12:26 4 листопада 2013 р.
Відео: "6 хвилин про" Львівського прес-клубу.
Таке Соломонове рішення не дозволило би розпалити релігійний конфлікт між Церквою християн віри євангельської та Українською православною церквою Московського патріархату за володіння приміщеннями колишнього військового шпиталю.
Ще 19 вересня група відомих львів'ян - 21-а особа - написали відкритого листа до голів облдержадміністрації, обласної та міської рад, в якому водночас закликали і вище державне керівництво не передавати Українській православній церкві (Московський патріархат) вивільнені з-під військового шпиталю приміщення на вулиці Пекарській, 57-59 у Львові. Щоправда, цього листа у Києві не почули, і після цього у жовтні Кабмін за підписом Миколи Азарова все ж доручив голові Львівської облдержадміністрації здійснити це передавання. Нині вже екс-голова ЛОДА Віктор Шемчук "не встиг" виконати волю прем'єр-міністра, і тепер слово за новопризначеним головою ЛОДА - Олегом Салом. Юристи стверджують, що законно виконати розпорядження Азарова неможливо. Бо за законом пріоритетне право на ці приміщення має Церква християн віри євангельської (місія "Добрий самарянин"), яка вже користується однією із споруд цілісного майнового комлпексу. Саме тому у разі приходу сюди ще й УПЦ (МП) найбільш імовірно між представниками різних церков спалахне конфлікт.
Щоб уникнути його, депутат Львівської облради і голова Львівоблради (2006-2010 р.р.) Мирослав Сеник, який підписав відкритого листа-звернення, підтримує компромісну пропозицію про передавання приміщень, які використовував військовий шпиталь, для філії Острозької богословської академії. Навіть християни віри євангельської (місія "Добрий самарянин") погоджуються на такий варіант допомоги православній освіті. Про це Сеник сказав у відеопрограмі Львівського прес-клубу.
Чи дослухається до цієї пропозиції Олег Сало, якому доведеться брати відповідальність на себе, невідомо. Швидше за все, ні, адже йому треба з перших днів головування на Львівщині виправдовувати довіру київських патронів, які найбільше прихильні до УПЦ МП. Зрештою, Салу немає чим ризикувати: одним гріхом більше чи менше перед львівською громадою - для нього різниця несуттєва. Усе спише успіх на президентських виборах 2015 року Віктора Януковича. Не будуть безнадійними позиції Сала і у разі поразки нинішнього президента: поінформовані джерела підтверджують непогані партнерські зв'язки Олега Сала і з табором так званих львівських демократів. Не всі вони єдиним фронтом кинулися засуджувати призначення Сала головою ЛОДА. Інакше навряд чи одіозному екс-начальнику УМВСУ у Львівській області вдалося би уникнути відповідальності за дуже суперечливі вчинки і рішення під час "помаранчевої революції".
Що ж до приміщень на вулиці Пекарській, 57-59 у Львові, то експерти зауважують, що дефіс між номерами будинків може мати у майбутньому катастрофічні наслідки для Церкви християн віри євангельської (місія "Добрий самарянин"), яку згодом зможуть попросити звільнити культову споруду, яку вона тут використовує - у спільному майновому комплексі. І ще одна деталь: чи це розпорядження Азарова стосується також і будинку №58 на вулиці Пекарській? У нашій країні часто дивні запитання з часом перетворюються у риторичні. Цілком можливо, що саме тут - на вулиці Пекарській - Київ замислив облаштувати новий центр Львівської єпархії УПЦ (МП).
Ну, а поки що дотепники жартують, що Олегу Салу доведеться самому приймати з цього приводу "Саломонове рішення".