21:10 16 травня 2016 р.
Стадіон «Арена Львів»
Фото: lb.ua
Міський голова запевнив у понеділок: «Якщо ми хочемо показати європейську Україну – будь ласка, Львів готовий, бо маємо дуже великий досвід».
«Міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував на брифінгу питання журналістів щодо можливого проведення пісенного конкурсу Євробачення 2017 у Львові», – повідомили сьогодні, 16 травня, «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:
Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив сьогодні, 16 травня, на брифінгу:
«Я би хотів, щоб ми сьогодні з вами говорили не тільки про Львів, а про Україну загалом. Це надзвичайно важлива перемога для нашої держави. В той час, як на політичному ландшафті у нас є дуже багато проблем, рівень довіри до всіх державних інституцій і до політиків є критично низький – Джамала своєю принциповою, твердою позицією показала, як треба перемагати.
Є дуже багато місць, які претендують на проведення конкурсу Євробачення, але що ми хочемо показати нашим колегам? Якщо ми хочемо показати європейську Україну – будь ласка, Львів готовий, бо маємо дуже великий досвід.
Ми успішно приймали чемпіонат Європи з футболу, ми успішно провели чемпіонат світу з шахів. Маємо якісну інфраструктуру, але рішення буде прийматися, з урахуванням дуже багато різних факторів, тому я за виважену державницьку позицію щодо цього питання.
На сьогоднішній день є прекрасний стадіон «Арена Львів», який може приймати і великі потужні концерти, великі форуми. Як ви знаєте, ми свого часу почали будувати велику арену під Євробаскет і зараз цей процес є заморожений, і ми розглядаємо можливість відновити будівництво цієї арени. Її можна за вісім місяців збудувати.
Стадіон «Арена Львів» готовий приймати будь-які конкурси, фестивалі. Ми свого часу почали будувати у Львові арену для Євробаскету, ми заморозили цей проект, тому що Україна відмовилася від проведення чемпіонату, але ця арена була запропонована як мультифункціональна: і для спортивних заходів, і для різних концертів. Тому ми розглядаємо можливість відновити це будівництво, і цей комплекс можна збудувати орієнтовно за вісім-де’ять місяців, що також було б корисно і для Львова, і для України загалом.
Україні сьогодні потрібні нові якісні центри для проведення тих чи інших великих івентів. Тому Львів готовий. Маємо прекрасне летовище, маємо багато готелів, де можна розміщувати, і найголовніше – ми маємо атмосферу. Якщо ми хочемо показати світові європейську Україну з прекрасним відкритим обличчям – Львів готовий.
Проект Євробаскету є, конструкції вибудувані до другого поверху, цей проект є можливий для відновлення. Зараз ми це вивчаємо, але головне – це має бути прийняте політичне рішення, яке місто буде приймати. Є різні приклади у різних містах – в деяких містах принципово це не проводиться у столиці, в багатьох містах проводиться конкурс серед міст, щоб визначити, яке місто має бажання, яке буде готове.
Я не знаю, яка формула буде запропонована в Україні. Є спілка, яка буде приймати кінцеве рішення, європейська, її представники в Україні – ми готові до максимальної співпраці.
Було дуже багато дискусій, навіщо ми у Львові проводили чемпіонат Європи з футболу. Особливо було багато дискусій перед тим – непотрібно, нема сенсу. На сьогодні я не чув людей, які би говорили, що це було неправильно.
Було багато дискусій, нащо проводити у Львові чемпіонат світу з шахів. Чемпіонат відбувся на високому рівні, всі задоволені. Чому це є важливо – тому що це є тисячі нових робочих місць, які створюються завдяки вищому рівню Львова, з точки зору, сприйняття у світі, які можна отримати, позитивного іміджу нашої держави у світі, що також важливо.
Сьогодні, на превеликий жаль, про Україну дуже мало позитивної інформації в світі. І , власне, Львів це є те місто, яке може показати світові – ми демонструємо успіх.
Минулого тижня я мав розмову з керівництвом Європейського банку реконструкції та розвитку і вони наводять Львів як успішний приклад своїх інвестицій в Україні, бо усі проекти, які маємо з банком – успішні. Власне, інвестиції в інфраструктуру, які ми робимо в останні роки, дали можливість по бюджету розвитку на одного мешканця мати у Львові показники у два з половиною рази вищі, ніж Київ, Харків, Запоріжжя, інші міста.
Тому відомість, якісна промоція, якщо це все поєднується із стратегією - це дуже корисно. Робочі місця – це для мене питання номер один.
Фінансовим тягарем ніколи не буде, тому що ми не будуємо для таких заходів якісь спеціальні об’єкти. Якщо ми щось і будуємо, то це є об’єкти багатофункціонального використання, які потім завжди будуть корисними і використовуватимуться для інших івентів. Інвестором може бути місто, можуть бути приватні структури, але, перш за все, важливо отримати меседж від самої держави Україна, яке рішення прийме держава».