Смог у Польщі: 3 млн домашніх господарств ще використовують вугільні котли

20:49 16 березня 2021 р.

Котли опалення старого типу, які не сповнюють жодних норм, досі використовують майже три мільйони домашніх господарств у Польщі.

Газета «Rzeczpospolita» повертається до проблеми котлів на вугіллі. Їх число в польських оселях з кожним роком зменшується, проте в боротьбі зі смогом надалі треба ще чимало зробити, – пише вівторковий випуск щоденника, інформує Польське радіо, пише Dailylviv.

Котли опалення старого типу, які не сповнюють жодних норм, досі є у вжитку в майже трьох мільйонах домашніх господарств у Польщі. Такі дані оприлюднено в найновішому звіті «Польського смогового попередження». Як читаємо, саме викиди з цього типу печей, що працюють на вугіллі або дровах, є основною причиною смогу. Причому, кількість таких пристроїв систематично зменшується – від 2014 року з польських будинків зникло вже приблизно 850 тисяч старих печей. У статті зазначено, що без допомоги уряду і вдалої співпраці із самоврядуваннями справжньої революції в цій сфері не вийде.

За даними звіту, ще 2014 року в Польщі були приблизно 3 мільйони 740 тисяч котлів, з яких добувається дим. Понад 3 мільйони використовували вугілля, а решта – біомасу. Сьогодні їх на 850 тисяч менше. Найшвидше зникають старі вугільні котли, їх тепер трохи понад 2 мільйони. Автори звіту стверджують, що збільшення темпу заміни опалювальних пристроїв, а також свідомість мешканців на тему смогу та якості повітря, є результатом технологічних змін і введення антисмогових норм.

Але лише 14 відсотків опитуваних з воєводств, в яких діють антисмогові норми, можуть вказати правильну дату, до коли необхідно позбутися старих котлів. А це, на думку експертів, завдання воєводських і ґмінних самоуправ, які в багатьох регіонах неохоче і з незадовільними результатами повідомляють про нові норми та передбачені штрафи.

dailylviv.com

До теми

17:12 26 вересня 2021 р.

У Львові відкриватимуть резиденції головних архітектора, еколога та інших для обміну досвідом. Протестують на Стрию

Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з директором представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні Беньяміном Боббе. Говорили, зокрема, про реалізацію реформи децентралізації в місті та державі, розвиток місцевого самоврядування тощо.

Рубрика: Економіка

12:13 25 вересня 2021 р.

2 млн на телеканал, 0,4 млн на стічні води, 0,5 млн на форум: куди пішли 164 млн з бюджету Львівщини

Упродовж цього тижня з обласного бюджету профінансували 164 млн грн, з яких 47,5 млн грн скерували на поточне утримання бюджетних установ обласного підпорядкування.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу