09:24 2 червня 2018 р.
Фото: npu.gov.ua
Кіберполіція викрила на Львівщині 17-річного хакера в створенні й розповсюдженні вірусу-шифрувальника.
Про це повідомили в прес-службі Національної поліції України, де також розповіли: «Вірус був призначений для шифрування файлів на уражених пристроях з подальшою вимогою викупу за її дешифровку. Поліціянти провели санкціоновані обшуки за місцем його проживання, звідки вилучили докази його причетності до протиправної діяльності».
«Працівники Київського управління та спецагенти Управління інформаційних технологій та програмування у південному регіоні Департаменту кіберполіції, спільно зі слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України, за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України викрили молодика у причетності до створення каналу розповсюдження шкідливого програмного забезпечення. Правоохоронці задокументували злочинну діяльність 17-річного мешканця Львівщини, який починаючи з 2016 року займався поширенням шкідливого програмного забезпечення, що призначене для створення (побудови) вірусу-шифрувальника без наявності спеціальних знань у зловмисника», – поінформували також у прес-службі НПУ.
«Працівники Київського управління кіберполіції спільно зі слідчими провели санкціоновані обшуки за місцем реєстрації та проживання хакера. Відтак, правоохоронці вилучили ноутбук та комп’ютерні системні блоки, на яких зберігалося різноманітне шкідливе програмне забезпечення. Крім того виявлено, що з даних пристроїв відбувалася авторизація облікових записів на різноманітних хакерських форумах», – повідомили також у прес-службі НПУ.
«Правоохоронці наразі перевіряють молодика на причетність до міжнародного хакерського угрупування. З’ясовуються й особи, які можуть бути причетними до цього міжнародного злочинного угрупування. Також спеціалісти з кіберполіції встановлюють кількість уражених вірусом комп’ютері», – розповіли також у прес-службі НПУ.
«За цим фактом розпочато кримінальне провадження за декількома фактами: за частиною 2 статті 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку), частиною 2 статті 28, частиною 1 статті 363-1 (перешкоджання роботі електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку шляхом масового розповсюдження повідомлень електрозв'язку), частиною 1 статті 361-1 (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) Кримінального кодексу України», – повідомили також у прес-службі НПУ.