У Львові працюють приблизно 15 тисяч ІТ-спеціалістів

20:45 23 березня 2016 р.


Фото: dw.com

У нашому місті – 192 ІТ-компанії.

«Україна – серед лідерів у загальноєвропейському рейтингу за кількістю ІТ-фахівців – це понад 100 тисяч спеціалістів, –інформує «IT Outsoursing News». Експерти прогнозують, що через чотири роки ця цифра зросте удвічі.

Більшість українських компаній працюють спільно з американськими партнерами і займаються переважно аутсорсингом для західних компаній. Серед українських міст лідерами в ІТ-галузі є Київ, Харків, Львів, Дніпропетровськ, Вінниця, Одеса.

15% ІТ-спеціалістів України працюють у місті Лева. Саме ІТ-галузь названа тут пріоритетом у розвитку. Який зиск має Львів від цієї галузі? Яку саме підтримку відчуває  ІТ-галузь? Чи претендує Львів на статус української «кремнієвої долини»?

Коли тринадцять років тому львів’янин Віталій Седлер разом з колегою започаткував у Львові ІТ-компанію, то для більшості львів’ян взагалі не було зрозуміло – про який саме бізнес йдеться. З двох осіб компанія «Інтелліас» розрослась нині до 350 і розвиток триває.

10 років тому, каже співзасновник і директор «Інтелліас» Віталій Седлер, спеціалісти намагались виїхати до Києва, нині ситуація змінилась – уже Львів заманює фахівців своїм комфортом. Для компаній важлива стабільність, зрозуміле ведення міської політики, відкрите бізнес-середовище, побутовий комфорт, професійне зростання, у Львові присутня корпоративна культура і місцева.

Віталій Седлер розповів: «Коли я починав бізнес, то був людиною молодою, і робота мені ця просто була  цікава. Зараз стало і легше, і важче працювати. Важче, бо змінилась кон’юнктура ринку і треба більше докладати зусиль, щоб закласти фірму. Легше, бо нині Україна відома у світі, є багато спеціалістів на ринку, яких раніше не було, тобто ситуація якісно змінилась, є багато клієнтів. У Львові ситуація унікальна, у нашому місті немає потужних  заводів. Туризм і ІТ-галузь є пріоритетом. Підтримка містом ІТ-бізнесу полягає у тому, що за допомогою влади створився в Україні бренд «Львів дружнє для айтішників місто». Люди розуміють, що тут комфортне місто для їхнього життя». 

Сьогодні ІТ-галузь формує Львів, створює робочі місця, впливає на розвиток міста. У Львові працюють приблизно 15 тисяч ІТ-спеціалістів. Тут присутні 192 ІТ-компанії, з яких п‘ять на сьогодні – великі, де 400 і більше працівників, найбільше – малих підприємств, де працюють від трьох до 100 осіб.

Торік ІТ-бізнес сплатив понад 12 мільйонів доларів податків у місцевий бюджет. В економіку міста надійшло протягом року від 200 до 300 мільйонів доларів. Це гроші, які спеціалісти витрачають на їжу, відпочинок, нерухомість, інші життєві потреби.

Виконавчий директор Львівського ІТ-кластеру Степан Веселовський: «Одне робоче місце ІТ-працівника, є такі дослідження, створює шість робочих місць навколо. Так воно є в Україні. Якщо взяти працююче населення Львова, а це 350 тисяч людей, то одна третя – завдяки ІТ-галузі. Якщо ми цю цифру збільшимо до 30 тисяч, звісно, буде більший ефект. Це нормально, так відбувається у світі навіть при бізнес-моделі аутсорсингу. Україна мусить якісно і кількісно розвивати людський капітал, щоб цю індустрію перевести сюди. Загрози є, тому що західні компанії можуть створити спеціальну безболісну міграцію людського капіталу, щоб заповнити нішу працівників у себе. Ми стараємось створювати у нас комфортні умови для людей і компаній».

Львів за рівнем оплати праці програмістам прирівнюється до Києва. Загалом на тисячу працюючих львів’ян припадає 60 айтішників. Середній вік фахівця у цій галузі – 26 років.

Віталій Седлер повідомив: «Це – люди відкриті, мають інший стиль мислення. Айтішники подорожують світом. Вони з Європи чи США привозять не лише гроші, але й інший спосіб життя, а це у свою чергу допомагає всьому суспільству підтягуватись. Тобто руйнують стереотипи кітчу і творять іншу культуру. Якщо подивитись на місто 15-20 років тому і зараз, то є разюча зміна – багато розумних обличь, багато людей, які можуть збудувати ту Україну, яку ми хочемо».

За останні роки, відколи триває військовий конфлікт на Донбасі, до Львова переїхали невеликі ІТ-компанії зі сходу і Криму, а також компанії з Харкова, Одеси, Дніпропетровська відкривають тут свої офіси. Львів потребує висококваліфікованих фахівців, такою є тенденція і у світі. Тому компанії співпрацюють з львівськими навчальними закладами, бо потребують освічених спеціалістів. Щороку у Львові випускається приблизно чотирьох тисяч студентів. Успішно в ІТ-галузі з них працюють 20% осіб.

