорічний Лаурет премії зробив вагомий внесок у розвиток суспільно-гуманітарних наук, зокрема богослов’я, тому заслуговує на таке визнання». 

За словами Альфреда Шпрьоде, професора Університету Мюнстера в Німеччині, монографія «Андрей Шептицький. Митрополит Галицький (1901-1944). Провісник екуменізму» була захищена блаженнішим Любомиром як докторська дисертація в 1972 році в Папському урбаніанському університеті в Римі. Наукова праця була написана англійською мовою, а в 2015 році за сприяння Львівського національного університету імені Івана Франка була перекладена української мовою. Перекладачі актуалізували текст праці таким чином, що впровадили у неї найновішу бібліографію.

Відтак, відбулася церемонія вручення нагороди лауреату. Оскільки з об’єктивних причин блаженніший Любомир Гузар не зміг прибути на захід, він уповноважив прийняти нагороду, а відтак в його імені зачитати подячне слово єпископа Самбірсько-Дрогобицького УГКЦ – владику Ярослава,

У своєму слові блаженніший Любомир подякував членам журі за те, що головну нагороду вирішили вручити за працю про митрополита Андрея Шептицького. Лауреат наголосив: «Митрополит Андрей – це постать, яка заслуговує на особливу увагу. Я вважаю, що нам важливо не тільки знати про Митрополита. Далеко важливішим є, щоб, пізнавши його багатосторонні діяння, ми старались його наслідувати».

Блаженніший Любомир висловив подяку також ректорату й науковим працівникам Львівського національного університету, завдяки ініціативі і праці яких ця книга вийшла у світ.  З вітальним словом до присутніх також звернувся голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, мер міста Дрогобич Тарас Кучма та ректор Дрогобицького державного університету імені Івана Франка Надія Скотна. Завершилася перша частина церемонії вручення міжнародної премії покладенням квітів до пам'ятника Івана Франка.

Міжнародна премія імені Івана Франка започаткована Міжнародним фондом Івана Франка у 2015 році. Її заснував онук українського письменника Роланд Франко. У цьому році на здобуття премії було подано 14 наукових робіт з трьох країн Європи у восьми наукових дисциплінах.

Міжнародна премія вручається у двох номінаціях – «За вагомий особистий внесок у розвиток україністики» та «За вагомий особистий внесок у розвиток соціально-гуманітарних наук». У 2016 році премію було присуджено лише у одній номінації.  Лауреат преміі визначався на трьох етапах, де наукові роботи оцінювалися номінацій ними комітетами, потім Радою експертів і Міжнародним журі».

dailylviv.com

Трьох пасажирів, які потрапили у смертельну ДТП, рятують у лікарнях Львова

Львівобленерго припинило вимкнення електроенергії для всіх груп споживачів 15 грудня

З понеділка світло вимикатимуть по-новому. ГПВ розділять на 30-хвилинні інтервали

З Києва до Будапешта через Львів, Славське, Мукачеве, Чоп. Новий рейс Укрзалізниці

Під колеса автомобілів у Львові насипали 16 кубометрів піскосоляної суміші

Мешканцям аварійного будинку у Львові запропонують доплатити за капітальний ремонт

Біля Львова загинуло семеро пасажирів мікроавтобуса

У 10 областях вночі збито 56 БпЛА, запущених з росії

Смертельна ДТП поблизу села Чижиків

Чотирьом групам споживачів скасували графік вимкнення електроенергії у Львівській області 15 грудня

У Дніпрі затримали підозрюваного у вчиненні теракту

Північнокорейські солдати зазнали перших втрат і помилково розстріляли кадирівців

Графік відключень електроенергії 15 грудня на Львівщині

На вулиці Підвальній у Львові чоловік потрапив під трамвай

15 грудня електроенергію вимикатимуть з 8 до 22 години

У Дублянах - ДТП, збиті світлофор та електроопора

29 львів’ян, які захищали Україну, посмертно нагородили «Почесним знаком Святого Юрія» (фото)

Вибух у центральному районі Дніпра. Один загиблий, є поранені

Трамп хоче, щоб європейські війська контролювали припинення вогню в Україні

Маршалок Сейму Республіки Польща підтвердила міському голові Львова мету боротьби України

В Україні вже складають чеські штурмові гвинтівки BREN-2

Ярий, командир сотні Білі демони, ушанований званням Героя України

Графік вимкнення електроенергії на Львівщині 14 грудня оновлено

У центрі Львова зруйнувалася стіна будинку, розпочали протиаварійні роботи

У Львові розпочинається чемпіонат України з шахів серед чоловіків та жінок. Буде 10 гросмейстерів

З початку війни в Україні Росія здійснила близько 150 атак на території країн НАТО. Альянс закликав до змін

Наїхав на пішохода у передмісті Львівського району і залишив його помирати. Поліція розшукує водія і очевидців

Закінчена повітряна тривога на Львівщині, яку оголошували через загрозу аеробалістичного удару

Повітряна тривога. Злетів МіГ-31К з аеробалістичною ракетою

Лише два ударні безпілотники зі 132-х повернулись на росію

Україна втратила через російські обстріли за рік понад 10 ГВт генерації

Як мобільна вогнева група збила ракету на заході України (відео)

На Україну 13 грудня налетіли з росії вісім типів ракет

У Львівавтодорі пояснили різницю між пластиковою карткою ЛеоКарт та застосунком LeoСard

Графік відключення електроенергії на Львівщині 14 грудня

Останні військові почесті уродженцю Херсона Максиму Ібрагімову віддадуть у Львові

Виїхав через пункт пропуску «Шегині». Ексзаступника міського голови Львова розшукують за кордоном

Вимикатимуть світло уже з ночі 14 грудня

Вісім учнів львівської школи № 72 загинули на фронті. Їх і ще 13 воїнів увіковічать на меморіальних таблицях

Діти, з яких знущалися в інтернаті на Львівщині, знайшли родини