На Львівщині адвокати вимагають звільнення прокурорів (відео)

16:19 5 березня 2018 р.

Об’єднання правозахисників та адвокатів з питань протидії прокурорському свавіллю та запровадження громадського контролю за роботою прокуратур розпочало збір підписів за відсторонення прокурора Львівської області, всіх очільників відділів та управлінь прокуратури та місцевих і районних прокуратур. Активісти вимагають розпочати відкриті конкурси на ці посади.

Про це сьогодні, 5 березня під час прес-конференції на тему: «Як у Львівській обласній прокуратурі торгують кримінальними справами: факти і прайси? Квятківський підставляє Луценка», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив керівник Об’єднання правозахисників та адвокатів з питань протидії прокурорському свавіллю та запровадження громадського контролю за роботою прокуратур Андрій Петришин.

За його словами, активісти опитали понад 1000 респондентів.  Мета опитування – оцінити роботу прокуратури у Львові та області за останні кілька років. 

- Опитування показало, що 90 відсотків не довіряють прокуратурі взагалі. Люди вважають її корумпованою. Реформи прокуратури не відбулося. Я захожу зараз до прокуратури і бачу тих самих осіб, які, нібито, пройшли переатестацію, - говорить адвокат. 

Він нагадав, що зараз громадяни України, в пошуках справедливості, повинні звертатися з заявами до прокуратури згідно зі статтею 214 КПК України.

- Банальна формальність. Проти мене стався злочин – зареєструйте його в канцелярії. Вже на цій стадії ви відчуваєте тиск і спротив працівника  канцелярії. Вам кажуть: «Ми не візьмемо заяви, бо тут відсутній склад злочину».  І коли через суди я та мої колеги змушують їх прийняти заяву, то починають затягувати справу, фальсифікувати експертні висновки, аби потім закрити кримінальне провадження, бо строки вже вийшли, - розповідає Андрій Петришин.

Адвокату, якого переслідує прокуратура, Юрію Островському, доводиться безпосередньо контактувати з працівниками прокуратури. Сьогодні він виступає від імені свого клієнта Миколи Гаврила, на якого в грудні 2015 року в Самборі напали злочинці. Вони, за словами Юрія Островського, пограбували пана Гаврила, прострелили йому ногу, а його дружину та близьких побили.

- Микола Гаврило звернувся до судмедексперта, аби засвідчити цей факт. Проте експерт відмовився оглядати потерпілого, вигнав його з кабінету і викликав поліцію. І на потерпілого склали адмінпротокол, а суддя місцевого суду присудив виплату штрафу, - переповідає Юрій Островський події дворічної давності. 

За його словами, до сьогодні ця справа не доведена до суду. 

- Однією з причин, яка, нібито, не дозволяє оголосити підозру вже встановленим фігурантам, є, зі слів прокуратури, те, що деякі з потерпілих постійно проживають за кордоном і з ними неможливо провести деякі слідчі дії. Проте нещодавно, на вимогу прокуратури, потерпілі приїжджали до України. Вони чекали місяць, але прокурори так і не знайшли часу з ними зустрітися, - адвокати стверджують, що за цей час потерпілі отримували погрози. І тому змушені були повернутися за кордон. 

Мешканцю села Давидів Богдану Форліті з родиною їхати немає куди. Вони залишаються вдома, не зважаючи на те, що нещодавно йому спалили мікроавтобус, за допомогою якого родина заробляла собі на життя. Сьогодні вже відомо, хто і чому це зробив. Проте ця людина дотепер перебуває на волі. 

- Я винаймав складські приміщення. Помітив, що у мене починає щезати товар. Ми спіймали злодія. Проте власник складів почав його покривати. А злочинець почав мені погрожувати, що спалить машину. Зрештою, він це вчинив. На це є свідки. Проте жодних дій щодо розслідування цих злочинів не відбувається, - розповідає Богдан Форліта. 

Громадський діяч Орест Кулинич нагадав, що 3 лютого минулого року надійшла інформація про затримання першого заступника начальника управління лісового та мисливського господарства Львівської області Ярослава Целеня.

- Ця слідча дія відбулася тільки через мою ініціативу. Кримінальне провадження було внесене за моїм наполяганням в єдиний реєстр аж 21 березня 2017 року, - проте, за словами Ореста Кулинича, суд визнав винним не високопосадовця, а лісничого.  

Усіх громадян, чиї справи свідомо затягують у прокуратурах, просять звертатися за емейлом petryshyn.advokaty@gmail.com 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:40 3 серпня 2021 р.

8 років з конфіскацією майна. Подробиці кримінальної історії Ореста Фурдичка

Вищий антикорупційний суд визнав винним в хабарництві ексдиректора Інституту агроекології і природокористування НААН України Ореста Фурдичка. Його засудили до 8 років позбавленні волі з конфіскацією майна. Сам вирок в Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили сьогодні, 3 серпня.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу