Конкурсанти «Молодої Галичини» дадуть фору телезіркам, – директор

14:12 3 липня 2018 р.


Фото: Львівський прес-клуб


Відео: Львівський прес-клуб

У молодшій групі конкурсантів фестивалю «Молода Галичина», який відбудеться в Новояворівську 7-12 липня, є кілька дітей, які чудово співають. Ці діти в 10, 11, 12 років дадуть фору деяким телезіркам.

Про це сьогодні, 3 липня, під час прес-конференції на тему: «100 учасників із 15 країн заспівають на Міжнародному фестивалі молодих виконавців сучасної української пісні «Молода Галичина», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор фестивалю Наталія Коваль.

За її словами, цього року від майбутніх юних «зірок» естради надійшло понад 200 заявок. З них конкурсна комісія обрала 116 учасників. Усі охочі взяти участь у фестивалі мали змогу з 1 березня надіслати фонограми та лінки в ютубі на свої виступи. 

- Ми дивимося на рівень творчої майстерності, на заявлений репертуар, на вокальний рівень. Цього року найбільше було заявок у віковій категорії 13-15 років. Серед учасників найбільше дівчаток. Але також є дуже багато хлопців, - говорить Наталія Коваль.  

За її словами, до участі в конкурсі запрошують молодих виконавців від 10 до 25 років. Діти та молодь змагатимуться у чотирьох групах: 10-12 років, 13-15 років, 16-19 років та 20-25 років. 

Наталія Коваль не може сказати, хто ж стане лідером цьогорічного фестивалю.

- Є різниця між тим, коли ми дивимося записи в інтернеті, та тим, коли бачимо виконавця на сцені. Особисто я вже побачила для себе лідерів. У молодшій групі є кілька дітей, які чудово співають. Ці діти в 10, 11, 12 років дадуть фору деяким телезіркам. Настільки діти зараз талановиті, - каже Наталія Коваль.

Вона згадала, що володарка Гран-прі 2011 року Вікторія Петрик вперше взяла участь у фестивалі «Молода Галичина», коли їй було лише шість років. 

- Вона також приїжджала разів п’ять. Але не щороку, а раз на два роки. І коли Вікторії Петрик виповнилося 17 років, вона здобула Гран-прі. Так само і цього року є виконавці, які приїжджали до нас вже кілька разів, - розповідає директор фестивалю «Молода Галичина». 

Минулорічна володарка Гран-прі Міжнародного фестивалю молодих виконавців сучасної української пісні «Молода Галичина» Катерина Сичевська з Білорусі брала участь у цьому фестивалі п’ять разів, аж поки не здобула найвищу нагороду. 

- Це – мега-крута співачка, надзвичайно позитивна дівчина. Вона поставила собі мету – отримати Гран-прі фестивалю. Так і сталося, - розповідає директор фестивалю. 

Боротися є за що. Крім того, що переможець отримає грошовий приз у розмірі 30 тисяч гривень на розвиток своєї творчості та статуетку, титул переможця чи дипломанта фестивалю цінують у музичних колах. 

Переможцем фестивалю «Молода Галичина» у 1999 році був і п’ятнадцятирічний Михайло Хома, якого зараз фанати знають під сценічним ім'ям «Дзідзьо». 

- Ми його пам’ятаємо, коли він ще в досить молодому віці виступав у Палаці культури «Кристал», тому що він навчався в музичній школі в Новояворівську, - розповів міський голова Новояворівська, співголова оргкомітету фестивалю Василь Муравель. 

Директор фестивалю Наталія Коваль каже, що 27 років тому фестиваль «Молода Галичина» розпочинав свою роботу як регіональний. Через деякий час став всеукраїнським. А 12 років тому йому вдалося отримати статус міжнародного. 

- В Україні немає фестивалю з такою тривалою історією. На фестиваль з’їжджаються учасники з усіх континентів землі, крім Австралії. І тепер це є міжнародний фестиваль молодих виконавців сучасної української пісні. І ми цього дотримуємося завжди. Цього року фестиваль зібрав 116 учасників з усіх регіонів країни та 13 країн світу, - говорить вона. 

Директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало нагадала, що саме з цього фестивалю розпочали свою діяльність дуже багато відомих в Україні співаків. 

- Це – перша сходинка для тих, хто вийшов на світову міжнародну арену. І цей фестиваль популяризує українську мову та українську пісню, - каже Мирослава Туркало.

Народний артист України, співак, член журі Мар’ян Шуневич нагадав про одну з головних вимог фестивалю: учасники повинні виконувати українську пісню. 

- Звідкіля би ти не був, якої національності, але українську пісню українською мовою ти мусиш представити. І це вдається їм добре, - каже він. 

Також, на думку Мар’яна Шуневича, він та його колеги поставили дуже високу планку оцінювання учасників. Тому що на фестиваль приїжджають ліпші, з яких треба обрати найліпших.

- Ми об’єктивно оцінюємо. Я не пам’ятаю жодної рекламації щодо оцінювання того чи іншого учасника, - запевняє Мар’ян Шуневич. І додає, що члени журі організовують для учасників майстер-класи та дають фахові поради молодим співакам. 

Проте фестиваль відбувається не тільки на сцені. Всі дні, з 7 до 14 липня, все місто Новояворівськ живе фестивалем. Таку кількість гостей треба поселити, нагодувати і розважати. 

Міський голова Новояворівська, співголова оргкомітету фестивалю Василь Муравель зізнався, що ахілесовою п’ятою Новояворівська є брак готелів. 

