У Держпродспоживслужбі зауважили лише «незначне зростання цін»

11:00 14 грудня 2016 р.

У Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомили, що «після призупинення державного цінового регулювання на окремі продукти відбулося незначне зростання цін».

Представники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів зазначили під час круглого столу «Скільки коштуватиме новорічний кошик для українців. Прогноз цін на продукти харчування у 2017 році», що «з початку прийняття урядом рішення про запровадження з 1 жовтня 2016 року пілотного проекту про призупинення державного регулювання цін на продукти харчування, в Україні спостерігається незначне зростання цін на соціальні групу продуктів харчування.  За словами т.в.о. заступника голови Держподспожислужби Лілії Стиренко аналіз цінової ситуації за останні два з половиною місяці свідчать про незначний ріст цін на продукти. 

Так, за даними Держстату протягом осені хліб пшеничний з борошна першого ґатунку подорожчав на 26 копійок, хліб житній – на 34 копійки. Ціна на соняшникову олію з початку осені суттєво не змінилася, цукор подорожчав на 11,2%. У листопаді ціна на рибу зменшувалася на три-п’ять гривень за кілограм, але вже до новорічних свят вона може коштувати на 5-10% дорожче.

Найбільше можуть зрости в ціні курячі яйця, які і так за осінь стали дорожчими в 1,5 раза. Лілія Стиренко зазначила: «Тут діє сезонний фактор: влітку яйця дешевші, оскільки ринок наповнюється продукцією виробництва домогосподарств, і пропозиція перевищує попит, а в осінньо-зимовий період стрімко скорочується виробництво яєць». 

Також упродовж осені в середньому на 15% зросли ціни на молоко і молочні продукти, і зниження цін на ці продукти можна очікувати уже з початку весни. Зі соціально значущих м’яса та м’ясопродуктів восени найбільше подорожчало сало (на 12,1%), ковбаси варені першого ґатунку (на 4,1%). Разом з тим, м’ясо курятини здорожчало восени менш ніж на 1 гривню, яловичина в ціні зросла на 3%, а на свинину ціни залишилися на рівні початку осені, але, ймовірно, що через підвищений попит перед святами виробники піднімуть ціни на м'ясо на 10%.

Лілія Стиренко наголосила: «Обмеження державного регулювання цін спрямоване на вирівнювання цін на продовольчі товари в цілому. У ринкових умовах на ціни впливає безліч факторів, але однаково їх розмір встановлює не держава, а ринок, а точніше попит споживачів. Далі все залежатиме тільки від ступеня конкуренції. Взаємна конкуренція не дозволить ні виробникам, ні торгівельним мережам значно підіймати ціни, там де дійсно є вибір між виробниками».

Своєю чергою, начальник управління контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби Лариса Єфімова повідомила, що невелике подорожчання продуктів обумовлено насамперед підвищенням їх собівартості та сезонністю, а також підкреслила: «Якщо ростуть витрати виробників – буде рости і ціна. У першу чергу йдеться про енергоносії - це ціна на електроенергію. Підвищення мінімальної заробітної плати - це також прямі витрати, і це не може не відбитися на ціні». 

За словами начальника профільного управління Держпродспожислужби, з 1 січня дія пілотного проекту закінчується і Уряд, проаналізувавши отримані результати, прийме рішення щодо продовження, відміни чи удосконалення системи державного регулювання цін на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів: «У перші дні зими підведемо підсумки того, як з початку осені змінилися ціни на основні продукти харчування до нашого столу».

Про це повідомили сьогодні, 14 грудня, в на сайті Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, де також нагадали, що  22 вересня 2016 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №656 «Про реалізацію пілотного проекту щодо тимчасового обмеження застосування постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року №1548 та постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 року №1222». Цією постановою запроваджено пілотний проект щодо ціноутворення на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів з 1 жовтня 2016 року на три місяці – впродовж цього часу органи місцевої виконавчої влади не встановлюють запроваджені механізми держрегулювання цін на продовольчі товари. При цьому Держстату, облдержадміністраціям, Київміськдержадміністрації доручено забезпечити проведення моніторингу на соціально значущі товари та подати Мінекономрозвитку до 1 січня 2017 року інформацію про його результати. Своєю чергою, Мінекономрозвитку за результатами моніторингу у місячний строк зобов’язано надати уряду інформацію про результати реалізації пілотного проекту та пропозиції щодо удосконалення державного регулювання цін на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів.

dailylviv.com

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався втекти в Румунію

Де і як відзавтра вручатимуть повістки. Роз'яснення нового закону

1,3 млн реєстрацій поїздок у громадському транспорті перевірили львівські контролери

У Міноборони повідомили, чи запрацює 18 травня е-кабінет для оновлення військових даних

У червні міські автобуси №45 курсуватимуть за зміненим маршрутом

Погодинні відімкнення світла почнуться з 19:00 - Укренерго

6 років не могла їсти. У Львові 8-річній дівчинці замінили обпечений стравохід

На Львівщині велосипедиста, якого збила автівка, доправили до лікарні

Фіцо на межі життя та смерті - Орбан

У «Львівобленерго» попередили про можливе застосування погодинних графіків 17 травня

Львівщина оплакуватиме чотирьох полеглих Героїв

Пентагон відкинув можливість ударів по РФ зброєю США

Окупанти переконують, що відбили атаку 108 дронів на Севастополь, Туапсе, Новоросійськ

Газова інфраструктура на заході України - одна з цілей для російської армії

Боєприпаси та системи ППО везуть до України

Обмеження споживання електроенергії в Україні продовжать до серпня

Загинули в один день, коли евакуйовували поранених побратимів. Львів прощається з Назаром Хмілевським та Андрієм Васьківим

Пасажир заховався від прикордонників у спеціальному сховку в мікроавтобусі

Укренерго повідомляє про графіки вимкнень 17 травня

Ще 9 пунктів збору батарейок та 4 нових стоянки екобуса у Львові

Виставку меморіальних вишиванок відкрили у Львівському історичному музеї

Поремонтували міст через річку Дністер на Львівщині

Козицький повідомив скільки часу триватимуть аварійні вимкнення електроенергії на Львівщині

Американська Chicago Atlantic Trident хоче будувати на Львівщині доступне житло

У Львові обміняють комунальне майно на приватне. Розширяють лікарню Святого Луки

Касетними боєприпасами Росія вдарила по Вовчанській громаді

Військових у Львові масажуватимуть безплатно. Хто заплатить (відео)

Glovo, Favbet Tech та інші. Міністерка скасовує наказ про їхню бронь

Перетин кордону з 18 травня для військовозобов'язаних. Що зміниться

Понад 8 млн грн надала ЛМР на облаштування підіймача і укриття

ТЦК присвоюватимуть кожному військовозобов'язаному VIN-код

Обмеження постачання електрики можуть тривати до серпня - радник прем'єра

Радник голови Офісу президента пояснив, чому має право розважатися в клубах

Вирощування петуній з насіння: секрети пишного цвітіння

На півночі Вовчанська окупанти розстрілюють цивільних

Дрони ГУР атакували оборонний завод у Тулі

1 млн грн надала ЛМР на придбання одягу для медиків «швидкої»

Депутат запропонував преміювати львівських чиновників, які курували проєкт за німецькі гроші

Повалили на тротуар, вдягли наручники. У Львові велосипедистку забрав спецпідрозділ ТОР (відео)

11 пожежників та дві одиниці спецтехніки рятували з полум'я кішку Бетті