19:37 16 травня 2024 р.
Поховають воїнів на Личаківському кладовищі.
У п’ятницю, 17 травня, Львів попрощається з військовослужбовцями Назаром Хмілевським та Андрієм Васьківим, які загинули від рук російських окупантів, захищаючи Україну. Обоє воїнів загинули в один день, евакуюючи поранених побратимів. Мерія закликає львів’ян та гостей міста долучитись до міської церемонії прощання та утриматися в цей час від проведення розважальних заходів та святкувань.
Чин похорону захисників розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, об 11:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок.
Поховають воїнів на Личаківському кладовищі.
Біографічні довідки захисників
Андрій Васьків (09.08.1976-09.05.2024) Львів’янин.
Навчався у Ліцеї №51 імені Івана Франка Львівської міської ради. Здобув освіту у колишньому Львівському технікумі залізничного транспорту. Після завершення навчання проходив військову службу у лавах військ зв’язку.
Працював у регіональній філії «Львівська залізниця» Акціонерного товариства «Львівська залізниця». У вільний час захоплювався рибальством і футболом. За словами родини, був надзвичайно «добрим, життєрадісним, чесним та порядним».
З початком повномасштабного вторгнення російської федерації став на захист держави від окупантів. Виконував бойові завдання спершу на Київщині, а згодом – на Донеччині у складі 53-го окремого стрілецького батальйону Збройних Сил України. Загинув під час евакуації поранених побратимів.
У Андрія Васьківа залишилися дружина, син, брат, теща, чисельна родина, друзі, побратими та знайомі.
Назар Хмілевський (21.05.1992-09.05.2024). Уродженець міста Ківерці Волинської області.
Навчався у Ківерцівській школі №4, згодом вступив до Волинського обласного ліцею. У 2015 році закінчив Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.
Після завершення навчання працював лікарем-інфекціоністом, до війни проводив діагностику та консультації у мобільній оптиці. Захоплювався автомобілями, часто відвідував українські музичні фестивалі. Обожнював присвячувати час дітям.
З початком повномасштабного вторгнення російської федерації, попри відсутність військового досвіду, став на захист Батьківщини від окупантів. Виконував бойові завдання у «гарячих точках» Донеччини у складі 53-го окремого стрілецького батальйону Збройних Сил України. Захищав м. Бахмут, за що був нагороджений медаллю «Незламним Героям російсько-української війни». Загинув, евакуйовуючи поранених побратимів.
У Назара Хмілевського залишилися мама, дружина, дві доньки та двоюрідні брати і сестри.
Нагадаємо, сьогодні Львівщина попрощалася з вісьмома Героями.