15:48 22 травня 2018 р.
Фото: lv.npu.gov.ua
Районний суд призначив організатору злочинного «бізнесу» покарання у вигляді позбавлення волі строком на два роки з іспитовим терміном один рік, а двом його спільникам – по півтора роки позбавлення волі з іспитовим терміном один рік.
Про це повідомили сьогодні, 22 травня, в прес-службі Головного управління поліції у Львівській області, де також розповіли: «Зловмисників, котрі здійснювали незаконний видобуток гравію, викрили працівники управління захисту економіки у Львівській області спільно з працівниками слідчого управління поліції Львівщини та за процесуального керівництва прокуратури області. Жителі Старосамбірського району, не маючи жодних дозвільних документів, організували у заплавах та руслі річки Стрв'яж системний видобуток піщано-гравійної суміші, яку у подальшому реалізовували як будівельний матеріал фізичним та юридичним особам».
«Зловмисників викрили та затримали під час незаконного видобутку суміші у вересні 2015 року. У них було вилучено екскаватор «Zeppeline та дві вантажні автомашини – «КамАЗ» та «Урал». Виявлено перевалочний майданчик, де проводилось часткове складування незаконно видобутої піщано-гравійної суміші. На вилучені транспортні засоби було накладено арешт», – поінформували також в обласному управлінні поліції.
«Оскільки видобуток у заплавах та руслах річок заборонений діючим природоохоронним законодавством і це призводить до непередбачуваних наслідків під час весняних повеней, Державною екологічною інспекцією у Львівській області нараховано понад 200 тисяч гривень шкоди, завданої зловмисниками. За незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчинене повторно, яке спричинило тяжкі наслідки, трьом зловмисникам було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України», – розповіли також в обласному управлінні поліції.
«Обвинувальний акт був скерований на розгляд суду. Окрім того, під час затримання організатор злочинного «бізнесу» чинив опір працівникам поліції, тому його дії додатково кваліфіковано за частиною 2 статті 342 (опір працівникові правоохоронного органу при виконанні ним службових обов’язків) Кримінального кодексу України. Районний суд призначив організатору злочинного «бізнесу» покарання у вигляді позбавлення волі строком на два роки з іспитовим терміном один рік, а двом його спільникам – по півтора роки позбавлення волі з іспитовим терміном один рік», – повідомили також в обласному управлінні поліції.