15:23 12 серпня 2015 р.
Відео прес-конференції.
Відео: Львівський прес-клуб
Вчора, 11 серпня, за годину до зустрічі між представниками VS Bank і ПП «Шива», які мали домовитися про подальші дії щодо повернення кредиту, взятого підприємством під заставу будівлі, невідомі особи в цивільному зрізали замки з технологічних приміщень ПП «Шива» та, погрожуючи зброєю, відібрали ключі й навісили свої замки.
Про це сьогодні, 12 серпня, під час прес-конференції на тему: «Рейдерське захоплення приміщення Спортлайфу у Львові на Зубрівській, 38 російським «ВіЕс Банк». Повернення в 90-і», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив постраждалий інвестор Віталій Ломакович.
За його словами, ПП «Шива», законний власник цього приміщення площею понад 8 тисяч 600 метрів квадратних, яке орендує «Спортлайф», взяло кредит у VS Bank на суму 2 млн. 630 тис. доларів s зобов’язалося за угодою виплатити його до 2019 року.
Віталій Ломакович стверджує, що з 2013 року, коли був взятий кредит, всі платежі за кредитом банку вносили вчасно. Понад те – тіло кредиту сплачувалося авансом на три місяці вперед. До 1 березня цього року було сплачено понад 800 тисяч доларів.
- Якраз учора мала відбутися фінальна зустріч між банком та підприємством, щоби домовитися, як віддавати кредит надалі. А натомість відбулося рейдерське захоплення нашого приміщення, - каже Віталій Ломакович.
Інвестор стверджує, що тривалий час просив VS Bank переглянути умови договору у зв’язку з кількаразовим подорожчанням долара стосовно гривні, але банк на це не погодився.
- І ВіЕС банк почав агресивну політику: подав позови на три види стягнень, два – на гроші і один – на іпотеку. І не очікуючи рішення суду, просто спробував захопити будівлю, - каже Віталій Ломакович.
Також він стверджує, що банк вчинив шахрайство і скасував заборону про відчуження майна, яку наклав Шевченківський районний суд.
- Київський нотаріус скасовує заборону суду на арешт майна. Потім у реєстраційній службі скасовують право власності ПП «Шива» на це приміщення, - обурюється інвестор.
Дивно, що особи, які зрізали замки, таємниче зникли. Інвестор стверджує, що вони були в цивільному, їх бачило багато людей. І міліцейська оперативна група також – її викликали на Зубрівську,38 постраждалі. Проте знайти «майстрів замків» за допомогою відеоспостереження неможливо – «Спортлайф», де це все і відбувалося, - не встановив апаратуру для відеонагляду.
На сьогодні, за словами Ломаковича, порушено кримінальні справи про погрозу зброєю та незаконне заволодіння ключами. Крім того, постраждалі звернулися до прокуратури з вимогою перевірити і скасувати незаконні дії нотаріуса та Державної реєстраційної служби.
Найбільше інвестора обурює те, що це захоплення відбулося за годину до домовленої зустрічі з банкірами.
За словами юриста Ростислава Карплюка, це достатньо відома схема роботи банків.
- Я давно уже таких схем не бачив: як мінімум п’ять років. Але в банку VS такі схеми є в практиці. І вони їх запроваджують до позичальників, які володіють майном. Створюють якусь суму заборгованості, і різними шляхами намагаються відібрати майно, - каже він.
Звинувачення в бік Державної реєстраційної служби на прес-конференції прокоментував в.о. начальника цієї служби у Львівській області Ярослав Жукровський. За його словами, 6 серпня представник банку VS звернувся в відділ реєстрації речових прав Львова і подав свідоцтво про право власності, витяг із Державного реєстру прав та інші документи. Державний реєстратор їх прийняла, відсканувала і відправила в Укрдержреєстр, оскільки так належить вчиняти з приміщеннями, що мають площу понад 5 тисяч квадратних метрів. Саме там було прийнято рішення про державну реєстрацію прав і обтяжень.
- Це рішення приймалося не львівською службою. Якщо сторони вважають, що це рішення неправомірне, вони можуть звернутися в суд і оскаржити рішення державного реєстратора Укрдержреєстру, - наголосив він.
Учора також активно діяли працівники державної служби охорони. Саме їхній працівник зброєю погрожував беззбройному працівникові «Спортлайфу». І саме працівники ДСО з автоматами перебували у холі приміщення на Зубрівській,38, за яке зараз сперечаються сторони.
За словами представника управління державної служби охорони у Львівській області майора Дениса Харчука, банк надав їм документи на право власності.
- Якщо буде визначено в законний спосіб, що ці документи, про які було згадано, сфальшовані, ми розірвемо з банком договір. На момент надання документів і підписання договору питань щодо незаконності чи на основі яких ми могли би відмовити надавати наші послуги, - не було. Але зараз розглядається питання про розірвання цього договору, - каже Денис Харчук.
Дії працівника, який перевищив свої повноваження, він не прокоментував.
Сьогодні, за словами представника Спортлайфу Анни Олексюк, спортклуб працює у звичному режимі.
- Вчора, коли це все відбувалося, в клубі йшли дитячі заняття. Тих, хто був у басейні та на заняттях, не потурбували, тому що все відбувалося в холі і по периметру будівлі. А зараз момент робота Спортлайфу відновлена, - каже вона.
Тепер ПП «Шива» вимагає, щоби земельна ділянка та будівля, яку вони збудували, залишилися у його власності. Тому це підприємство подало заяви в обласну прокуратуру та до суду про незаконне заволодіння майном ПП «Шива».
- Банк пішов на порушення закону. Ми хочемо його повернути у законне русло. Ніхто не має намір воювати з банками, але ніхто не дозволить незаконно відбирати майно, - каже Віталій Ломакович.
За словами Ломаковича і Краплюка, банк у такий спосіб веде боротьбу за понад 5 мільйонів доларів, які можна заробити на вторинному ринку, відібравши собі приміщення, що належить ПП «Шива». Саме такою великою сумою від ймовірного майбутнього перепродажу цього приміщення банком учасники прес-конференції пояснюють «помилки» більшості героїв цієї рейдерської історії.