10 листопада на Львівщині перевірять грамотність державних службовців (відео)

23:52 7 листопада 2014 р.


Фото: Роман Балук/ZIK

Як повідомили в п’ятницю в прес-службі облдержадміністрації, 10 листопада з нагоди відзначення Дня української писемності та мови для державних службовців Львівщини проведуть конкурс (диктант) на знання державної мови.

У прес-службі ЛОДА повідомили сьогодні, 7 листопада, що 10 листопада з нагоди відзначення Дня української писемності та мови для державних службовців Львівщини проведуть конкурс (диктант) на знання державної мови. У повідомленні також конкретизують:

«Диктант звучатиме у прямому ефірі телепрограми «Доброго ранку, Львове» на ТРК «Львів» з 09 год. 15 хв. до 09 год. 30 хв. Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації просить надіслати диктанти до 11 листопада 2014 року на адресу м. Львів, вул. Просвіти, 4-а; канцелярія; поштовий індекс 79008

Захід проводиться у рамках реалізації Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2012-2014 роки (у новій редакції). Метою конкурсу (диктанту) є утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, підвищення рівня мовної освіти й культури, удосконалення навиків майстерного володіння словом, підвищення рівня знань громадськості».

Натомість кореспондент київської газети «День» Тетяна Козирєва розповіла сьогодні, 7 листопада:

«Держслужбовців Львівщини перевірять на грамотність. Ідеться про диктант з української мови, до якого департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації просить долучитися усіх охочих чиновників.

Вік і ранг, кажуть, значення не мають. І наводять приклад минулого року – в 2013¬-му перевірилися на знання державної мови понад 1000 осіб, які працюють на державній службі.

Захід приурочено до Дня української мови та писемності, який, нагадаємо, в Україні відзначають 9 листопада. Тест на знання державної мови не забере багато часу – диктант начитуватимуть у прямому ефірі ТРК «Львів» у понеділок, 10 листопада, з 9.15 до 9.30. 

Тим, хто захоче дізнатися «оцінку» за свою грамотність (чи неграмотність), потрібно цього ж дня кинути у поштову скриньку конверт із аркушем-¬диктантом, вказавши таку адресу: Департамент освіти і науки ЛОДА, вул. Просвіти, 4-а, м. Львів, 79008.

Мета акції на перевірку грамотності, як зазначено на сайті ЛОДА, – утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, підвищення рівня мовної освіти й культури, удосконалення навиків майстерного володіння словом, підвищення рівня знань громадськості. Диктант проводиться у рамках реалізації Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2012 – 2014 роки».

Про це повідомляється в п’ятницю на сайті газети «День». Натомість Ірина Стельмах та Уляна Корицька розповіли сьогодні, 7 листопада, в публікації «До дня мови та писемності: диктант єдності і рекорд» на «Радіо Свобода»:

«У рамках святкування 90-річчя Українського радіо і Дня писемності та мови, українці вчотирнадцяте написали Всеукраїнський диктант національної єдності. Традиційно диктант начитував автор шкільних підручників із української мови та літератури Олександр Авраменко, а окрім кількатисячної аудиторії, що стежила за диктантом в режимі онлайн до написання долучились і студенти Київського університету імені Бориса Грінченка. Більше ніж 600 студентів вишу встановили рекорд на «Наймасовіше написання диктанту в одній локації».

«Українському радіо – 90 років! Історія Українського радіо – це дивовижна епоха. Сотні журналістів-корифеїв, тисячі радіопрограм і мільйони листів від слухачів і незліченна кількість таких важливих сказаних і почутих слів…», – надиктовує тисячам українців цьогорічний текст Всеукраїнського диктанту єдності його незмінний укладач, автор підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко.

У диктанті – 180 слів і велика кількість пунктуаційних форм та власних назв. Щоб перевірити уважність слухачів, автор диктанту «спеціально зробив декілька пасток».

«Диктант в межах українського правопису без авторських знаків, але нагромадження і накопичення орфограм таке, що тільки найвправніші люди, хто мають не тільки добрі знання, а й добру мовну інтуїцію, здатні написати його бездоганно. Я перевірив певну кількість робіт і основна кількість помилок – це розділові знаки. Тут треба орієнтуватися на правила, плюс на інтонацію і паузи», – каже Авраменко.

