Львівська міськрада і руйнівник пам’ятки у Львові помирилися на користь «варвара»

12:12 4 квітня 2017 р.

22 березня 2017 року Львівська міська рада та підприємець, який зруйнував будинок, пам’ятку архітектури місцевого значення, віллу композитора Ярослава Ярославенка, підписали мирову угоду.

Але цю угоду ще повинен затвердити суд, який зобов’язав підприємця відновити цей будинок у первісному вигляді за свій кошт.

Про це сьогодні, 4 квітня, під час прес-конференції на тему: «Безкарне руйнування історико-архітектурної спадщини Львова за сприяння міської влади. Чому досі руйнівник пам’ятки історії будинку композитора Ярослава Ярославенка не виконав рішення суду і не відбудував знищену ним пам’ятку?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський.

А 27 березня, за словами доцента кафедри архітектурного проектування НУ "Львівська політехніка Юрія Рочняка, виконавчий комітет Львівської міськради погодив підприємцеві Ростиславові Мельнику містобудівні умови та обмеження на будівництво чотириповерхового житлового будинку з дитячою музичною студією на першому поверсі. Це означає, що на місці вілли композитора Ярослава Ярославенка у Львові збудують житловий будинок, всупереч рішенню суду.

Він нагадав, що цю віллу зруйнували за один день,11 вересня 2008 року. Після тривалих судових тяганин, у лютому 2014 року Сихівський суд Львова зобов’язав забудовника відновити пам’ятку історії та мистецтва – будинок українського композитора Ярослава Ярославенка. Апеляційний суд у листопаді 2014 році підтвердив рішення Сихівського суду. Позивачем у судових справах виступала Львівська міська рада.

- Міська рада виграла суд. А тепер відмовляється від своєї позиції та дозволяє забудовникові будувати, що йому заманеться. Це – паплюження пам’яті Ярослава Ярославенка, - вважає архітектор.

Архітектор, журналіст та громадський активіст Юрій Волощак нагадав, що міська рада за кошти з бюджету виготовила проектну документацію відновлення вищезгаданої вілли, хоча за рішенням суду це повинен був зробити той, хто зруйнував.
Начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський розповів, що у 2015 році на виконання рішення суду була відкрита виконавча постанова, в якій було чітко вказано, що боржник зобов’язаний  відновити будинок у первісному вигляді за власний кошт.

- У 2015 році боржник надіслав лист, в якому він вказав, що має намір виконати рішення суду. Але не виконав. У березні 2017 році ми надіслали лист до міськради, щоби вони анонсували витрати для здійснення подальших дій. Але ми не отримали відповіді на нього. Натомість маємо повідомлення, що стягував, тобто міська рада та боржник домовилися і уклали мирову угоду. Цивільний кодекс передбачає, що вони мають право укласти мирову угоду. Суть її: боржник нічого відбудовувати не буде, але зобов’язується за власні кошти збудувати музичну студію та назвати її іменем Ярославенка.

Натомість стягувач відмовляється від попередніх претензій. У мировій угоді не вказано ані площі, ані інших деталей щодо цієї студії. Цю угоду ще повинен затвердити суд. І, залежності від позиції суду, виконавча служба буде діяти далі, - розповів про ситуацію на цей момент Ярослав Жукровський.

Натомість представник забудовника Катерина Шубка заявила, що державна архітектурно-будівельна інспекція України у 2008 році дозволила йому (забудовникові) будувати  на цьому місті дев’ятиповерховий будинок, в якому планували розмістити і музей Ярославенка. Тоді ж міськрада дала дозвіл на будівництв офісного будинку з підземним паркуванням. І дотепер ці дозволи ніхто не скасував. Проте вона зізналася, що дозволу на знесення вілли вони не мали.

