На Львівщині затримали учасників злочинної групи (відео, оновлено)

11:00 6 серпня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівського обласного управління Національної поліції

Прокуратурою області спільно з працівниками Управління захисту економіки Львівщини проведено широкомасштабну операцію із викриття схеми незаконного вирубування лісу з його подальшим експортом за кордон.

«На Львівщині затримано учасників організованої злочинної групи, які налагодили бізнес із незаконного експорту деревини на загальну суму 30 мільйонів гривень – повідомили в прес-службі прокуратури Львівської області, де також розповіли подробиці:

«Прокуратурою Львівської області спільно з працівниками Управління захисту економіки Львівщини сьогодні проведено широкомасштабну операцію із викриття схеми незаконного вирубування лісу з його подальшим експортом за кордон. Вказану схему організовано посадовою особою Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. До складу злочинної групи входили працівник Державної фітокарантинної служби, колишній працівник Галицької районної адміністрації, банківські працівники, адвокат, троє керівників приватних підприємств та троє мешканців Волинської області.

Злочинною групою на території Львівської та Волинської областей було спеціально створено шість фіктивних фірм та на підставі виготовлених фіктивних первинних документів про походження лісопродукції, ними отримано більше 200 сертифікатів із реальними підписами та мокрими печатками Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, що дозволяло безперешкодно вивозити лісопродукцію за кордон. Таким чином легалізовано більше 12 тисяч кубів незаконно зрізаного та викраденого лісу різних порід (еквівалентно 200 вагонів деревини), загальною вартістю 30 мільйонів гривень. У подальшому деревину експортовано до країн Євросоюзу, зокрема у Польщу, Голландію, Італію, Чехію та Латвію.

Для заниження митної вартості викраденого та експортованого лісу, зловмисниками було укладено зовнішньоекономічні контракти із п’ятьмама офшорними компаніями, які зареєстровані у Панамі, Британських Віргінських островах та Республіці Беліз. Валюта від експортованого лісу надходила на банківські рахунки фіктивних фірм та за сприяння банківських працівників переводилась у готівку і розподілялась між змовниками. 

У взаємодії зі спеціалістами ДФС доведено ухилення задіяними у схемі підприємствами від сплати податків до бюджету держави на загальну суму 10 мільйонів гривень. Одночасно отримані за схемою сертифікати про походження лісу, учасники злочинної групи продавали за ціною 10 тисяч гривень за один документ іншим суб’єктам господарювання Львівщини та Західного регіону держави, в яких був в наявності викрадений ліс, однак не було законних документів про його походження.

Сьогодні проведено більше тридцяти санкціонованих обшуків у приміщеннях обласного управління лісового та мисливського господарства, Державній фітокарантинній службі області, в офісах підприємств, приватних помешканнях усіх причетних до незаконного бізнесу осіб. За наслідками обшуків вилучено печатки фіктивних фірм-експортерів, залучених у схемі, печатки підприємств Республіки Польща, на адресу яких експортувався ліс; понад 40 платіжних банківських карток, через які отримувалась готівка від продажу лісу, документи щодо замитнення лісу у митних органах, інші речові докази, що мають суттєве значення у справі. 

Також вилучено біля двох тисяч кубометрів підготовленого до експорту лісу дерев породи дуб (еквівалентно33 вагонам) із нанесеними електронними бірками державних лісгоспів. В єдиній електронні базі обліку деревини за цими ж номерами значаться дерева інших, менш цінних порід (сосна, вільха, бук). Одночасно вилучено документи на автотранспорт, квартири та нерухомість фігурантів.

Під час проведення обшуків викрито усіх членів злочинної групи. Відтак керівнику підрозділу Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства сьогодні ж повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 2 статті 364 та частиною 2 статті 366 КК України, та ще двом керівникам фіктивних підприємств – за статтями 205 та 212 і частинами 1 та 4 статті 358 Кримінального кодексу України. 

