Об’єднавчий собор православних українців розгляне три питання

17:15 6 грудня 2018 р.

  • 0
  • 720


Фото: ukrinform.ua

Порядок денний Об'єднавчого собору Української православної церкви, який відбудеться 15 грудня у Святій Софії, включає три пункти – власне створення об'єданої церкви, обрання її предстоятеля і затвердження статуту.

Про це заявив на брифінгу в четвер радник Президента України й директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко. За його словами, обраний на Об'єднавчому соборі Української православної церкви її предстоятель, як чітко сказано в запрошенні від Вселенського патріарха архієреям УПЦ КП, УПЦ МП та УАПЦ для участі в Соборі, отримає з його рук томос про автокефалію.

Ростислав Павленко також поіформував, що екзархи Вселенського патріарха представлять українським архієреям до обговорення тексти пропозицій до статуту, сформульовані Синодом Вселенського патріархату. За словами Павленка, вони базуються на позиціях томоса про автокефалію і спрямовані на те, щоб «цей томос імплементувати в тіло статуту незалежної церкви».

Радник Президента України зазначив: «Я думаю, що українських архієреїв чекають дуже насичені передсоборні дні, і в ході цих переговорів якраз має бути випрацювана та версія статуту, яка буде проголосована на Соборі. Очевидно, буде вирішення і питання щодо того, хто буде предстоятелем і як ця церква керуватиметься далі».

Ростислав Павленко попередив, що питання персоналій і конкретики, як будуть вирішені архієреями ті чи інші питання, має вирішувати церква у переговорах шляхом пошуку ефективного компромісу. «Тому деякі речі будуть відомі під час Собору і після нього», – зазначив радник Президента.

Про це повідомили в четвер, 6 грудня, в агенції новин Укрінформ, де також нагадали: «5 грудня Президент Петро Порошенко поінформував, що Собор відбудеться 15 грудня у Святій Софії».

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

14:32 19 квітня 2019 р.

У львівських крамницях розпочалася благодійна акція

У п’ятницю, 19 квітня, у львівських крамницях мережі «Рукавичка» розпочалася благодійна акція для дітей та молоді з особливими потребами Навчально-реабілітаційного центру «Джерело».

Рубрика: Культура

  • 0
  • 615

10:00 19 квітня 2019 р.

У Львові визначилися лауреати літературного конкурсу

У Львівській письменницькій організації відбулося фінальне засідання журі четвертого Всеукраїнського літературного конкурсу патріотичної поезії імені Катерини Мандрик-Куйбіди.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 411