Малайзійський літак збито над Донбасом пострілом зенітно-ракетного комплексу з російського Курська, – розслідування (+відео)

14:05 10 січня 2015 р.


Фото: pravda.com.ua


Відео: «Телеканал новин «24»

Пасажирський «Боїнг» малайзійських авіаліній, збитий проросійськими бойовиками влітку 2014 року, зазнав катастрофи від пострілу зенітно-ракетного комплексу «БУК М1», доставленого з російського Курська.

Інтернет-видання «Українська правда» інформує сьогодні, 10 січня, в повідомленні «БУК», з якого збили малайзійський літак, привезли з Курська, – розслідування»:

«Пасажирський «Боїнг» малайзійських авіаліній, збитий проросійськими бойовиками влітку 2014 року, зазнав катастрофи від пострілу зенітно-ракетного комплексу «БУК М1», доставленого з російського Курська. Про це свідчать дані розслідування, проведеного організацією журналістських розслідувань «CORRECT! V». 

За даними журналістів, на позиції, з яких обстріляли «Боїнг», «БУК» доправили члени 53-й зенітно-ракетної бригади з метою захисту російських танкових дивізій, які воювали на українській території без розпізнавальних знаків. Як відомо, у звіті Комісії з безпеки інфраструктури і транспорту Нідерландів вказується, що літак був вражений «безліччю об'єктів, що володіли високою енергією».

Ці об'єкти вразили літак зверху і спереду на настільки високій швидкості і з такою силою, що розірвали судно на частини. Експерт, ім'я якого не вказується в розслідуванні, заявляє: «Жодних сумнівів, що рейс «MH 17» був збитий ракетою. І ця ракета була випущена з землі, а не зі штурмовика».

«Якщо це була зенітна керована ракета, це міг бути тільки «БУК М1», вбивця літаків, розроблений в СРСР. У сільській місцевості України не встановлені системи ППО», – йдеться у розслідуванні.

У розслідуванні також зазначається, що версії причини катастрофи, озвучені Росією у відповідь на звинувачення у причетності до катастрофи – «рейс міг відхилитися від завданого маршруту та опинитися на відстані 3 км від українського штурмовика» та оприлюднені начебто знімки з  бригадою «БУК» української армії неподалік від с. Зарощенське, не підтверджуються.  Дані британської розвідувальної команди «Bellingcat.com» вказують на те, що у день катастрофи «Боїнга» – 17 липня – машина «БУК» проїхала по донецькій дорозі №21, залишила Донецьк приблизно об 11 ранку. 

«Її перевозять на вантажній платформі з білою кабіною. Фотограф французького журналу Paris Match зробив знімок з рухомого автомобіля. Він був близько і відобразив бічну частину «Бука» - його ідентифікаційний номер та інші розпізнавальні знаки недбало зафарбовані. На вантажній платформі з «БУКом» – номер телефону. Вона належить компанії з оренди машин в Донецьку. Власник компанії пізніше повідомив, що його машина була вкрадена в червні проросійськими сепаратистами», – йдеться у розслідуванні. 

Автовоз з «БУКом» продовжив свій шлях Донеччиною. У той же день він був знову зафіксований у Зугресі.

Пізніше пішохід сфотографував його з заправної станції у Торезі. Вогнева установка комплексу «БУК» досягла Сніжного, де її зняли з платформи; на іншому фото «БУК» з чотирма ракетами вже самостійно їде крізь Сніжне.

Розслідувачі «Bellingcat» прийшли до висновку, що самохідна вогнева установка з ідентифікаційним номером «3 * 2», сфотографована у червні серед військового конвою, який прямував з Курська у напрямку українського кордону, – той самий «БУК», що був знятий «Paris Match» на сході України. До конвою входив відряджений загін 53-й зенітно-ракетної бригади, що базується у Курську. Наприкінці червня конвой в'їхав на територію України. 

«(Один) сержант 53-й бригади був особливо активний у мережі, опублікувавши безліч фотографій свого загону на сторінці «ВКонтакте». Його ім'я – Іван Краснопрошин. Пізніше Краснопрошин та інші військові були «несподівано вільнені з армії», – зазначено у розслідуванні. – Залишається мало сумнівів у тому, що 53-та російська бригада ППО з Курська зайняла позицію в Сніжному на сході України в той фатальний день».