На цей час Галицький районним судом Львова обирається міра запобіжного заходу у вигляді арешту посадовцю обласного управління лісового та мисливського господарства та керівнику фіктивного підприємств, задіяного у злочинній схемі».

У прес-службі прокуратури Львівської області розповіли також:

«Прокуратура Львівської області вимагає взяти під арешт фігурантів у кримінальному провадженні щодо незаконного експорту лісу. Сьогодні прокурором Львівської області Юрієм Квятківським проведено прес-конференцію, в ході якої озвучено підозрюваних в організації та налагодженні схеми незаконного вирубування лісу з його подальшим експортом за кордон.

Відтак, прокуратурою внесено до Галицького районного суду міста Львова клопотання про обрання двом із фігурантів у цьому кримінальному провадженні, а саме посадовій особі Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та одному з керівників фіктивного підприємства, запобіжних заходів у вигляді арешту із можливістю внесення застави. Водночас, відповідно до ухвали Галицького районного суду міста Львова згаданому посадовцю та підприємцю обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту.

Ще одному очільнику фіктивного підприємства – у вигляді особистого зобов’язання. Відтак, не погоджуючись із таким рішенням суду, прокуратурою Львівської області готується апеляція з метою обрання суворішої міри запобіжного заходу підозрюваним у злочинному бізнесі з експорту деревини».

Натомість у прес-службі Львівського обласного управління Національної поліції повідомили: 

«На Львівщині викрито групу осіб у махінаціях з лісопродукцією на 30 мільйнів гривень. До складу групи входило більше 15 осіб. Займались не тільки експортом деревини до країн Європейського Союзу, але і створенням фіктивних товариств та виготовлення повного пакету фіктивної дозвільної документації.

На даний час оперативники Управління захисту економіки спільно з прокуратурою провели понад 30 обшуків. Трьом учасникам схеми вже повідомлено про підозру.

Працівники Управління захисту економіки, слідства обласної поліції спільно з прокуратурою Львівської області припинили діяльність групи осіб, які організували злочинну схему по порубці лісу та вивезення його за кордон. Встановлено, що до схеми було задіяно більше 15 осіб – співробітники Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, Державної фітокарантинної служби, митні брокери, банківські працівники, адвокати, керівники приватних підприємств та мешканці Волинської області.

Її учасники виконували весь перелік завдань та виготовляли повний пакет дозвільних документів. Зокрема, документів на незаконно порубаний ліс на території Львівської та Волинської областей, на вивезення його з лісогосподарств, походження деревини. Також вони одержали більше 200 сертифікатів із реальними підписами та мокрими печатками Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, що дозволяло безперешкодно вивозити даний ліс за кордон.

Спеціально для зайняття цим видом діяльність створили низку фіктивних підприємств.

Для заниження митної вартості експортованого лісу правопорушники уклали зовнішньоекономічні контракти із офшорними компаніями.

Валюта за деревину надходила на банківські рахунки фіктивних фірм. На цій стадії долучались банківські працівники. Вони прискорювали процес переведення коштів у готівку. В подальшому кожен учасник отримував гроші за відповідний шматок виконаної роботи.

Окрім того, вони ще й торгували сертифікатами про походження лісу. Суб’єкти господарювання Львівщини та Західного регіону, у яких був ліс, але не було відповідних документів, мали змогу його придбати за 10 тисяч гривень. За вказаною схемою експортовано 12 тисяч кубометрів лісу різних порід. Вартість деревини сягає понад 30 мільйонів гривень.

Співробітники УЗЕ спільно з Державною фіскальною службою з'ясували, що задіяні у схемі підприємства не сплатили до бюджету близько 10 мільйонів гривень обов'язкових платежів. Правоохоронці провели понад 30 санкціонованих обшуків та вилучили дві тисячі кубометрів підготовленого до експорту дубу, печатки фіктивних фірм експортерів, банківські картки, відтиски підписів, а також фінансово-господарську документацію.

