15:41 13 серпня 2015 р.
У житловому будинку на вулиці Братів Рогатинців, 45 реставрують балкон
Фото: galnet.org
Пощастить будинкам на площі Осмомисла й вулицях Герцена, Просвіти, Курбаса, Замарстинівській, Братів Рогатинців і Куліша.
У житловому будинку на вулиці Братів Рогатинців, 45 реставрують балкон. Роботи, які розпочались всередині липня, виконує ПП «Оберіг». Вартість робіт – 88 тисяч гривнь. Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив із цього приводу:
«За останні роки місто спільно з нашими німецькими колегами з «GIZ» відреставрували у Львові 50 балконів. Це немало. Сьогодні ми маємо готову проектно-кошторисну документацію на 13 балконів, і цей балкони на вулиці Братів Рогатинців за місяць-півтора буде завершений.
Це і балкон, який ми фактично робимо заново, і ми зробили двері, які ведуть на балкон. Вартість реставрації цього балкону – 88 тисяч гривнь. В бюджеті цього року ми передбачили 900 900 тисяч гривнь і ще 900 тисяч гривнь дають наші колеги. Роботи дуже багато.
Поза тим, що цього року багато робіт виконуємо у спальних районах, ми не забуваємо про центральну частину: фасади, балкони, перемощення. На проспекті Свободи повертаємо автентичну бруківку, яка була закрита асфальтом за радянських часів».
Як розповіли в «GIZ», балкон житлового будинку на вулиці Братів Рогатинців, 45 перебував в дуже поганому стані і потребував негайної реставрації. Окрім того, в «GIZ» повідомили:
«Були відсутні частини перил, а плита – сильно ушкоджена. Балконні перила складаються з чавунних деталей, що походять з різних часів і, ймовірно, були перенесені сюди з іншого балкону. Для того, аби відновити цілісну картину балкону, було прийняте рішення доповнити оригінальні частини.
Фасад будинку чітко вказує на те, що його зовнішній вигляд був видозмінений в кінці 19-го століття, оскільки різні шари штукатурки накладаються один на одного. Скоріш за все, балкон тут з’явився під час ранньої фази будівництва, так як консолі частково покриті давнішим шаром штукатурки».
Загалом, цього року заплановано від реставрувати 13 балконів за такими адресами: площа Осмомисла, 1 (один балкон), вулиця Герцена, 4 (чотири балкони), вулиця Просвіти, 6 (два балкони), вулиця Курбаса, 8 (один балкон), вулиця Замарстинівська, 3 (два балкони); вулиця Братів Рогатинців, 45 (один балкон), вулиця Куліша, 33 (2 балкони). Програма співфінансування реставрації балконів втілюється проектом GIZ та Львівської міської ради «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова».
Про це повідомили сьогодні, 13 серпня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради, де згодом передали також:
«Балкон на вулиці Братів Рогатинців, 45 раніше перебував у дуже поганому стані», – розповідають у міському управлінні охорони історичного середовища.
Відтак – потребував негайного ремонту. Відповідні роботи з реставрації розпочали всередині липня та проводять, вже традиційно, у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. Завершити обіцяють за місяць-півтора.
Житловий будинок, в якому знаходиться балкон, – пам’ятка архітектури місцевого значення. Та власне балкон перебував у незадовільному стані: тут були відсутні частини перил, а плита була сильно пошкоджена.
Та ж частина перил, які залишились, складаються з чавунних деталей, що походять з різних часів і, ймовірно, були перенесені сюди з іншого балкону. Для того, аби відновити цілісну картину, було прийнято рішення доповнити оригінальні частини.
«Фасад будинку чітко вказує на те, що його зовнішній вигляд було видозмінено наприкінці 19-го століття, оскільки різні шари штукатурки накладаються один на одного. Найвірогідніше, що балкон з’явився тут під час ранньої фази будівництва, оскільки консолі частково покриті давнішим шаром штукатурки», – зазначили у «GIZ».
Станом на зараз, тут виконано реставрацію чавунних консолей та плити, а огорожа з чавунного литва перебуває в майстерні. Керівник компанії-підрядника «Оберіг» Віктор Проданчук обіцяє: на початку осені весь балкон знову стане автентичним і виглядатиме так, як 100 років тому, – лише фарби на початках будуть яскравіші. Загальна вартість робіт складає близько 88 тисяч гривень. Окрім того, що реставрацію балконів фінансують міськрада та «GIZ» у співвідношенні 50 на 50, мешканці також зобов’язуються внести певну частку – 500 гривень.
«За ці надзвичайно малі кошти вони матимуть прекрасний відреставрований балкон, куди можна буде виходити і не боятись, що провалишся», – зазначає керівник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко. Водночас, підкреслює – на жаль, не всі мешканці погоджуються на таке співфінансування, створюючи, таким чином, незручності не лише собі, а й іншим львів’янам та міській владі.
«Балкон, начебто, є частиною квартири. Але якщо він впаде комусь на голову, то це вже буде проблема міста. У таких питаннях потрібно враховувати, що це наша спільна відповідальність», – додає Лілія Онищенко».