За даними ЗМІ, сепаратисти встановили систему ППО на півночі Сніжного. Ця інформація відповідає і супутниковим знімкам, опублікованими посольством США у Києві. 

Як зазначає військовий експерт, ім'я якого у розслідуванні не називають, «БУК М1» виявляє мету з «активним радаром»: він випромінює свій власний зондуючий сигнал і приймає його відбитим від мети. При  цьому рдар «БУК» не може точно визначити тип літака-мішені - бойовий це літак чи пасажирський.

«Притаманні радянським ППО технічні недоліки вже призводили до фатальних наслідків У минулому. У 2001 році помилковий запуск ракети «БУК» став причиною катастрофи: український морський флот помилково вразив російський цивільний літак під час військових навчань в Криму. Рада безпеки України визнала, що літак було збито і вжила заходів: Україна законсервувала всі свої «Буки» на 10 років», – нагадують автори розслідування».

Про це повідомляється в суботу на сайті інтернет-видання «Українська правда».

dailylviv.com

У Стрию травмований 15-річний мотоцикліст

Четверо травмованих, серед яких двоє дітей, у ДТП на Львівщині

ППО знищила 39 з 74 шахедів, які запустила цієї ночі рф

Шольц незабаром хоче поговорити з путіним

Майже 1800 окупантів та 40 БМП знищили за добу ЗСУ

РФ відпрацьовує тактику імітаційних пусків ракет для психологічного тиску

Віталій Притуляка, Роман Дворановський. Львівщина оплакує Героїв

Держава відпрацювала реакцію на всі сценарії, які можуть виникати під час опалювального сезону – Олена Шуляк

Біля Москви спалили штурмовий гелікоптер Мі-24

44 повідомлення про руйнування житлових будинків та об'єктів інфраструктури на Запоріжжі

Уночі в Миколаєві від влучання БпЛА загинуло п’ятеро людей

Ситуація з електропостачанням на Львівщині у понеділок

Стратегічна авіація рф покидає пускові рубежі

Злетіли в небо російські МіГ-31К

Відбувся пуск ракет з літаків Ту-95МС

Невдовзі може розпочатися масована ракетна атака з російських літаків Tу-95МС

Чому Трамп не запросить Помпео і Хейлі до нової команди республіканців

Кому львівські «Рух» і «Карпати» програли на виїзді

Трамп розмовляв з Путіним про війну в Україні. Що порадив президент США

Чотири автобуси львівського виробництва приїхали в Ужгород. Які маршрути обслуговуватимуть

Алею магнолій висадили у Шептицькому районі

У центрі Львова відкрили частину вулиці, яку забудовники заморозили на 14 років

Олексій Яворський з Шептицького загинув під час виконання бойового завдання у Запорізької області

Проєкт школярів зі Львівщини полетів у космос зі США на ракеті SpaceX-31 (відео)

Капітальний ремонт біля онкоцентру у Львові

У США розглядають можливість оголошення надзвичайного стану. План Трампа

Стільки роїв російських безпілотників ніколи ще не нападали на Україну

Масована атака вночі російських дронів на Одесу

У ЗСУ похвалили відомого волонтера за допомогу фронту і надіслали повістку про мобілізацію

У Києві дівчина повісилася на знаку метро

У січні понад 200 тисяч поляків, в тому числі жінки, отримають повістки. Ухилянтів штрафуватимуть

Один з небагатьох людей Трампа рішуче підтримує Україну та НАТО

Струм напругою 27 тисяч вольтів пройшов через тіло врятованого 17-річного хлопця

Міжнародна опікова конференція у Львові зібрала понад 300 учасників з семи країн

Українці встановили рекорд купівлі валюти

Паркомісця для людей з інвалідністю у Львові окупували авта без жодних розпізнавальних знаків

Читаючи з папірця, Путін за годину обмовився 44 рази

Після ДТП на Львівщині в автомобілі «Volkswagen» спалахнула передня панель

Як п'ятеро втікачів намагалися переплисти Тису на двомісному надувному човні

На Львівщині за 16 років добудували сільську школу у Лихоборі