12:46 28 квітня 2016 р.
Відео: Львівський прес-клуб
У 90 випадках корупції зі ста, які виявили та викрили громадські активісти, замішані працівники СБУ. Але після того, як ці випадки стають відомими, Національне антикорупційне бюро, чомусь, доручає розслідувати ці випадки корупції фігурантам справи, тобто – СБУ.
Про це сьогодні, 28 квітня, під час прес-конференції на тему:
«Особливості львівських тендерів: «Open Data» як інструмент боротьби з корупцією», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор з комунікацій Міжнародного центру перспективних досліджень Євген Духович.
Він зауважив, що зараз боротьбою з тіньовими схемами зловживання бюджетними коштами займаються не правоохоронні органи, а громадські активісти.
- Уже не потрібно писати запити в державну установу та чекати 10 днів. Ти заходиш на сайт Мінюстиції і отримаєш всю інформацію з реєстру бенефіціарів юридичних осіб чи з реєстру майнових прав, чи з реєстру актів цивільного стану. Також процедура тендерних закупівель уже є прозорою, - розповідає, де потрібно шукати інформацію Євген Духович.
Директор з комунікацій Міжнародного центру перспективних досліджень каже, що в Польщі за допомогою порталу «Open Data» можна подивитися, скільки грошей пішло на бензин для авто маленької комуни, не кажучи вже проте, куди витрачає гроші сенатор.
Як повідомила координатор Антикорупційного порталу громадських розслідувань Наталія Шило, розслідувачам за їхню роботу платять гонорар в рамках гранту.
- У середньому це може бути 13 тисяч гривень за одне розслідування, - каже вона.
Щодо найбільш резонансного розслідування, то координатор Антикорупційного порталу громадських розслідувань згадала факт, коли українська фірма закупила вугілля в «днр» і продавала його в Україні за завищеними цінами, при цьому в кілька разів зменшуючи податки.
- У цій схемі були задіяні працівники прокуратури та СБУ. Усього держава зазнала збитків на 35 млн гривень. Проте ми ще не маємо результатів цього розслідування. Адже всі матеріали ми передали в НАБу, а ось воно передало цю справу до Генпрокуратури та СБУ, тобто фігурантам справи, - розповідає Наталія Шило.
Ознайомитися з громадськими розслідування у сфері корупції та стати розслідувачем можна на сайті http://corr-icps.com.ua/rozsliduvannya