Українці хочуть мати орну землю у держвласності: як у Канаді та Ізраїлі

15:41 8 жовтня 2019 р.

  • 0

Лише 19% опитаних соціологами підтримують запровадження продажу землі сільськогосподарського призначення.

73% – проти цієї ініціативи з продажу орних земель, 8% – не визначилися. Порівняно вищий рівень підтримки старту ринку землі серед молодших і заможніших респондентів, власників паю, які його самостійно обробляють. Але навіть у цих категоріях кількість противників цієї ініціативи становить не менше 60%.

Продаж землі сільськогосподарського призначення іноземцям підтримують ще менше – лише 13%. Проти цього – 81% опитаних. Незважаючи на те, що серед наймолодших і більш заможніших кожен п’ятий не проти дозволити іноземним громадянам купувати землю в Україні, три чверті представників цих категорій є однозначно проти цієї ініціативи.  74% вважають, що рішення про запровадження продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні повинне прийматися на всеукраїнському референдумі. 17% – мають протилежну думку. 

58% вважають, що землі сільськогосподарського призначення повинні бути у державній власності, за зразком Канади, чи Ізраїлю. 22% - не проти запровадження такої моделі ринку землі, як у Італії, де орні землі можуть продаватися, чи купуватися. 20% – не змогли обрати серед цих прикладів земельного ринку. 

За домінування державної власності на землю виступають частіше старші та бідніші опитані, та ті, у кого немає паїв. За іншу модель – більш молодші, заможніші та власники паїв, які їх самостійно обробляють. Водночас навіть серед названих останніх категорій не менше половини є за канадську чи ізраїльську моделі земельного ринку.  

Ті, хто мають паї, але здають їх в оренду, частіше кажуть, що немає жодних переваг у запровадженні вільного продажу землі. 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

21:14 21 лютого 2020 р.

Динаміка лізингу в Україні майже вдвічі перевищує світову, – директорка у Львові

Лізинговий ринок України продовжує зростати високими темпами п”ятий рік поспіль, значно випереджаючи темпи зростання українського ВВП. Передумовою для цього слугувала стабільність економічного розвитку та зростання попиту на лізингові послуги задля модернізації виробництва та послуг.

Рубрика: Економіка

16:23 21 лютого 2020 р.

На Львівщині – 22 мільйонери

На Львівщині задекларували доходи за 2019 рік понад один мільйон гривень 22 громадянина на загальну суму 85,9 мільйона гривень. 163 платники податків у Львові задекларували більше мільйона гривень

Рубрика: Економіка