22:48 23 березня 2015 р.
Фото: скріншот з «YouTube»
Відео: Громадське Телебачення Львів
Більшість показів на вулиці Володимира Великого, 14 а відбуватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами.
У Львові відкрили кіноцентр. Це реорганізований та оновлений колишній кінотеатр «Сокіл». Він поєднуватиме функції освітнього центру (воркшопи, майстер-класи, кіношкола) та кінотеатру незалежного, авторського, «іншого» кіно.
У ньому більшість показів відбуватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами. Також проходитимуть покази кіно, знятого на плівку, з архівів Львівської обласної контори кінопрокату.
Як відділ кіноцентру починає своє життя і перша в Україні Львівська кінокомісія, головним завданням якої є збільшення кількості фільмів, знятих в місті та регіоні. Про це повідомило сьогодні, 23 березня, «Громадське телебачення».
Натомість у прес-службі міської ради повідомляли сьогодні 20 березня, «Щоденному Львову»:
«20 березня о 19.00 відбудеться відкриття Львівського Кіноцентру (за адресою: вулиця Володимира Великого, 14 а), який є реорганізованим та оновленим колишнім кінотеатром «Сокіл». Начальник управління культури ЛМР Ірина Магдиш розповіла також:
«Сьогодні ми відкриваємо щось нове, яке, насправді, вже є давно вимріяне, обговорене багато разів і потреба в цьому вже давно назріла. Йдеться про відкриття Львівського Кіноцентру, який буде дуже багатофункціональною установою.
Це буде тим місцем, яке даватиме, по-перше, нові робочі місця, адже розвиваючи кіноіндустрію у Львові, ми розвиваємо не тільки мистецтво – ми розвиваємо людей, економіку і це дуже конкретне завдання цього Кіноцентру. Назріла потреба в інакшому кінотеатрі, який був інакшим у всьому, починаючи від репертуару і закінчуючи дизайном та меню в кав’ярні.
Це щось таке, що буде різко відрізнятись від комерційних кінотеатрів і те, що буде заповнювати нішеву потребу у перегляді «іншого» кіно. Кінокомісія буде підрозділом Львівського Кіноцентру та буде займатись всім, що стосується організації, інспірації, промоції кінозйомок у Львові».
Більшість показів відбуватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами. Також відбуватимуться покази кіно, знятого на плівку, з архівів Львівської обласної контори кінопрокату.
У кіноцентрі є кінозал з плівковим та цифровим проекторами, зручна зона відпочинку та кафе. Директор Львівського кіноцентру Андрій Породко розповів також:
«Львівський Кіноцентр створювався на базі кінотеатру «Сокіл», основа колективу лишається старою та доповнюється новими людьми. Кіноцентр поєднуватиме функції освітнього центру (воркшопи, майстер-класи, школа кіно) та кінотеатру з незалежним, авторським, «іншим» кіно. Діяльність кіноцентру орієнтована на глядачів, котрі люблять і цінують якісне кіно на великому екрані – незалежно від їхнього віку, рівня доходів та соціального статусу».
Натомість директор Львівської кінокомісії Ольга Райтер зазначила:
«Все більше і більше усвідомлюємо, наскільки важливою є культура, наскільки вона може бути репрезентативною, наскільки з допомогою фільмів, театрів, книжок можна представляти Україну в світі. Важливо є те, що 80% фільмів у Кіноцентрі будуть транслюватись мовою оригіналу з українськими субтитрами.
Щодо кінокомісії – в нас є дві проблеми: фільмів знімають мало і фільми знімають стихійно. Львів є чудовою локацією для зйомок, так, в нас ще недостатньо розвинена сфера послуг в плані кіно – недостатньо є людей, які професійно займаються підготовкою та можуть надати обладнання.
Мета кінокомісії - сформувати цю інфраструктуру і це впливатиме не лише на розвиток культури, а й вплине на економічні показники. Ми плануємо проводити тренінги. Будемо працювати на всеукраїнському рівні».
Як відділ Кіноцентру починає своє життя і перша в Україні Львівська кінокомісія, головним завданням якої є збільшення кількості фільмів, знятих в місті та регіоні. На відкритті відбудеться показ українських короткометражок Короткі Метри.UA: Не Страшно13′ (Катерина Науменко 2009), Борода25′ (Дмитро Сухолиткий-Собчук 2012), День Незалежності15′ (Антоніна Ноябрьова 2012), Kwoon – Swan 4′ (Сашко Даниленко 2014), Перша співбесіда 13′ (Жанна Озірна 2015), Об’єкти у дзеркалі ближче, ніж вони здаються 2’ (Марина Дикуха 2013), Жуйка10’ (Ольга Макарчук 2013)».