У Перемишлі затримали поляка-українофоба

12:24 20 грудня 2016 р.

30-річному провокатору загрожує від трьох місяців до п’яти років позбавлення свободи.

Польська поліція затримала поляка, підозрюваного в провокації під час маршу 10 грудня у Перемишлі. Про це, як поінформували сьогодні, 20 грудня, в інтернет-виданні «Європейська правда», повідомив її кореспонденту заступник мера Перемишля – Гжегож Гайдер, котрий запевнив: «Вчора був затриманий підозрюваний у провокації 10 грудня. Не важливо, хто це – він повинен отримати сповна за свою провокацію».

Напередодні польські журналісти розповіли, що звинувачення у безправному висловлюванні загроз у відношенні до українців і заклик до ненависті на національному ґрунті висунуто 30-річному Адріану Н. Йдеться про викрик «смерть українцям», зафіксований у відеозаписі Маршу перемишльських і львівських орлят.

Як повідомила в понеділок речник окружної прокуратури в Перемишлі Марта Пентковська, чоловіка, який визнав, що брав участь у марші, можна побачити у двох відеозаписах, зроблених на вулицях Перемишля. В одному з них видно й чути, як він кричить «Польський Перемишль, польський Львів», а у другому чути викрик «Смерть українцям». Під час допиту підозрюваний, однак, заперечив, що це кричав саме він.

Однак речниця повідомила, що автор другого відео впізнав Адріана Н. і підтвердив, що це гасло викрикував саме він. Марта Пентковська також розповіла: «В зв’язку з тим, що підозрюваний не визнає, що викрикував «Смерть українцям», а свідок його впізнав і підтвердив, що кричав він, буде необхідно провести ідентифікацію голосу на записі».

Про це повідомили на «Польському радіо», де також нагадали, що 10 грудня в Перемишлі націоналістські організації – зокрема, «Всепольська молодь» та «Національно-радикальний табір» – організували Марш перемишльських і львівських орлят, присвячений пам’яті молодих мешканців Перемишля і Львова, котрі загинули 1918 року в боротьбі за незалежність.  Скаргу про заклик до ненависті на національному ґрунті подало Генеральне консульство України в Любліні та Об’єднання українців у Польщі.

Основою для цього став опублікований в інтернеті відеозапис, виконаний, імовірно, з вікна Українського народного дому (Народний дім) в Перемишлі. Саме на цьому записі чути викрик «Смерть українцям».

Натомість організатори маршу в заяві, висланій тоді до ЗМІ, переконували, що викладення цього відео в інтернеті є провокацією української сторони. На їхню думку, сумніви викликає сам запис, а місце, з якого його було виконано, невипадкове.

Однак прокурор Пентковська заявила, що не можна говорити про провокацію української сторони, оскільки на записі виразно чути викрик «Смерть українцям» з боку прихильника націоналістських рухів. Адріан Н. – це мешканець міста Ропчице. Він має вищу освіту. На основі висунутих звинувачень йому загрожує від трьох місяців до п’яти років позбавлення свободи.

DailyLviv.com

Передноворічна мапа світла в Україні

У перший день Нового року на Львівщині відключатимуть світло за графіком

Коли система блокує ЛеоКарт пенсіонерів за віком і людей з інвалідністю 3 групи. Що робити

Графіки відключення світла 1 січня 2026 року

До нової наглядової ради НАЕК «Енергоатом» ще не обрали представників України

Сімейним лікарям НСЗУ збільшить плату за пацієнта

Дворазового міністра Олексія Чернишова судитимуть лише за одну корупційну історію

58 тисяч львів’ян зараз на фронті. Садовий звернувся до жителів міста

На Львівщині зменшується середня номінальна заробітна плата

1 січня зі Львова в Одесу вирушать 10 автобусів, щоб підтримати роботу громадського транспорту (відео)

У Львові внаслідок ДТП загинула 90-річна мешканка

Кому не обмежать пенсії у 2026 році

З нового року для українських абонентів мобільний зв'язок на території ЄС звільнено від доплат за роумінг

На електроенергію Україні найбільше дали у грудні Єврокомісія, Німеччина, Великобританія, Швеція

1 січня Львів попрощається з 26-річним військовослужбовцем Олексієм Сабатом

В енергосистемі України з’явились 423 МВт нових балансувальних потужностей. Щоби було світло

Журналістів у новому році не випускатимуть за кордон без листа від Держкомтелерадіо

Президент нагородив «Золотим серцем» трьох волонтерів зі Львівщини

Взимку трьом громадам Львівщини дали трактори, косарки і плуги

У Польщі група молодиків жорстоко побила українця

1 січня на Львівщині буде від 8° морозу до 0°

За час великої війни у полон потрапили понад 10 тис. військових рф

РФ за рік випустила по Україні понад 100 тис. дронів, тисячі ракет та КАБів

Понад 1,1 млрд скерувала Львівська громада у 2025 році на підтримку Сил оборони України

Через російські атаки є нові знеструмлення у низці областей

Дронарі вразили 12 військових та інфраструктурних обʼєктів РФ на ТОТ України

На Львівщині чоловік через ревнощі вбив знайому

На Одещині росіяни знову вдарили по енергетичній інфраструктурі

Україна збільшила атаки на російську енергетичну інфраструктуру

Понад 75% зброї на фронті українського виробництва

Одеса залишилася без світла, води та тепла через російські обстріли

Дрони вдарили по НПЗ у Туапсе

В останній день року Львівщина прощається з Героями Романом Веретельником та Сергієм Кригулем

Найбільша громада на Львівщині не найуспішніша

Звільнили заступницю міністра енергетики, яка ще вранці давала брифінг

15 обдарованих учнів-інтелектуалів у Львові отримали по 30 тисяч гривень (фото)

Уряд відтермінував строки обов’язкового використання платіжних терміналів для ФОП 1-ї групи

ДТЕК роз'яснила ситуацію зі світлом у Києві на лівому і правому берегах Дніпра

Перелік обов’язкових щеплень у 2026 році. Комбіновані вакцини

Графіки відключень світла в останній день 2025 року