На даний час слідчим управління обласної поліції 3-м учасникам злочинної схеми повідомлену про підозру: головному спеціалісту Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за частиною 2 статті 364 (Зловживання владою або службовим становищем) КК України, організатору схеми за частиною 2 статті 205 (Фіктивне підприємництво); частиною 2 статті 212 (Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів); частинами 1 та 4 статті 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) КК України, директору фіктивного товариства за частиною 2 статті 205 (Фіктивне підприємництво); частиною 2 статті 212 (Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) Кримінального кодексу України. Зазначених осіб доставлено до районного суду Львова для обрання їм міри запобіжного заходу».

dailylviv.com

24 листопада світло вимикатимуть двом групам споживачів Львівщини

24 листопада вимикатимуть електроенергію з 14 до 18 години

Обдурене село заблокувало польсько-український кордон Медика-Шегині

Василь Брилінський, Юрій Бій, Михайло Новик. Львівщина попрощалася з чотирма захисниками

Голодомор - геноцид українців. Від Сталіна до Путіна

Остання пиятика подружжя у Шептицькому районі

Усі відстрочки від мобілізації, надані Мінекономіки і через «Дію», втрачають чинність 28 лютого 2025 року

Через падіння каміння з гори зазнав аварії потяг у Карпатах

Розпочалось блокування пункту пропуску «Медика-Шегині» (відео)

Американський мільйонер, який приховує подробиці свого життя, хоче купити «Північний потік — 2»

Загинув на місці. Від удару пішохода відкинуло на зустрічну смугу, де на нього наїхав легковик

Митники і прикордонники попереджають про блокування пункту пропуску Медика – Шегині

Віз в Україну 25 одиниць пристроїв різних торгових марок

194 бойових зіткнень. 67 авіаударів. 97 КАБ - Генштаб ЗСУ

У ЄС збільшився попит на автомобілі з гібридним джерелом живлення

На вокзалі у Львові зазвучав орган, труби якого поєднали з ракетними снарядами

Поділ України на три частини. В ГУР підтвердили розробку росією такого документа

Львів офіційно став Молодіжною столицею Європи-2025

Львівобленерго скоригувало графік вимкнень 22 листопада

Троє дітей - без батька. Львів прощається з Михайлом Новиком

ДТП на перехресті Дорошенка-Бандери, трамваї № 1 і 2 у Львові змінили маршрути

50 ресторанів закривають і продають у центрі й середмісті Львова

Світовий банк спрямував понад $40 млрд на підтримку України

Куди забрали на зимівлю пару білих лебедів з парку «Озеро Левандівське» у Львові

Графік. 23 листопада на Львівщині вимикатимуть світло на 2-3 години

23 листопада світло вимикатимуть з 8:00 до 22:00

На ворога зі Львова долетять «галки» і «сойки»

Вночі у Самбірському районі в приватному будинку отруїлися чадним газом 6 осіб

Львів'янка Ксенія Савицька одержала 10 тисяч гривень у свій 103-й день народження

З 1 січня на Львівщині запрацює нова система МСЕК. Лікарів вибиратимуть за випадковим принципом

Україна обговорює зі США надання зброї, здатної збивати МБР

Рівень російської ядерної загрози - низький

Мінімум десять ракет буде, якщо це дослідницько-бойове використання - ГУР про МБР росії

Завтра погоду на Львівщині визначатиме вплив висотної улоговини

У трьох вузах викрили «схеми для ухилянтів»

Шахеди на Рівненщині. Рухаються в західному керунку

У парку «Знесіння» облаштують паркінг та доступний простір для людей з інвалідністю

Росіяни попередили про удар МБР по Яворівському полігоні

У Львові для ветеранів та захисників зробили безплатним відвідування 98 закладів культури

Летіла 15 хв. Росіяни вдарили по Дніпру балістичною ракетою, ймовірно, «Кєдр» - ГУР