Для 9-ти районів Львівщині створили «захисні буклети»

14:28 6 вересня 2017 р.


Відео: Львівський прес-клуб

Досвід роботи правоохоронних органів Львівщини показав, що мешканці дев’яти регіонів області найчастіше звертаються за правовою допомогою не в ті інстанції, де би їм насправді змогли допомогти.

Саме тому було вирішено створити буклети для кожного з цих районів, в яких – зазначити, чим займаються і що не входить у функції поліції, прокуратури, центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та представника омбудсмена.

Про це сьогодні, 6 вересня, під час прес-конференції на тему: «Захистимо права громадян спільними зусиллями: запуск інформаційної кампанії у 9 районах Львівської області для 58 000 громадян. Презентація інформаційного буклету», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив координатор регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки у Львові Матц Люнгвальд.

Він наголосив, що захист прав людини – це є основа правоохоронної діяльності. І, незважаючи на те, що є дуже велика кількість установ, які займаються захистом прав людини, дуже часто трапляються випадки, коли людина не знає, до якої конкретної установи треба йти з певною проблемою. Або ж, якщо й знає, куди звертатися, не знає, де цю установу знайти.

- Громадяни знають, що це їхнє конституційне право – адресувати звернення чи скарги до будь-яких установ. Але було би чудово, якби вони знали, куди конкретно їм іти. Якщо громадяни знатимуть, куди конкретно їм звертатися, це зекономить їм час і дасть можливість установам відповідно реагувати на такі запити, - каже Матц Люнгвальд.

На його переконання, якщо громадянину вдається домогтися справедливості, але з запізненням, то це прирівнюється до відмови.
- Думаю, що кожен громадянин мав досвід тривалого очікування в черзі, щоби потрапити до певної установи. Його дратувало, що він дуже багато витрачає часу на такі речі. І ми також розуміємо, що якщо громадяни постійно звертаються не туди, куди треба, то вони просто відволікають від основної роботи працівників цих установ, - зауважив він.

З чим погоджується і його колега, радник регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки у Львові Маркус Ролофс.

- Коли ми працювали над цим проектом, то звернули увагу, що дуже багато громадян звертаються не до тих установ, які би могли їм допомогти. Це призводить до даремного витрачання часу як громадянина, так і працівників цих установ. Тому ми розробили цей буклет накладом 58 тисяч примірників, у співвідношенні один буклет – на десятьох осіб. Тобто ми сподіваємося, що ця інформація буде корисною як мінімум 200 тисячам осіб, - розповідає він.

Зараз ці буклети створені для мешканців Самбірського, Дрогобицького, Миколаївського, Жидачівського, Старосамбірського, Сколівського, Турківського, Стрийського районів та міста Борислав.

- У буклеті дуже чітко вказано, чим займається і чим не займається кожна з чотирьох установ. Я думаю, що це дуже важливо знати. А ще більш важливо знати, де ми можемо ці установи знайти. Саме тому ми вирішили зробити не один загальний буклет, а кожен буклет – на окремий район, де зазначили контакти та адреси кожної з організацій у цьому районі, - пояснює Маркус Ролофс.  

Прокурор відділу управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області Данило Антощак підтвердив, що прокуратура отримує дуже багато звернень, які вже не належать до їхньої компетенції

- З часу прийняття Закону про прокуратуру та реформування прокуратури,  наші повноваження змінилися. Але багато громадян не до кінця володіють цією інформацією і надалі продовжують звертатися до прокуратури з будь- яких питань. А ми перескеровуємо їхні звернення на місця або в інші установи. Цей буклет дає змогу громадянам зекономити їхні ресурси, і вони знатимуть, куди звертатися для вирішення того чи іншого питання. Перші результати ми очікуємо вже через місяць-другий, - говорить він.

Натомість тим, чим раніше займалася прокуратура, тепер займається омбудсмен.

- Більша частина наших звернень – це дотримання права на звернення та дотримання права на доступ до публічної інформації. Раніше ці звернення перевіряла прокуратура, зараз – ми. І в цьому буклеті саме розписано простими зрозумілими словами, хто чим займається сьогодні. - каже представник секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області Ірина Лаба.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області Ігор Микитин зауважив, що до них часто звертаються громадяни і просять надати їм адвоката.

- Ми працюємо виключно в телефонному та електронному режимі. Наші фахівці можуть допомогти написати заяви, звернення до органів місцевого самоврядування та державних органів влади. Але стається так, що державні органи або органи самоврядування посилають людину саме до нас. Ми їм роз’яснюємо, але адвоката надати не можемо. Ми їх мусимо відсилати в місцеві центри, - пояснює він.

