На Львівщині вшанували митрополита Андрея Шептицького

18:52 1 листопада 2014 р.


Фото: Галина Терещук / «Радіо Свобода»

У Святоюрському соборі відбулась Божественна літургія у пам’ять глави УГКЦ.

Сьогодні у Львові та на Львівщині вшанували 70-і роковини від дня смерті глави Української греко-католицької церкви митрополита Андрея Шептицького (1865-1944 роки життя). У Святоюрському соборі відбулась Божественна літургія у пам’ять митрополита. У крипті собору, де спочивають тлінні останки архієпископа Андрея Шептицького, було відправлено поминальну службу.

У родинному селі митрополита Андрея – Прилбичах, що на Львівщині, також вшанували пам’ять про главу УГКЦ. Там збереглась  каплиця-усипальниця Шептицьких, де поховані батьки митрополита, брати та родина.

У 1939 році більшовики її обстріляли, а потім тут зберігали отрутохімікати. Садибу родини Шептицьких радянська влада спершу пограбувала, а потім зруйнувала. Там же у 1939 році більшовики розстріляли брата митрополита Леона, його дружину і двох їхніх діток.

1 листопада розпочинається рік митрополита Андрея Шептицького, проголошений синодом єпископів УГКЦ.27 липня наступного року минає 150-річчя від дня його народження.

Про це повідомляється в суботу на сайті «Радіо Свобода».

dailylviv.com

До теми

20:11 16 травня 2021 р.

У Карпатах стріляли: українські січові стрільці зустрілися в бою з російським вйськом

Сьогодні, 16 травня, Львівщина відзначає 106-ту річницю перемоги Українських січових стрільців у бою на горі Маківка. До цієї події на горі, де відбувся героїчний бій, реконструювали події понад столітньої давнини.

Рубрика: Історія

13:53 16 травня 2021 р.

Встановлені прізвища понад 18,5 тисячі жертв радянського терору, похованих у Биківні

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається щороку в третю неділю травня, відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років».

Рубрика: Історія

17:14 14 травня 2021 р.

Більше 30-ти меморіальних та інформаційних таблиць встановлять у Львові. Кому

Сьогодні, 14 травня, на засіданні виконавчого комітету прийняли рішення щодо встановлення інформаційної таблиці історику Ярославу Ісаєвичу, меморіальної таблиці учаснику антитерористичної операції Михайлу Шозді, а також 30 таблиць на фасадах будинків у місті.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу