Чоловіки частіше скаржаться на службові сексдомагання, ніж жінки, – експерт

14:18 10 березня 2016 р.


Відео: Львівський прес-клуб

Чоловіки активно доводять у судах, що вони не домагаються жінок, навіть якщо лукавлять. Натомість жінки свої права у судах маже не захищають.

З  понад 1500 судових рішень, які доступні у Єдиному реєстрі судових рішень, виявлено тільки 60, в яких є словосполучення «сексуальне домагання». З них тільки – 17, які стосувалися домагань безпосередньо чи опосередковано на робочих місцях. І з цих сімнадцяти – 13 – це позови чоловіків з вимогою спростувати недостовірну інформацію та відшкодувати їм моральну шкоду за надумані домагання, яких вони не вчиняли.

Про це сьогодні, 10 березня, під час прес-конференції на тему: «Дискримінація за ознакою статі в судах. Результати моніторингу судових рішень з питань захисту від ґендерної нерівності», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила юрист, адвокат ГО «Центр «Жіночі перспективи», керівник проекту «Забезпечення принципу ґендерної рівності та недискримінації при здійсненні правосуддя в Україні» Галина Федькович.

- Тобто близько 60 відсотків справ – це є позови осіб щодо яких були звинувачення у сексуальних домаганнях і котрі звернулися до суду з позовами, аби їх права були захищені. Оскільки таким розповсюдженням інформації  про вчинені ними сексуальні домагання було порушено їхнє право про захист честі, гідності та ділової репутації, - каже вона.

За словами юриста, у двох справах жінки подавали зустрічний позов.
- Це означає, що в нас проблема сексуальних домагань залишається прихованою, що жінки не звертаються з такими проблемами до правоохоронних органів та до суду, зважаючи на тиск стереотипів, які є в нашому суспільстві. Тобто у нас вважають, що жінка сама винна, що вона провокує на такі дії, - зауважила Галина Федькович.

Юристи наголосили, що суди не задовольняли позови чоловіків, якщо приводом для нього було звернення жінки в компетентні органи і завдання цим йому моральної шкоди.
- Кожна особа має право на звернення до компетентних органів за захистом своїх прав. І інформація, надана в такі органи, не може вважатися розповсюдженням інформації, незважаючи на те – достовірна вона чи ні. Однак, у випадках, коли жінки, які були жертвами сексуальних домагань, розповіли іншим працівникам і ті були допитані судом, як свідки, це вже кваліфікується як передача інформації третім особам. І тут в багатьох справах суд зобов’язав відповідачку спростувати інформацію та сплатити певну суму моральної шкоди. Хоча були випадки, коли суди і тут відмовляли, - каже юристка.

Юрист нагадала, що з 2006 року в Україні діє Закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків», в якому є норми, що передбачають захист від сексуальних домагань на робочому місці. Там також прописані обов’язки працедавців про недопущення цих сексуальних домагань. А в 2012 році були внесені зміни, які вимагають, щоби докази надавав саме відповідач.

Також Федькович зауважила, що в жодній з цих справ не було посилань ані  суду, ані сторін на Закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків», ні на норми європейської конвенції з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок.

Довідка
Моніторинг судових рішень з питань захисту від ґендерної дискримінації проводила ГО «Центр «Жіночі перспективи» за підтримки проекту USAID «Справедливе правосуддя».
У рамках проекту було проаналізовано майже 1 500 судових рішень у цивільних, кримінальних та адміністративних справах.

Окрім того, було організовано фокус-групи із суддями та адвокатами, в яких обговорили проблеми захисту від дискримінації за ознакою статі у судах.
Аналіз судових рішень, зокрема, показав, що, незважаючи на те, що Закон України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків» діє з 2005 року, судова практика із застосування норм цього закону є незначна – лише 132 судових рішення містять посилання на цей закон.

