В Донецьку поставили пам'ятник генералу-вбивці, якого навіть в ексСССР засудили на 15 років

13:22 29 жовтня 2022 р.

Фото до новини

В окупованому Донецьку відкрили погруддя уродженцю Мелітополя генералу-диверсанту Павлу Судоплатову, який був організатором та виконавцем багатьох вбивств опонентів Йосифа Сталіна.

Про це гучно повідомляють російські медіа, пише Dailylviv.com.

Основним завданням начальники Управління служби зовнішньої розвідки НКВС — НКДБ — МДБ — МВС СРСР Павло Судоплатов вважав боротьбу проти українського націоналістичного підпілля. 

Він безпосередньо причетний до вбивства Євгена Коновальця (1936), організатор замаху на Лева Троцького та ліквідації Олександра Шумського (1946), вбивств єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Ромжі та Романа Шухевича (1950).

Коли радянський агент Богдан Сташинський вбивав у Мюнхені Лева Ребета і Степана Бандеру, Судоплатов уже сидів в ув'язненні. 

У 1953 році, як співробітника Лаврентія Берії, Судоплатова було заарештовано й засуджено. Впродовж 1953-1968 Судоплатов перебував в ув'язненні. Був звинувачений в організації вбивств і створенні лабораторії сильнодійної отрути - для ліквідації противників Берії.

Після реабілітації у 1992 році почав давати інтерв'ю, написав спогади «Записки небажаного свідка», в яких зізнався у своїй терористичній діяльності. За важливістю матеріалів про функціонування сталінського режиму й радянської системи спогади Судоплатова історики ставлять в один ряд з мемуарами екслідера СРСР Микити Хрущова.

Павло Судоплатов народився у Мелітополі, а помер у Москві у 1996 році у віці 89 років. 

Судоплатов вважав себе українцем. 

Рештки 16-ти воїнів УПА, замордованих НКВС, завтра перепоховають у Соколівці на Львівщині

Рештки 24 людей, закатованих радянськими "визволителями", знайшли на Львівщині

Львів відмовився на вимогу Верховного суду передати рештки агента НКВС Миколи Кузнєцова Росії

У Львові провалилася спецоперація на могилі Ніколая Кузнєцова

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини