12:15 9 липня 2019 р.
Фото: sud.ua
Споживачі отримали підстави для перерахунку за газ і тепло.
Про це повідомила «Судово-юридична газета», де також розповіли: «Шостий апеляційний адміністративний суд залишив понеділок, 8 липня, у силі рішення судді Окружного адміністративного суду Євгена Аблова за позовом Юлії Тимошенко до Кабміну та Нафтогазу. Таким чином, ціна на газ, яка діяла впродовж двох із половиною років згідно постанови КМУ №315, визнана незаконною».
«Як зазначає юридична спільнота, правові наслідки будуть дуже потужними: теплокомуненерго можуть вимагати перерахунку, а споживачі отримали підстави для перерахунку за газ і тепло. 8 липня Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляційних скарг Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Кабінету міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», Щербань Тамари Миколаївни, залишивши без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 4 березня 2019 року», – поінформували також у «Судово-юридичній газеті».
«4 березня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позовні вимоги Тимошенко Юлії Володимирівни та Громадської організації «Тарифна мобілізація» та визнав протиправною та нечинною постанову КМУ №315 від 27 квітня 2016 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 1 жовтня 2015 року №758» з моменту її прийняття – з 27 квітня 2016 року. Основним аргументом протиправності зазначеної постанови для суду стала необґрунтованість та незаконність тарифів на газ», – розповіли також у «Судово-юридичній газеті».
«Крім того, суд у своєму рішенні встановив порушення процедури прийняття зазначеної постанови. Суд у своєму рішенні зазначив, що постанова є нечинною з моменту її прийняття, що дає можливість суб’єкту даних правовідносин звернутися до компетентних органів або суду з вимогою про перерахунок тарифу, встановленого рішенням, яке в подальшому визнано нечинним, за весь час його дії», – повідомили також у «Судово-юридичній газеті».
«Тобто рішення Окружного адміністративного суду Києва від 4 березня 2019 року набрало законної сили 8 липня 2019 року, а відтак – постанова Кабінету міністрів України №315 від 27 квітня 2016 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 1 жовтня 2015 року №758» є протиправною та нечинною з 27 квітня 2016 року. З огляду на викладене, особи, права та охоронювані законом інтереси яких порушувались протиправним актом, що визнаний нечинним, мають право звертатись до уповноважених органів для відновлення своїх порушених прав», – поінформували також у «Судово-юридичній газеті».
«Отже, з урахуванням висновків постанови Великої Палати Верховного Суду від 16 січня 2019 у справі №757/31606/15-ц, споживачі послуг, яким такі послуги надавалися згідно з тарифами, визначеними рішенням, яке у подальшому скасоване судом, мають право на здійснення перерахунку платежів. Ухвалене у справі №826/9665/16 рішення слугувало підставою для прийняття Вищою радою правосуддя рішення про відсторонення судді Є.В. Аблова (головуючий у справі) від здійснення правосуддя», – повідомили також у «Судово-юридичній газеті».