Пунктуаційні пастки таки спрацювали. Багато учасників припустились великої кількості помилок. Серед них – і генеральний директор Центру української культури та мистецтва Світлана Долеско.

«Я перший раз пишу, це перший мій диктант і сім помилок, шість з яких – це знаки пунктуації. Диктант був досить складний і було швидко, я не встигала», – ділиться враженнями вона.

Тим часом в університеті імені Бориса Грінченка студенти встановили безпрецедентний рекорд на наймасовіше написання диктанту в одній локації. Близько 600 студентів у вишиванках та з українською символікою розмістилися у залі, решта – на балконі. 

Одразу після завершення диктанту представник Національного реєстру рекордів України Віталій Зорін оголосив: «Встановлено новий національний рекорд України – 689 учасників!» і додав, що цей рекорд помістять у наступному виданні Книги рекордів України.

Ще однією особливістю цьогорічного диктанту стало і те, що вперше за 14 років диктант писали не заради призів чи премій, а в ім’я ідеї. Усі зібрані кошти для проведення акції організатори передадуть бійцям АТО».

Про це повідомляється в п’ятницю на сайті «Радіо Свобода».

dailylviv.com

Скільки ракет «циркон», «онікс», «калібр» та Х-69 є в Росії

На вулиці Малоголосківський у Львові риють новий котлован. Що збудують

У Львові в мікрорайоні «Під Голоскому» запрацювала нова амбулаторія сімейної медицини. Графік (відео)

У ЛМР повідомили, які цінні мозаїки у Львові не матимуть захисного знаку «Блакитний щит»

Мотопатруль виїхав на дороги Львівщини. Що робитиме

Покаяння блудної жінки, задум зрадити Учителя. Сьогодні Велика середа Страсного тижня

Експосадовець Сил логістики отримав ще одну підозру

19 рятувальників гасили пожежу в гаражах у Львові

У Великий четвер Блаженніший Святослав зʼєднає новоосвячене миро з миром часів Другої світової війни

Кількість противників ЄС у Польщі зросла після нападу РФ на Україну

Шевченківський гай запрошує на гаївкування. Програма

У Львові запрацював 21 фонтан. Локації

На Львівщині двоє іноземців зі зброєю напали на підлітка й забрали мотоцикл

У військових вишах впроваджують нові спеціалізації

В Україні - 10 тис. гривневих мільйонерів

AstraZeneca вперше визнала, що її вакцина від COVID-19 може викликати тромбоз

Ватерпольний клуб «Динамо» Львів» - чемпіон України

Комендантська година на Великдень. Роз'яснення від Козицького

На Львівщині загинув велосипедист внаслідок наїзду мікроавтобуса

МЗС України вперше в історії створило цифрову особу, яка коментуватиме консульську інформацію для ЗМІ

Вирішила скоротити дорогу. На Львівщині у лісі заблукала 15-річна дівчина

На Львівщині водій «Chevrolet Niva» збив літнього пішохода

ЗСУ відвоювали втрачені позиції під Кремінною

Атака дронів спричинила пожежу на Рязанському НПЗ

Повітряна тривога в Одесі. Знову пролунали дуже гучні вибухи

Як Литва сприятиме поверненню в Україну чоловіків призовного віку

Кому дозволи на проживання у Польщі можуть не продовжити

У ЄС продажі електромобілів зростали втричі швидше, ніж встановлення зарядних станцій

Що зробили з військовослужбовцем, який закликав розстріляти 450 нардепів

Коли МЗС обіцяє відновити отримання консульських послуг за кордоном чоловікам призовного віку

У Львові не довели до суду справу затриманого на хабарі чиновника з Києва

Козицький повідомив, якою буде комендантська година на Великдень

Львів підготував до продажу чотири земельні ділянки

На Великодні свята до міських кладовищ поїдуть додаткові автобуси

У випадку тривалого знеструмлення Дрогобич зможе отримувати воду

Мобілізація водіїв фур. У ТЦК прокоментували ситуацію

Суд оштрафував чоловіка, який на вулиці у Львові зняв штани і демонстрував геніталії

Мешканка Шкла за два дні сама спекла 250 пасок для воїнів

Синоптики прогнозують «пекельне» літо в Європі

Розклад Великодніх богослужінь у катедральних храмах Львова