За його словами, люди, які приходять не за адресою, висловлюють невдоволення, коли їм відмовляють.
- Вони дуже невдоволені, коли їх «відфутболюють» з однієї організації в іншу. А це належить до правової освіти. Якби людина знала з самого початку, куди саме їй іти і хто би мав їй це зробити, то вона би не ходила по колу, - наголосив Ігор Микитин.

На друк вищезгаданих буклетів було витрачено майже дві тисячі євро. 

Маркус Ролофс каже, що результатом роботи має бути зменшення звернень від громадян не за адресою.

- Але може бути й таке, що для більшості людей це буде інформацією, яку вони отримають вперше. І це призведе до збільшення звернень туди, куди треба. Ми відстежуватимемо цю інформацію щомісяця, - за словами європейського консультанта, в подальшому такі ж буклети будуть створені і для інших районів області.

Довідка від організаторів
Завдання буклетів – оперативно зорієнтувати громадян (особливо людей похилого віку або тих, хто мешкає у віддалених районах), до якої місцевої установи їм слід звертатися з певною проблемою. Це допоможе зберегти час, який громадяни часто витрачають на одночасне адресування скарг до різних органів з метою пошуку засобів захисту своїх прав та інтересів, а також допоможе установам оптимально розподілити навантаження у роботі та, відповідно, швидше реагувати на запити громадян. Буклет розроблений юристами для людей, які не мають юридичної освіти. Наразі буклети поширюватимуть у 9 локаціях Львівської області: Самбірський, Дрогобицький, Миколаївський, Жидачівський, Старосамбірський, Сколівський, Турківський, Стрийський райони та в місті Борислав.

dailylviv.com

Vodafone у Львові у критичній ситуації залишив своїх абонентів без зв'язку

Вранці знову застосовано екстрені вимкнення світла - Львівобленерго

На Львівщині вимикають світло аварійно, без графіків

У Львові та області запроваджені графіки аварійних вимкнень

Шість контейнерів зі США з унікальним обладнанням для симуляції роботи атомних реакторів приїхало до Львова

Фінансова підтримка закупівлі товарів для Сил оборони. Акредитація підприємств та волонтерських організацій

Паркувальний майданчик біля Личаківського цвинтаря хотіли зробити платним

Володимир Сойко та Богдан Дулик повернулися на Львівщину назавжди

Охочих допомагати мало. Шольц закликав збільшити постачання зброї в Україну

Британія не змушуватиме Україну відмовитися від частини її територій - Шеппс

Серія пожеж у Польщі породжує сумніви у їхній випадковості

Стало відомо, коли повноцінно запрацює реєстр військовозобов'язаних «Оберіг»

На Львівщині з трьома перевізниками достроково розірвали договори

ФК «Карпати» - критично важливі для економіки, тому гравців забронювали від мобілізації

У Львові побільшає зелених зон

Львів з Галичиною попри російський спротив передали Австрії. П'ять переваг

Ідея скерувати війська країн ЄС в Україну не набула жодного розвитку

На усій лінії фронту тривають бої, - Генштаб

У ЛМР розповіли, скільки мешканців оформили та придбали ЛеоКарт

Троє чехів приїхали в Україну на весілля, посварилися з нареченим і пішли колією до Словаччини

Один водій в'їхав в дерево, інший - в автівку попереду. Дві п'яні ДТП сталися сьогодні у Львові

Понад сто українських та чеських поліціянтів розслідували справу шістьох шахраїв з Чехії

Лікарі не дали ради. Рятувальники зняли каблучку з пальця дівчинки

Країни ЄС мають передати Україні ще 5-6 систем Patriot - Фредеріксен

Буданов спрогнозував подальші дії окупантів на Харківщині та Сумщині

Для захисту Харкова та області потрібні два ЗРК Patriot - Зеленський

Через критичний дефіцит електроенергії збільшено обмеження для промисловості

«Завдання зі зірочкою» закінчує Львівводоканал на вулиці Мазепи у Львові

Навіть якщо є бронь, треба йти до ТЦК - речник МО

Вдарив 11 разів ножем господаря будинку під час пиятики. Вбивство на Львівщині

Праведниками народів світу стали 125 жителів Львівщини

Державний секретар США Ентоні Блінкен без оголошення візиту прибув до Києва

У Львові дитина потрапила під колеса автобуса

Львівщина проведе в останню путь вісьмох полеглих захисників

В області, яка межує зі Львівською, оголосили повітряну тривогу

Мита і квоти на експорт з України до ЄС призупинені до червня 2025 року, але будуть винятки

Уряд Естонії обговорює можливість виряджання військ на західну Україну

З 15 квітня на Львівщині розпочинають імунізацію диких тварин. Який вигляд матиме вакцина

Тестування посвідчення ветерана у Дії

ЛОВА оприлюднила список 29 відремонтованих доріг