Доцент кафедри реставрації архітектурної мистецької спадщини Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка» Василь Петрик зауважив, що це єдиний випадок, коли суд зобов’язав нищівника відновити пам’ятку. А натомість міська влада допомагає нищівникові. І після цього ті, хто зараз безкарно нищать пам’ятки архітектури побачать, що можуть зробити будь-що і не будуть за це відповідати.

- Пам’ятка архітектури – вілла Ярослава Ярославенка дотепер перебуває в реєстрі пам’яток місцевого значення. Ніхто її звідти не виключав. І це – не в компетенції міської ради виключати її звідти, - нагадав він.

За його словами, активісти вже звернулися до Генеральної прокуратури України, прокуратури Львівської області та інших органів з вимогою, виконати рішення суду, тобто змусити порушника відновити віллу Ярославенка у первісному вигляді та віддати її в розпорядження міста.

Довідка
 Композитор Ярослав Ярославенко народився в Дрогобичі у 1880 році. Ярославенко є автором музичних творів «Відьма», «Дівча з лілеєю», «Над Дніпром», «Бабський бунт», «В чужій шкірі», «Влодусь», «Розвивайся, лозо, борзо» та інших. Помер у Львові 1958 році.




Закінчилася перша повітряна тривога у Страсну п'ятницю на Львівщині

Надзвичайна пожежна небезпека на Львівщині

Повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Була в суцільних ямах. У Львові відремонтували шматок дороги

У Львові відбудеться фестиваль «Флюгери Львова». Програма

Пожежа у Берліні (відео)

Кубіва та Шлапака мвс рф оголосило в розшук

За ухилення від військової служби судитимуть трьох депутатів

Уперше на Сихові відбудеться фермерський ярмарок

Чехія не толеруватиме ухилянтів з України

Львів'янку зі скрипкою «Antonius Stradivarius» зупинили у Краківці

З якими хворобами мобілізовуватимуть. Перелік від Міноборони

У Львові іноземець погрожував бармену ножем, викрав виторг і втік

Британія та Україна розпочали переговори про 100-річне партнерство

Апітерапія. Лікування бджоловжалюванням у Львові

На Львівщині лікар допомагав ухилянтам уникнути мобілізації

Велика Британія переведе Львівщину в жовту зону, - Камерон у Львові (відео)

Міністр закордонних справ Великої Британії Камерон посадив у Львові робінію (відео)

Ексначальник Головного управління внутрішньої безпеки СБУ отримав підозру

Підроблену горілку продавав в інтернеті. На Львівщині судитимуть ділка

У Сколівських Бескидах заблукали туристи з Києва

Загроза обороні країни. Польща проти залізниці з України до Гданська

У Великодній понеділок громадський транспорт курсуватиме за розкладом «суботнього дня»

У росіян є план захоплення Харкова і Сум

Троє травмованих внаслідок зіткнення вантажівки «MAN» з «BMW X5»

У ЛМР закінчилися бланки посвідчень одержувачів допомоги

Найскорботніший день для християн - Страсна п'ятниця

Доля кремлівської церкви заблукала в коридорах Верховної Ради

Північне сяйво спалахнуло в Україні

У Яворівському районі заборонили відвідувати ліси

35% пасажирів не користуються ЛеоКарт

Ймовірна підготовка до ракетного удару. Росія передислокувала понад 10 десять бортів стратегічної авіації

Начальнику ЛОВА Максиму Козицькому безкорисливо радять батько і син Матоличі та ще 20 осіб (список)

На капітальному ремонті стадіону «Сокіл» у Стрию вкрали 2 млн грн

У Ямполі на Львівщині - ДТП. Ускладено рух

21 зі 73 територіальних громад Львівщини зменшили надходження

У Польщі вірять, що НАТО захистить країну в разі зовнішньої агресії

У Львові через напівмарафон закриють окремі вулиці і змінять рух транспорту

У Львові очистили 6587 вуличних і дворових дощоприймачів

Нардепа від «Слуги народу» підозрюють у незаконному збагаченні на ₴11 млн