22:52 7 жовтня 2015 р.
Відео: Львівський прес-клуб
У бюджеті 2015 року є близько 150 мільйонів гривень, які надані на покриття кредитів за державними гарантіями на Євро-2012. Також дуже великі цифри закладають в бюджет 2016 року.
Про це сьогодні, 7 жовтня, під час круглого столу на тему:«Корупція у Львові під час підготовки до Євро 2012 – факти та наслідки для міста», повідомив голова ГС «Центр запобігання та протидії корупції» Володимир Мартиненко.
- Ми всі знаємо, що в період підготовки до чемпіонату хтось дуже сильно нагрів руки». Не став винятком і Львів. Тільки об’єкти, які готувалися до чемпіонату, фінансувалися з двох джерел - місцевого та державного бюджетів. Наприклад, «Арена Львів» - з нацбюджету. А закупівля тролейбусів та трамваїв – з грошей громади, - каже він.
Корупція при підготовці до «Євро 2012» є не тільки у Львові. Є кричущі факти корупції у всіх містах України. На сьогодні Україна з бюджету ще платить за кредити, які були взяті на побудову донецького аеропорту, хоча його вже нема, та за тролейбуси, які катаються по Донецьку. Ми не контролюємо ту територію, але це навантаження лежить на державному бюджеті, - каже Володимир Мартиненко.
За його словами, проаналізувавши документи, він побачив, що тільки на проектуванні будівництва «Арени-Львів» були вкрадені колосальні суми з міського бюджету.
- Проектування проплачувалося з бюджету громади міста Львова. І коли там пройшли перевірки, то ці факти виплили назовні. Але «Євро-2012» закінчилося п’ять років тому, а дотепер нікого не покарано за розкрадання коштів, - стверджує Володимир Мартиненко.
За словами експерта з корупції ГС «Центр запобігання та протидії корупції» Антона Мельничука, близько 40 млн гривень було надано на розроблення проектної документації з будівництва львівського стадіону «Арена-Львів».
- Реально було витрачено 13 млн, що підтвердило КРУ. А 27 млн гривень - вкрадено. За цим фактом вже відкрита кримінальна справа та притягнені до відповідальності посадові особи міської ради, - каже він.
Також Антон Мельничук стверджує, що австрійська компанія ALPINBAU GmbH виграла тендер за підтримки деяких осіб Львівської міської ради.
- У тендері також брала участь італійська компанія. яка пропонувала свої послуги за 16 мільйонів гривень. Але, чомусь, вибір місцевої влади зупинився на компанії ALPINBAU GmbH, - каже він.
Голова наглядової ради Антикорупційної служби України Роман Лаврів нагадав, як ремонтували дороги у Львові і як вигравали тендери на ці ремонти.
- Є ще питання щодо укладання договорів між Львівською міською радою та комунальним підприємством "Львівавтодор", де є підрядником фірма "Онур". Між львівським комунальним автотранспортно-дорожним підприємством та Європейським банком реконструкції та розвитку була укладена угода та надані прямі кошти на ремонт доріг. Були проведені тендери, порушені всі норми, - стверджує він.
За його словами, внаслідок цього тільки з 01.01.2011 до 31.10.2012 було завдано збитків на 36 млн 256 тисяч гривень.
- У період з 11 листопада 2012 року до 1 січня 2013 року державна фінансова інспекція Львівської області провела ревізію фінансово-господарської діяльності ЛКП "Львівавтодор". Було встановлено факт щодо розтрати і завдані збитки та складений акт. Але пізніше, на виконання ухвали Залічничного районного суду міста Львова від 13.05.2013, було проведено позапланову ревізію. І тут уже розкрадання і збитки не підтвердилися, - каже Роман Лаврів.
Крім того, Володимир Мартиненко нагадав, як закуповували електротранспорт у Львові.
- Трамваї почали закуповувати з 2007 року. На цій оборудці деякі особи у Львові , в тому числі і представники міської ради, заробили в загальному 15 млн гривень. Цього би виставило на закупівлю ще трьох трамваїв, - каже він.
Водночас він заявив, що прізвищ тих корупціонерів, які нажилися на «Євро-2012» називати не може, тому що це – прерогатива правоохоронних органів.