12:55 15 червня 2017 р.
З питань державної та комунальної власності прокурорами заявлено позовів на суму понад 209 мільйонів гривень.
У прокуратурі Львівської області запевнили сьогодні, 15 червня: «Органами прокуратури області активізовано роботу щодо захисту інтересів держави заходами представницького характеру. З початку року органами прокуратури області у бюджетній сфері подано позовів на суму понад п’ять мільйонів гривень.
«Для прикладу, в травні 2017 року рішенням господарського суду Києва задоволено позов заступника прокурора області в інтересах Моршинської міської ради до суб’єкта господарювання про визнання укладеним договору про пайову участь та стягнення 1,56 млн. гривень на розвиток інфраструктури Моршина», – поінформували також у прокуратурі.
«Із питань державної та комунальної власності прокурорами заявлено позовів на суму понад 209 мільйонів гривень. Зокрема, в березні 2017 року Львівським апеляційним господарським судом залишено без змін рішення суду першої інстанції про задоволення позову заступника прокурора області в інтересах міністерства енергетики та вугільної промисловості України до регіонального відділення Фонду державного майна України у Львівській області про скасування рішень щодо приватизації державного майна. Наразі прокуратура області наполягає в суді на витребуванні вказаного майна вартістю понад 166 мільйонів гривень в натурі у державну власність», – розповіли також у прокуратурі.
«У земельній сфері органами прокуратури області заявлено позовів на 160 млн. гривень. При цьому, площа повернутих земель та земель, незаконне надання яких попереджено, становить 176 га. На даний час на розгляді в суді апеляційної інстанції перебуває справа за позовом прокурора області в інтересах Кабінету міністрів України про визнання недійсним розпорядження, яким з постійного користування інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України вилучено земельну ділянку державної власності сільськогосподарського призначення площею 62,25 га вартістю 94,8 млн. гривень , що відноситься до особливо цінних земель», – поінформували також у прокуратурі.
«У сфері охорони навколишнього природного середовища, непоодинокими є випадки оскарження прокурорами в судовому порядку бездіяльності органів місцевого самоврядування з питань поводження з відходами. Зокрема, в січні 2017 року рішенням суду апеляційної інстанції визнано протиправною бездіяльність виконкому Львівської міської ради та міського голови Львова в частині незабезпечення закриття Львівського міського полігону твердих побутових відходів, проведення його рекультивації та вибору земельної ділянки для створення нового полігону для розміщення твердих побутових відходів Львова, будівництва на ній заводу з їх переробки та сміттєсортувального комплексу, зобов’язання невідкладно вжити заходів щодо припинення вивезення ЛКП «Збиранка» твердих побутових відходів на полігон поблизу села Великі Грибовичі в Жовківському районі та його подальшої експлуатації», – розповіли також у прокуратурі.
«У зв’язку зі значним суспільним резонансом та актуальністю для Львівщини цього питання, реагували органи прокуратури області також на факти незаконного надання в користування значних масивів мисливських угідь. Зокрема, до господарського суду міста Києва заявлено п’ять позовів щодо визнання незаконними та скасування п’яти рішень Львівської обласної ради із вищевказаних питань, а також визнання недійсними договорів про умови ведення мисливського господарства п’ятьма організаціями приватної форми власності на території мисливських угідь площею 129 тис га, із яких лісові угіддя – 30,9 тисяч га, польові – 93,4 тисяч га, водно-болотні – 4,7 га. На даний час задоволено вже чотири позови щодо мисливських угідь загальною площею 93,8 тисяч га», – запевнили також у прокуратурі.
«Всього, з початку року органами прокуратури області пред’явлено позовів на суму понад 341 мільйон гривень. Судами області задоволено 136 позовів на суму 39,5 млн. гривень. У провадженні перебуває ще 336 позовних заяв прокурорів на суму понад 351 мільйон гривень. Добровільно сплачено відповідачами в ході судового розгляду 1,6 млн. гривень», – розповіли також у прокуратурі.
«Реально виконано рішень судів на суму 89,4 млн. гривень , що становить понад 60% від суми що підлягає стягненню. Активізації роботи на цьому напрямі сприяло внесення прокурорами 22 скарг на дії та бездіяльність органів державної виконавчої служби в порядку відомчого контролю, які розглянуто та задоволено із вжиттям відповідних заходів. В порядку представницької діяльності розпочато 61 кримінальне провадження», – повідомили також сьогодні, 15 червня, в прес-службі прокуратури Львівської області.