Через події в Україні у 2014 році спостерігався відтік кадрів у Польщу. Деякі компанії відкрили офіси у сусідній державі. Але місто намагається втримати пріоритетну галузь.

Один із керівників  управління міжвідомчої координації Львівської міськради Тимофій Александронець наголосив: «Ця галузь є стратегічно важливою для міста. Нам потрібно інвестувати в розвиток розумного капіталу. ІТ – золота можливість. Тому місто свого часу ініціювало і є учасником ІТ-кластеру, який працює, щоб розвивати галузь з точки зору освіти, промоції. Ми розвиваємо стартапи, надали приміщення для «Startup Depot», виділили ділянку для побудови креативного кварталу на території трамвайного депо». 

Львівські ІТ-компанії на понад 90% розробляють продукт для західних компаній, переважно США, Західної Європи, Латинської Америки надають робочу силу для розробки продукту. За даними «IT Outsoursing News», обсяг експорту українського програмного забезпечення становить 2,5 мільярда доларів. Українські програмісти приблизно 80% послуг надаються замовникам зі США.

Серед ризиків, які називають представники ІТ-галузі є передусім нестабільність у державі, військовий конфлікт на Донбасі. Якщо він розгортатиметься, то клієнти з обережністю ставитимуться до України.

Другим ризиком Віталій Седлер називає брак достатньої кількості кваліфікованих спеціалістів, дуже повільні темпи навчання в університетах. Третій – це податкова система України. Якщо податки підвищать, як постійно обіцяє уряд, то держава втратить конкурентоспроможність на ринку, каже він, бо галузь стане дуже дорогою і замовники шукатимуть партнерів в інших країнах, буде відтік кадрів.

У Львові не сприяє розвитку бізнесу і те, що попри «відкрите небо» лоукости  так і не прилетіли до Львова, як сподівалися. Тож транспортні проблеми, слабка інфраструктура міста, брак добрих офісних приміщень залишаються гальмом у розвитку не лише міста, але і галузі інформаційних технологій.

Про це повідомили сьогодні, 23 березня, на «Радіо Свобода».

dailylviv.com

У Польщі розпочала підготовку друга група добровольців «Українського легіону»

Справа про 1$ млн хабара. НАБУ провело обшуки ще в заступника голови Госпсуду Львівщини та судді з апеляції

США запровадять жорсткі санкції проти нафтового флоту рф

На Львівщині 32 одиниці техніки чистять від снігу дороги

Церква УГКЦ в Лос-Анджелесі опинилася під загрозою через пожежі

Очільник болгарської партії заявив про «претензії» на Південну Бессарабію. Україна відповіла

Українці вразили пункт управління 3 армійського корпусу рф на Донеччині

Проєктували завод у рф. Затримали посадовців українського холдингу

Завтра на Личаківському цвинтарі поховають полеглого Героя Романа Петрика

На поліпшення Грибовицького сміттєзвалища Львів отримав черговий транш від ЄІБ

На Ростовщині горить склад з дронами

У Львові забудовник допоможе побудувати сучасний спортивний майданчик у ліцеї «Львівський»

Львів'янин обманув в інтернеті 26 автолюбителів на передоплатах

Понад 100 кіз у Львові щодня чекають, щоб з'їсти утилізовані святкові ялинки

Посади, пов'язані з БПЛА, - №1 у Львові

У Дрогобичі встановлять меморіальну дошку головному вчителю-полоністу

Нетверезий водій у Львові наїхав на металеву опору та дорожній знак

У вихідні на Львівщині буде класична зимова погода

Львівський перевізник випускає взимку на маршрути несправні автобуси

Чоловік у балаклаві з пістолетом пограбував касу АЗС на Львівщині

На Різдво у 40 готелях Львова гостювали туристи з 12 країн

У Львові суд звільнив від самозахоплення майже пів гектара комунальної землі

У Львові лікарі врятували вагітну жінку від смерті після ДТП

Біля Львівської ОВА можна проїхати без штрафу

Як у Львові вимушено переміщені українці організували вертеп

ЄС надав Україні перші €3 млрд з російських активів

В Україні збільшилося споживання електроенергії

У поліції повідомили подробиці загибелі 13-річного хлопчика в гірськолижному курорті на Львівщині

У Києві ворожий дрон влучив у багатоповерхівку

Шольц блокує додаткову військову допомогу Україні

У Львові в квартирі 9 жінок і дівчат отруїлося чадним газом

Кому у Львові тепер належить дім, де арештували Степана Бандеру

На Львівщині у ДТП травмовані два пішоходи

На Львівщині у реанімації помер велосипедист, якого збила автівка

Трамп з командою не планують припиняти підтримку України

72 шахеди атакували 11 областей України. Зафіксовано 5 влучань

Роман Жуківський, Роман Будилюк, Ігор Маскаль, Олександр Золототрубов. Львівщина прощається з Героями

Державний борг України зростає до рівня ВВП

Трамп сказав про очну зустріч з Путіним

У Львові затримали голову ВЛК та його «клієнта»