1-4 травня Львів відзначить своє 758-ліття (програма)

11:10 29 квітня 2014 р.

«Віртуози Львова»
Фото: lvivexpres.com

Жителів і гостей міста чекає насичена програма заходів, серед яких – усім відомий фестиваль «Флюгери Львова», проект «Музограф», святкові концерти, козацькі забави та багато інших атракцій.

Цього року святкування Дня міста у Львові триватиме чотири дні – з 1 до 4 травня. У цей час на жителів та гостей міста чекає насичена програма заходів, серед яких – усім відомий фестиваль «Флюгери Львова», проект «Музограф», святкові концерти, козацькі забави та багато інших атракцій.

«День міста Львова буде, і ми з цього приводу дуже тішимось. Попереду довгі вихідні і ми очікуємо на туристів, адже туризм приносить великі дивіденди і це стосується іміджу Львова, це стосується настрою. Зрештою, наше місто завжди було відкритим для гостей і сподіваємося, що воно з кожним разом буде ставати все комфортнішим для мешканців», – зазначила Ірина Подоляк, начальник управління культури ЛМР.

З 1 травня відкривається ХІІ Міжнародний етно-джазовий фестиваль «Флюгери Львова», який традиційно знаходитиметься у внутрішньому дворику Ратуші. Впродовж чотирьох днів свою творчість даруватимуть 17 гуртів з України, Польщі, Канади, Франції, Мексики, Ізраїлю, Румунії, Азербайджану та Росії. А традиційне «прокидання» на фестивалі проведе український гурт «Кому вниз».

Цьогорічною цікавинкою заходу стане перший мистецький фестиваль «Музограф», котрий діятиме також з 1 до 4 травня та розміститься на вулиці Лесі Українки. Проект стане експериментальною платформою для музикантів «Флюгерів Львова». Також впродовж свят в центрі міста проходитимуть козацькі забави з частуваннями традиційними українськими стравами, а гості міста зможуть залишити собі на згадку про Львів викарбовану власноруч монету.

Основні урочистості відбудуться в суботу, 3 травня. Розпочнеться святкування Дня міста з веломарафону «Перша сотня» з дистанцією в 100 кілометрів, центром Львова пройде традиційна святкова хода, а в 12:00 годині у Львівській міській раді проведуть урочисті збори і вручать почесні нагороди.

«Хода буде починатись біля пам'ятника Адаму Міцкевича. Цього року для дотримання гендерної рівності біля короля Данила на коні буде їхати його пані, ми не знаємо хто це був, але очевидно, що кожен король мав пару. Також ми мали чудову ідею зробити цю ходу героїчною, тому на початку матимемо багато лицарів, адже героїчність людей, героїчність заходів не піддається сумніву. Хочемо зробити так, щоб кожен район Львова міг себе за презентувати. Традиційно закінчення дійства відбудеться на площі Ринок», – додала Ірина Подоляк.

На дітей чекатимуть безліч цікавих заходів: театрально-танцювальне свято на площі перед університетом імені Івана Франка, спортивні острівки на площі Адама Міцкевича та біля Матінки Божої на проспекті Свободи. Для дітлахів встановлять надувний 12-ти метровий скеледром, проведуть показові виступи та дадуть можливість спробувати себе у різних видах спорту.

Учні навчальних закладів Львова також підготували цікаву програму. Зокрема, 3 та 4 травня у Шевченківському гаю школярі Личаківського району організовують літературно-музичний фестиваль «Шевченківськими стежками», на якому покажуть багатогранність своїх талантів.

4 травня на Сихові вихованці дитячої школи народних мистецтв проведуть майстер-класи з розпису рушників на тему «Україна – єдина», а колективи Центру дитячої та юнацької творчості подарують громаді свої виступи. Окрім цього, на 4 травня у Шевченківському районі міста заплановано святковий концерт, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка та Дню міста Львова.

Під час святкувань львівські школярі визначать переможця в XV краєзнавчому конкурсі «Мій Львів», фінал якого відбудеться 6 травня на площі Ринок. Також учні братимуть участь в урочистій міській ході 3 травня та проводитимуть творчі заходи в школах.

