15:11 26 вересня 2013 р.
Книги з двадцяти Форумів видавців у Львові майже не потрапляють у публічні бібліотеки - немає на це ані державних, ані меценатських коштів.
Минулого тижня офіційно завершився XX Форум видавців у Львові. 360 авторів, 220 видавництв та понад 100 тисяч книг – усе це побачили відвідувачі на такому святі книги. Щоправда, такий фест обмежився 44 локаціями. А звичайні бібліотеки, ті, що ми тепер називаємо публічними, користають з форуму небагато – переважно роздають безкоштовні перепустки на певні його події . Принаймні так говорили у кулуарах самі працівники районних книгозбірень. Жодних поповнень фондів у цих книгозбірнях після 10-17 вересня, за словами бібліотекарів, не очікують, бо коштів на це немає.
За словами прес-секретаря форуму Ольги Філіпової, Форум видавців щорічно співпрацює з бібліотеками.
«Цьогоріч ми, наприклад, направимо у бібліотеки найкращі книги Форуму», - розповіла «ЩЛ» Ольга Філіпова. Звісно, що кількість таких книг залежить тільки від доброї волі видавців або щедрості меценатів. На друге сподіватися сьогодні важко.
От і маємо ситуацію, що більше половини книг у публічних районних бібліотеках - ще з радянських часів. При чому величезна кількість - російською мовою та з відвертою комуністичною пропагандою.
«Основне джерело поповнення фондів бібліотек – це, звичайно, державна та місцева підтримка, - прокоментувала «ЩЛ» начальник департаменту культури Львівської міської ради Ірина Подоляк. – Крім того, бібліотекам допомагають благодійники, підприємці, небайдужі читачі. Бібліотеки повинні використовувати будь-яку можливість, щоб поповнити фонди».
Сучасну літературу у багатьох бібліотеках взяти просто так неможливо. Нові і популярні книги - на вагу золота. Тому, щоб почитати їх удома, доводиться нерідко залишити грошову заставу. А це як мінімум 20 гривень…
Марта Кобринович, для «Щоденного Львова».
На фото: книги про незалежну Україну можна розмістити на одному столику районної бібліотеки.