У Львові вшанували Будителя українців Маркіяна Шашкевича

15:20 6 листопада 2014 р.


Фото: vgolos.com.ua

Як повідомили в четвер «Щоденному Львову» в прес-службі обласної ради, сьогодні, 6 листопада, відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Маркіянові Шашкевичу у Львові з нагоди 203-ї річниці від дня його народження.

У обласної міської ради повідомили у четвер «Щоденному Львову», що сьогодні, 6 листопада, відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Маркіянові Шашкевичу у Львові з нагоди 203-ї річниці від дня його народження. У повідомленні також зазначено:

«У заході взяв участь депутат Львівської обласної ради, голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Ярослав Качмарик. У своєму виступі депутат зазначив: «Нині про велич Маркіяна Шашкевича говорять в українській церкві, в українських школах. Шашкевич – це та людина, яка будила українця, повернула його до свого, до  української мови,  і виплекала в подальшому цілу плеяду борців за Україну. Це єднання української церкви, української нації, над яким працював Маркіян Шашкевич, є нині надзвичайно важливим, є основним для побудовивеликої Української держави». 

У церемонії покладання квітів взяли участь члени Шашкевичівської комісії, відомі діячі мистецтва, науки, письменники та представники громадськості, учні шкіл, які носять імя Маркіяна Шашкевича. Провів урочистості актор Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької, народний артист України Святослав Максимчук. Заходи з вшанування Маркіяна Шашкевича також відбуваються у Буському, Жовківському, Золочівському та Радехівському районах Львівської області».

dailylviv.com

До теми

20:29 8 травня 2021 р.

На Львівщині вшанували вояка дивізії Галичина, учасника Норильського повстання

Сьогодні, 8 травня, у роковини смерті на Меморіалі невідомому воякові УПА, що на Марсовому полі Личаківського кладовища, вшанували пам’ять голови Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби Олеся-Дмитра Гуменюка.

Рубрика: Історія

19:25 13 квітня 2021 р.

Депутати затвердили 70 дат пам'ятного календаря Львівщини, з яких 14 вже минули

Перелік пам’ятних історичних дат і ювілеїв визначних особистостей у 2021 році, який затвердила 13 квітня Львівська обласна рада. Цікаво, що про Геца,Труша, Мартовича, Онишкевича, Леонтовича, Федака, яких треба було згадати вже раніше, на сайті Львівської обласної ради немає жодного згадування.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу