У Львові відзначають 26-ту річницю підняття національного прапора над Ратушею (відео)

11:50 31 березня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбувся загальний молебень.

«Львів'яни відзначають 26-ту річницю підняття національного прапора над Ратушею», – повідомили сьогодні, 31 березня, «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, де також розповіли подробиці:

«З цієї нагоди сьогодні о 9.30 у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбувся загальний молебень за львів’ян. Молитву очолили настоятель храму й голова Центру військового капеланства – отець Степан Сус, а також капелан ЛМР – отець Павло Дроздяк.

Перед львівською Ратушею відбулося коротке віче з нагоди 26-тої річниці підняття національного стяга в місті, а опісля – церемонія підняття прапора над Ратушею та спільне виконання гімну України. Участь у заході взяв капелан ЛМР – отець Павло Дроздяк, депутати першого та сьомого скликань, працівники міської ради, міський голова Львова Андрій Садовий та голови Львова минулих каденцій. Зокрема, Андрій Садовий заявив:

«Коли в ті буремні роки піднімався стяг над Ратушею, це був великий подвиг, це була велика мужність і сила волі тих обранців громади, які були гідними, які мали Бога в серці. Час пролетів достатньо швидко. І сьогодні колеги-депутати згадують цю мить, і кожного року вже традиційно тут, на площі Ринок, в Ратуші, ми збираємося і маємо цю хвилюючу мить підняття нашого українського національного прапора.

За ці 26 років прапор пройшов складні випробування. Сьогодні під час молитви згадували і всіх тих хлопців, яких ми покривали нашим прапором, коли проваджали в останню путь на Личаківський цвинтар.

Дуже багато українців загинуло і віддало своє життя, щоб ми тут з вами могли вільно жити і вільно працювати. Але пам'ять і велика сила нашого прапора повинні давати нам стимул, показувати якісний приклад для всієї України не тільки в тому, що ми були перші, коли йшлося про національну ідею, про символи.

Ми повинні бути перші і в питанні розвитку нашого міста, економіки, створення робочих місць. Це на сьогодні дуже важливо, бо маємо непросту ситуацію в країні. Синонімом нашої держави чомусь останніми роками є «політичні кризи».

Тому я б дуже хотів, щоби Львів показав якісний приклад, був локомотивом для всієї України. Я дякую всім, хто сьогодні мав можливість прийти і разом з нами розділити цю хвилюючу мить підняття прапора. Бажаю всім здоров’я, успіхів і процвітання. Слава українському прапору! Слава Україні! В нас є добра традиція, що депутати першого скликання також покладають квіти на могилу Богдана Котика, який в той час брав на себе найвищу функцію в місті».

Своєю чергою, капелан Львівської міської ради отець Павло Дроздяк зазначив:

«Сесія – не символічна, а справжня. Символом є те, що ми об’єднані довкола нашого знамена. Декілька хвилин тому ми провели спільну молитву у Гарнізонному храмі, де це знамено відчитується по-особливому, в храмі, де це знамено по-особливому до нас промовляє. Адже саме під тим знаменом йдуть у бій, охороняючи наше з вами життя, наші захисники, наші воїни, для яких цей прапор став прапором життя.

Сьогодні хочу подякувати депутатам першого демократичного скликання, які присутні між нами, за їхню відвагу та рішучість. За ту відвагу, яку вони 26 років тому зуміли, можливо, в собі відродити. Ту відвагу, яку вони зуміли посіяти через цей благословенний прапор, який сьогодні продовжує майоріти над нашою державою. Дякую, дорогі депутати, що передали нам справді важливу місію – берегти, любити свою державу, йти до кінця, незважаючи на різного роду перешкоди чи труднощі, але завжди вірити в те, що наша держава є благословенна Богом.

За декілька хвилин цей прапор, благословенний Богом, знову замайорить. Дай нам, Боже, жити в нашому місті, в нашій країні, вільній, незалежній, дай нам, Боже, так завжди проводити сесію – відкрито, не у стінах міської ради, а посеред львів’ян, відкрито перед усіма. Бо Львів – відкрите місто для світу і ця відкритість має бути в усьому. Відкриваймо наші серця до Господа Бога і йдімо до кінця, борімося за наше знамено, за наш державний прапор. Дай нам, Боже, ніколи в житті не зрадити Бога і свою державу». 

Міський голова Львова Андрій Садовий додав також:

«Таке вже покликання, така місія Львова – бути першим. Власне, в 90-ті роки депутати Львівської міської ради не побоялися, а першими підняли прапор на Ратуші. Вже 26 років на нашій вежі майорить український прапор. Це, фактично, було в передчас оголошення незалежності держави. Тому ми сьогодні дякуємо депутатам, які зробили цей мужній чин.

Мені приємно, що сьогодні всі депутати міської ради також є присутні. Перед нашою робочою сесією ми сьогодні спільно згадали ці дні, згадали у молитві, посвятили цей прапор і ще раз урочисто підняли. Це, власне, сила нашого міста – традиції, і ми кожного року вшановуємо пам'ять і нашого прапора, і наших депутатів, які зробили такий мужній чин».

Нагадаємо, що 3 квітня 1990 року на сесії Львівської міської ради депутати першого демократичного скликання під головуванням Богдана Котика прийняли рішення підняти жовто-блакитний прапор на будівлі міської Ратуші». 

dailylviv.com

Газова інфраструктура на заході України - одна з цілей для російської армії

Боєприпаси та системи ППО везуть до України

Обмеження споживання електроенергії в Україні продовжать до серпня

Загинули в один день, коли евакуйовували поранених побратимів. Львів прощається з Назаром Хмілевським та Андрієм Васьківим

Пасажир заховався від прикордонників у спеціальному сховку в мікроавтобусі

Укренерго повідомляє про графіки вимкнень 17 травня

Ще 9 пунктів збору батарейок та 4 нових стоянки екобуса у Львові

Виставку меморіальних вишиванок відкрили у Львівському історичному музеї

Поремонтували міст через річку Дністер на Львівщині

Козицький повідомив скільки часу триватимуть аварійні вимкнення електроенергії на Львівщині

Американська Chicago Atlantic Trident хоче будувати на Львівщині доступне житло

У Львові обміняють комунальне майно на приватне. Розширяють лікарню Святого Луки

Касетними боєприпасами Росія вдарила по Вовчанській громаді

Військових у Львові масажуватимуть безплатно. Хто заплатить (відео)

Glovo, Favbet Tech та інші. Міністерка скасовує наказ про їхню бронь

Перетин кордону з 18 травня для військовозобов'язаних. Що зміниться

Понад 8 млн грн надала ЛМР на облаштування підіймача і укриття

ТЦК присвоюватимуть кожному військовозобов'язаному VIN-код

Обмеження постачання електрики можуть тривати до серпня - радник прем'єра

Радник голови Офісу президента пояснив, чому має право розважатися в клубах

Вирощування петуній з насіння: секрети пишного цвітіння

На півночі Вовчанська окупанти розстрілюють цивільних

Дрони ГУР атакували оборонний завод у Тулі

1 млн грн надала ЛМР на придбання одягу для медиків «швидкої»

Депутат запропонував преміювати львівських чиновників, які курували проєкт за німецькі гроші

Повалили на тротуар, вдягли наручники. У Львові велосипедистку забрав спецпідрозділ ТОР (відео)

11 пожежників та дві одиниці спецтехніки рятували з полум'я кішку Бетті

Прикордонники назвали три пункти пропуску на українсько-польському кордоні, де найменші черги

Поляки хочуть премію Нобеля за допомогу українцям

Rheinmetall відкриє в Україні завод з виробництва ППО

У Польщі роботодавець разом зі спільником жорстоко вбили працівника з України

У Львові біля Оперного театру відбудеться чемпіонат України зі стріт воркауту

Сьогодні на Личаківському цвинтарі похоронять воїна зі 125 бригади Тараса Щупака

Два МіГ-31, С-400, склад з паливом. Результати атаки на Крим 15 травня

РФ заробляє мільярди, продаючи нафту в ЄС через Туреччину

Графіки погодинних вимкнень електроенергії на Львівщині призупинили

У МОЗ повідомили до яких пандемій треба готуватися українцям

Восьмеро Героїв навіки спочинуть на рідній Львівщині

Уночі знову палав ворожий аеродром «Бельбек»

50 виробників представлять продукцію на Львівському ярмарку смаку