-Але зараз будуються два готелі. Років десять  тому, під час роботи фестивалю, доводилося змінювати графік подання води. Зараз вже таких проблем немає, - говорить він. 

Загалом в Новояворівську мешкає 30 тисяч осіб. Але під час фестивалю місто налічує вже 60 тисяч осіб. 

Голова Яворівської районної державної адміністрації, голова оргкомітету фестивалю «Молода Галичина» Орест Хлян вважає, що містові вже варто змінювати статус.

- Новояворівськ вже не таке й маленьке місто. Я вважаю, що місто заслуговує на статус обласного значення. У місті зараз – сучасна і розвинута інфраструктура, - каже він. 

Довідка 

Фестиваль «Молода Галичина» має на меті утвердження статусу української мови і національної культури, популяризацію сучасної української пісні та самобутнього українського мистецтва в різних державах світу. Також він сприяє взаємозбагаченню національних культур інших народів і культурному обміну.

Серед переможців «Молодої Галичини» відомі імена української естради – Наталія Бучинська, Тіна Кароль, Катерина Бужинська, Наталка Карпа, Міка Ньютон, Владіслав Левицький, Ліля Ваврін, Ірина Доля, Михайло Хома («Дзідзьо»), Володимир Окілко, сестри Вікторія і Анастасія Петрик, а також композитори-виконавці Тимур Усманов, Руслан Талабіра. Гран-прі «Молодої Галичини» свого часу здобули також талановиті виконавці з Казахстану і Грузії.

Щороку фестиваль приймає почесних гостей – відомих українських композиторів і поетів, популярних артистів та митців, серед яких – Ніна Матвієнко, Тарас Петриненко, Василь Зінкевич, Степан Галябарда, Руслана, Ані Лорак, Гайтана, Олександр Пономарьов, Анатолій Матвійчук, «Піккардійська терція», «Скрябін», «Друга ріка», «Mad Heads XL”, «ТіК» та інші.

Міжнародне журі очолює композитор, професор, народний артист України, ректор Київського інституту музики ім. Глієра Олександр Злотник.

Упродовж 26-х років у фестивалі взяли участь понад 2500 молодих виконавців з усіх регіонів України та багатьох країн світу – Італії, США, Канади, Іспанії, Грузії, Вірменії, Ізраїлю, Литви, Казахстану, Нігерії, Замбії, Білорусі, Польщі, В’єтнаму, Німеччини, Китаю, Індії, Латвії, Молдови, Румунії, Болгарії та ін., обов’язковою умовою для яких є виконання пісні українською мовою.

dailylviv.com

Українським чоловікам у Європі треба припинити соціальні виплати - міністр РП

У Харкові горять чотири поверхи будинку від вибуху керованої авіаційної бомби

Тривожний матч у Полтаві на жахливому газоні футбольного стадіону

У Львові водійка Mitsubishi Outlander пошкодила 5 припаркованих автівок

Повернувся з полону на Львівщину азовець Іван Сокаль

Затримуються або скасовані поїзди до України через повінь у Польщі та Чехії

Старший лейтенант Василь Лаврись назавжди повертається до Львова

У неділю львів'яни побігли заради засобів РЕБ для тероборони (фото)

Перед стрибком з балкона 12-річна дівчинка на Львівщині записала відео

На Львівщині у Нижньому Синьовидному загинув водій

Одна камера фіксації порушень ПДР на Львівщині заробила майже ₴14,5 млн

Звільнився зі служби і одружився. Володимир Чулянчик та його 21-річна дружина потрапили у нищівну ДТП на Львівщині

РЕБ-парасолі над окремими територіями - це реальність

ЗСУ відбили 164 атаки російських загарбників

Юрій Харчук і Василь Фок загинули на Донеччині. Львівщина прощається з Героями

З Чорного моря Україні загрожують сім кораблів рф

Удар по Одещині. Збито одну ракету Х-59 і 10 ударних БпЛА

Громадянин Норвегії, який їхав через Львівщину, не довіз додому старовинні монети

У сусідньому зі Львівщиною Підкарпатському воєводстві закликають до евакуації (відео)

Львів'яни розгромно програли вдома

Генсек НАТО каже на прощання, що потрібно для закінчення війни

У львівській кам'яниці виявили ренесансну систему опалення, різьблені колони, артефакти різних періодів (відео, фото)

Потенційного порушника кордону зафіксував дрон

Санаторії Трускавця: ваш ідеальний відпочинок і відновлення в серці курортного краю

З полону повернувся син військового капелана зі Львівщини Давид Магуник

Такої рекомендації від Укренерго у вересні ще не було

На Львівщину з полону повертається захисник «Азовсталі»

Усі звільнені з полону 14 вересня – чоловіки

Недільну погоду на Львівщині сформує вітер з Угорщини

Експрезидент рф погрожує залишити гігантську сіру пляму на місці Києва

Відбувся ще один обмін полоненими: 103 на 103

У Львівській області перебої з електропостачанням

Волелюбні поляки та українці попереджають нас про нову загрозу - Гарріс

Понад 900 львів'ян, після ракетного удару по середмістю, звернулись по допомогу

У Львові зводять самобуд на захопленій землі Стрийського парку

На фронті знищено 36 російських БпЛА оперативно-тактичного рівня

95 відсотків влучності. Збито 72 зі 76 ударних безпілотників рф

США і Великобританія дозволять Україні бити Storm Shadow по військових об'єктах у рф

У Чорному морі 16 російських кораблів

Чотири носії крилатих ракет готові застосувати високоточну зброю - Повітряні сили