Норми закону про захист від сексуальних домагань практично не застосовують, а майже 80% справ, пов’язаних із сексуальними домаганнями на робочому місці, стосуються позовів від чоловіків, яких звинувачували в сексуальних домаганнях. Саме чоловіки вимагали захисту своєї честі, гідності, ділової репутації, визнання інформації про вчинення сексуальних домагань недостовірною, а також її спростування та відшкодування моральної шкоди.

Проект USAID «Справедливе правосуддя» працює в Україні з жовтня 2011 року. Мета проекту – сприяти утвердженню верховенства права в Україні через підтримку судової реформи, підвищення рівня прозорості та підзвітності судової системи, поліпшення обізнаності громадян із діяльністю судової системи та зростання довіри суспільства до судової влади.

dailylviv.com

Сихів після ракетно-дронової атаки. Як ліквідували наслідки

Перепоховали з Покровська у Львові видатного дисидента Данила Шумука

У Львівській області контролюватимуть рівень забруднення повітря у шести населених пунктах

У восьми басейнах Львова дослідили грудневу воду

Мар’ян Продан, Павло Фоменко, Ігор Кухта. Львів віддасть шану полеглим воїнам

Мама з двома доньками зі Львова увіковічені у першому звіті-меморіалі про втрати громадянського суспільства та медіа у війні (відео)

У Львові показують 30 унікальних світлин про Другий Інтернаціональний Легіон

Тайвань скерує €5 млн на реставрацію будівлі у Львові. Що там буде

Рейсовий автобус з Польщі був «запакований» контрабандною технікою на майже ₴2 млн

На вихідні львівські синоптики заповідають небезпечні метеорологічні явища

Високопосадовець Держпродспоживслужби Львівщини вимагав щомісячну «данину» $3 тис.

Депутат Львівської облради Доманський два місяці сидітиме під домашнім арештом

Компанія з Бельгії відновила освітлення на вулиці Львова, яка постраждала від ракетної атаки 4 вересня

Українським військовим на фронті допомагатимуть «Равлики»

Укренерго повідомило про можливі зміни у графіках відключень світла

33 авто для ЗСУ доправили на Львівщину волонтери з Литви

Українці вперше захопили в полон солдата КНДР

У Львові 5 полеглим захисникам встановлять меморіальні таблиці

На Запоріжжі українці вдарили HIMARS по штабу армії рф

На Львівщині до реанімації потрапили двоє, збитих автівками, пішоходів

Недбалість з недопалком ледь не призвела до трагедії на Львівщині

Майже 60 тисяч українців офіційно визнані безвісти зниклими

Вісьмох Героїв хоронить Львівщина 27 грудня

Минулої доби російські загарбники втратили 1650 осіб

Світло 27 грудня на Львівщині матимуть усі групи побутових споживачів

Заступника мера Яворова взяли під варту з правом внесення застави

Депутату Львівської облради Володимиру Доманському та заступнику мера Яворова Віталію Денезі суд у Києві обирає запобіжний захід

Графік відключення 27 грудня на Львівщині. Три групи без світла

Померла муза «Червоної рути»

Різдво у Львові: чому варто приїхати у місто Лева взимку?

Ніколи б не подумав, що з Галини Васильченко може вийти така харизматична жидівка - Козицький

Екскерівників Господарських судів у Львові запідозрили у корупції

Чи можна поєднувати сухий корм для собак з натуральною їжею?

У Львові встановили пам’ятники на могилах учасників національно-визвольного руху

Після 100 літ у Львові довгожителі одержують щороку по 10 тисяч гривень

Просимо залишити це місце для людей на кріслах колісних - нові таблички у Львові

27 грудня автобус відвезе бездомних у притулок з двох локацій Львова

52 додаткові вагони додали на Різдво і Новий рік до поїздів різних напрямків

Завтра Львівщину накриють туман і невеликі дощі

Три пари не переконали прикордонників, що вони подружжя