12:40 11 вересня 2015 р.
Фото: portal.lviv.ua
Правоохоронці застерігають: «Не повідомляйте нікому ПІН-коди і дані своїх банківських карток».
Правоохоронці Самбірщини вже неодноразово попереджали жителів району про те, що аферисти використовують усі можливі механізми задля того, аби заволодіти коштами довірливих людей. Однак, громадяни продовжують потерпати від протиправних дій зловмисників.
Зокрема, 4 вересня до 56-річної мешканки Самбора зателефонував невідомий і розповів, що у її похресника виникли проблеми з міліцією, тож, аби «залагодити» справу, необхідно 3 тисячі гривень. Чоловік повідомив банківський рахунок, на який треба перерахувати гроші.
І жінка вчинила так, як їй порадив незнайомець. Згодом, дізнавшись, що її ошукали, потерпіла звернулася із заявою до міліції.
Другий випадок шахрайства зареєстрований 7 вересня. Чоловік зателефонував на мобільний 39-річного жителя Самбора та представився працівником одного із банків.
Його цікавив номер банківської картки потерпілого. І той, не підозрюючи нічого лихого, продиктував незнайомцю необхідні дані. Пізніше самбірчанин дізнався, що з його рахунку знято понад 7 тисяч гривень.
За даними фактами шахрайства відкриті кримінальні провадження – відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Максимальна санкція за скоєння цих злочинів – обмеження волі на строк до трьох років. Правоохоронці встановлюють особи шахраїв.
Про це повідомили сьогодні, 11 вересня, в прес-службі (відділі зв’язків із громадськістю) Львівського обласного управління МВС, де також зазначили:
«Аби не потрапити на «гачок» аферистів, необхідно бути вкрай обачними і обережними під час спілкування з незнайомими людьми. Не повідомляйте нікому ПІН-коди і дані своїх банківських карток.
Не вірте тим, хто просить переказати чи передати гроші для того, щоб «виручити» з біди родича, друга або просто знайомого. Якщо такий дзвінок відбувся, одразу звертайтеся в міліцію.
Принаймні, особисто переконайтесь у правдивості отриманої інформації. Своєчасне ж звернення в міліцію допоможе попередити факт шахрайства».