На День міста незрячі виконавці з України та Грузії, провідні артисти та оркестр Національного театру ім. М. Заньковецької подарують концерт «Відчинилося життя». Склад незрячих вокалістів проекту представлений іменами кримської татарки Зери Кіраджиєвої (Сімферополь) – фіналістки телешоу «Народна зірка 2009», Олени Ковтун (Полтава) – переможниці телешоу «Україна має таланти 2010», Марії Швардак (Мукачево) – лауреата I-го Міжнародного фестивалю пісні для незрячих «Голос серця 2013» у Кракові, Василя Сукача (Луцьк), Наталії Слюсарчук (Вінниця), Вікторії Дудік (Рівне), Миколи Пришнівського (Тернопіль), Галини Джали, Світлани Пашкіної, 8-річного Антона Головацького (Львів), ансамблю «Гармонія» (Житомир). Вперше у концерті братимуть участь незрячі виконавці з Грузії – Нато Вепхвадзе, Бачана Маргвелашвілі, Георгій Басилашвілі. Також на концерті виступить відомий скрипаль-віртуоз Олександр Божик. А супроводжуватиме виконавців оркестр Національного театру ім. М. Заньковецької під диригуванням заслуженого артиста України Богдана Мочурада. 

4 травня о 14:00 біля входу в Ратушу духовенство християнських конфесій міста проведе міжконфесійний молебень за місто і городян.

Львівська обласна філармонія запрошує на Мистецький проект «Юна весна». В цей день Міський палац культури імені Гната Хоткевича організовує майстер-клас з розпису вікон для дітей в парку «На валах», а на площі Ринок лунатиме музичний перфоменс «Роберт Домс: життя, присвячене Львову».

Окрім заходів у центрі Львова, Сихівський район підготував свою програму на 4 травня, яка розпочнеться з параду духового оркестру ЛДШМ №5 та віче, після чого стартують різноманітні концертні програми, серед яких: проект «Караоке на Сихові», теренова гра «Львів – місто мого дитинства», показ гімнастики ЛМГО «Товариство Даоського Тай-чі», та три блоки концертів, які створюватимуть неймовірну атмосферу до вечора.

Про це повідомляє «Gazeta.ua».

DailyLviv.com

ЛМР не дасть забудувати 2,5 га в зоні парку Знесіння біля Музею народної архітектури та побуту у Львові

Погодинні відключення світла в областях 17 грудня. Графіки

У Львові відкриють шопку з двометровими фігурами, вирізьбленими з тополі

У Львові відкрили сучасний навчально-практичний центр металообробки

У Львові затвердили новий порядок надання одноразової матеріальної допомоги до святкових і визначних дат

На Львівщині уперше поховали невпізнаних воїнів. Вони загинули на бахмутському напрямку

У Львові не падала головна різдвяна ялинка

В Європі обговорюють ідею «репараційного кредиту» Києву на 140 мільярдів євро під заставу російських активів

Євген Тижай, Олександр Коваленко загинули у травні 2024-го. Завтра прощання

Шмигаль підказав партнерам України як знайти $60 мільярдів на оборонні потреби Києва

Укренерго повідомило про графіки відключення 17 грудня

Різдвяний ярмарок у Львові відкриють 22 грудня. Що продаватимуть

У двох категорій обʼєктів критичної інфраструктури забрали електроенергію для побутових споживачів

Конкурс «Нове позашкілля» на Львівщині. 9 переможців зі 17 учасників

У Бориславі за 5 місяців навчили дефіцитного ремесла 15 чоловіків

Старовинні біблії - за кордон, сучасні планшети - в Україну

Першу вулицю у Рудно під'єднують до каналізації

Львівська громада передала військовим обладнання на ₴17,6 млн

У Львові відремонтували частину вулиці Конюшинної

Від конспекту до аналітики: як цифрові платформи змінюють підготовку та проведення уроків

13 переможців обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури на Львівщині

Ідеї та дизайн кухонних приміщень 2026: які тренди пропонує прийдешній рік

Новий канал зв'язку у центрі екстреної меддопомоги у Львові не залежатиме від мобільних операторів чи стаціонарних мереж

У Новояворівську встановлять транспортно орієнтований пункт моніторингу якості атмосферного повітря

Спальне місце у поїздках: компактність і компроміси

Росія розмістила біля кордонів НАТО 360 000 військових

Британія готує війська до розгортання в Україні після встановлення миру

ТОП-4 українських магазинів зброї та спорядження

У директорки аеропорту «Львів» знайшли зв'язки з рф та розбіжності в деклараціях

В Україні запровадили автоматичний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів

Кремль відкинув пропозиції щодо різдвяного перемир'я

Як отримати безкоштовну юридичну допомогу в Україні

Серед ночі увірвались у будинок та сокирою і ножем жорстко побили господарів

У середу на Львівщині температура коливатиметься від 5° морозу до 11° тепла

У Львові ніяк не можуть наводнити озеро на вул. Панча

На Львівщині горіли склади

Львівщина отримає 4,8 млн євро на ремонт доріг

СБУ показала знайдений пістолет, з якого вбили Парубія

Навроцький не підтримує ідеї прискореного вступу України до ЄС

Стало відомо, коли львівські учні підуть на зимові канікули. Графік